Maminka.czSlavní rodiče

Hvězdný herecký pár Eva Mendes a Ryan Gosling o domškoláctví svých dcer: "Společný čas je pro nás priorita"

Dita Mrázková 24.  4.  2023
Učit své děti doma? Pro někoho skvělý nápad, pro druhého něco nepředstavitelného. Jak se k tomu staví slavný manželský pár? Co si pochvalují a proč se tak rozhodli? Hlavní důvod je jasný, rodina chce být co nejvíc spolu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Téma domácího vzdělávání vyvolává stále ještě spoustu otázek. Dokáže plně nahradit klasickou školní docházku i bez účasti erudovaných kantorů? Naučí se dítě doma stejné penzum učiva jako ve škole? Podle příznivců poskytuje takzvané domškoláctví rodičům i dětem příležitost sblížit se, vytvořit si jedinečné vzpomínky a zároveň zajistit, aby vzdělání zůstalo prioritou.

VIDEO: JAK SPRÁVNĚ ZORGANIZOVAT ČAS ŠKOLÁKOVI?

Stejný názor má i herecký pár Eva Mendes a Ryan Gosling. Ten se totiž kvůli velkému pracovnímu vytížení a častému cestování rozhodl pro domácí vzdělávání svých dvou dcer osmileté Esmeraldy a šestileté Amady.

Herečka se v Hollywoodu řadí mezi matky, které před svou kariérou daly přednost rodině. I když úplně s herectvím neskončila, rozhodla se zpomalit a soustředit se především na výchovu dětí. Ona a její muž byli vždycky rezolutně proti chůvám a pokaždé dokázali sladit své nabité diáře tak, aby jejich dcery nestrádaly.Klepněte pro větší obrázek

Eva se svěřila, že dcerám předává stejné hodnoty, jaké vštípili rodiče jí. Váží si každé chvíle strávené se svými dětmi a uvědomuje si, jaký vliv na ni měla přítomnost její matky v době dospívání. "Máma se mnou byla doma až do mých devíti let a tyto vzpomínky pro mě utvářely to, kým jsem dnes," nechala se slyšet.

Velkou podporu má i v Ryanovi, který se stal hollywoodským idolem a jde z role do role. "Zatímco já jsem zpíval, tančil a hrál na klavír, moje žena vychovávala naši dceru, čekala druhou a do toho všeho se snažila pomáhat svému bratrovi v boji s rakovinou. Jen díky ní jsem mohl dělat svou práci," zavzpomínal na období, kdy natáčel oscarový trhák z roku 2016 La La Land.

Klepněte pro větší obrázek

Herečka, která porodila svou druhou dceru Amadu pouhých dvanáct dní poté, co její bratr zákeřné nemoci podlehl, v rozhovoru pro magazín Latina prozradila, že tato bolestná ztráta o to víc posílila rodinná pouta. "Ztráta mého bratra naši rodinu hodně sblížila. Jsem šťastná, když vidím, jak jsme tu jeden pro druhého, a jsem šťastná, že je mám."

Možná i tato zkušenost ovlivnila manžele natolik, že veškerý čas chtějí strávit se svými dětmi. A to i ten, který běžně patří návštěvě školního zařízení. Protože Ryan kvůli natáčení hodně cestuje, jeho rodina ho může následovat i na druhý konec planety. Herečka se přiznala, že na to, aby své dcery učila ona sama, se necítí, ale podařilo se jí najít člověka, který je s nimi v denním kontaktu a Esmeraldu s Amadou vyučuje i na cestách.

Felix Šrámek alias Vojta z Ulice nechodí do školy. S bráchou jsme „domškoláci“!

"Máme to štěstí, že máme někoho, s kým cestujeme a kdo může pokračovat ve vzdělávání našich holek. Úkolem nás, rodičů, je zase to, že se jim snažíme co nejvíc ukázat místa, kde zrovna pobýváme. Díky tomu mají nepřeberné množství zážitků," řekla herečka pro The Daily Telegraph.

Během jejich nedávného delšího pobytu v Austrálii prý dívky pochytily australský twang, což je typický přízvuk Australanů. Ryana zase nejvíc pobavila odpověď dcer na to, co se jim nejvíc líbilo ve Francii, kde natáčel. "Ve Francii jsme navštívili tolik známých míst, prošli jsme celý Louvre, a když jsem se jich zeptal, co se jim líbilo nejvíc, odpověděly, že ovocná mísa v hotelu."

Jestli se budou dívky vzdělávat doma i v rámci střední školy, pár neprozradil. Hereččino přání v sobě možná ukrývá i odpověď: "Moje děti rostou tak rychle, že s nimi chci být opravdu co nejvíc!"

Témata: Děti, Slavní rodiče, Slavné maminky, Slavní tatínci, Mateřství, Životy slavných, Rodina, Slavné páry, Domácí škola, Dcera, herečka, Děti slavných, Celebrity, Herec, Vzdělání, matka a dcera, Základní škola, Hollywood, idol, Eva Mendes, Domácí výuka, Domškoláctví, Ryan Gosling, Amadou, Herecký pár