Hýčkejte pleť vašeho miminka

Komerční článek
17. 10. 2016
Hýčkejte pleť vašeho miminka
Každá maminka moc dobře ví, že nejdůležitější je šťastné a spokojené miminko. Snaží se mu proto dávat to nejlepší a pečovat o něj svou mateřskou láskou. Miminka však již od narození dokáže potrápit mnoho nepříjemností. Jednou z nejčastějších jsou opruzeniny.

Opruzeniny zná každá maminka

Spousta z nás si neuvědomí, že naši nejmenší nemají stejnou pokožku jako my. Pleť každého miminka je velice jemná a citlivá na vše kolem. Neměla by být proto zatěžována velkým množstvím chemických látek a je potřeba o ni pečovat těmi nejjemnějšími přípravky. Velmi často se stává, že svým nepříjemným zarudnutím reaguje na nevhodnou stravu, oblečení nebo nedostatečné větrání. To způsobuje pálení a podráždění pokožky neboli opruzeniny. U malých dětí se vyskytují nejčastěji v místech, která jsou vystavena těsnému kontaktu s plenami. V dnešní době se sice firmy snaží vyrábět stále nové a nové druhy plen, které jsou maximálně prodyšné, opruzeninám však nedokáže zabránit žádná z nich. Proto je nutné pokožku miminek více chránit a pečlivě vybírat pečující prostředky, které kůži dodají to, co potřebuje.

Jak jim předejít

Maminky by měly dbát zejména na dostatečné větrání míst náchylných k opruzení a zvolit takové kosmetické přípravky, které jsou k dětské pokožce šetrné a nezatěžují ji. Jak se ale v množství nabízených přípravků vyznat a vybrat ten nejvhodnější?

Dopřejte svému děťátku to nejlepší

Klepněte pro větší obrázek

Pokožku je nutné vždy nejprve řádně očistit a pečlivě ošetřit některým z ochranných kosmetických prostředků. Určitě vybírejte takové, který obsahují zinek pro jeho hojící účinky. Ideálně bez parabenů, parfémů a umělých barviv. Ta nejsou pro miminka vhodná a zbytečně pleti přitěžují. Jedním z nich je Active Derm krém od firmy Australien Bodycare. Vysoce aktivní a kvalitní přípravek byl vyvinut na ošetření jemné pokožky těla, která je citlivá na vlhkost a tření. Výhodou krému Active derm je, že zabraňuje podráždění kůže v místech, kde se tře pokožka o sebe navzájem, tedy na zadečku miminek. Active derm krém obsahuje estery kyseliny mléčné, makadamiový olej a zinek. Naopak neobsahuje parabeny, žádné parfémy a barviva. Na pokožce vytvoří ochranný voděodolný film. Zklidňuje červenou a podrážděnou pokožku a udržuje ji suchou. Díky svému antiseptickému účinku má nejen léčebné, ale i preventivní účinky a je vhodný zvláště na citlivou pokožku miminek.

Pro maximální péči o pleť vašich nejbližších je vhodné použít krém v kombinaci s Active Derm pěnovým mýdlem Australian Bodycare. Pěnové mýdlo Active Derm obsahuje antimikrobiální estery kyseliny mléčné a alantoin k podpoře hojení a zklidnění podrážděné oblasti. Výhodou také je, že lze aplikovat na mokrou i suchou pokožku.

Klepněte pro větší obrázek

Pravidelná a jemná péče a hlavně kvalitní péče je to nejlepší, co můžete udělat pro spokojené a zdravé miminko.

Výrobky z řady Active Derm jsou volně k dostání v lékárně nebo si je lze objednat na www.dkpharma.cz.


Mohlo by vás zajímat
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Devět největších chyb, které dělají rodiče v prvním roce života dítěte
Mé dítě má mongolskou skvrnu! Je to nebezpečné?
Jak se s dětmi nezbláznit? Vytvořte si pevné body v běžném dni
Opustil mě den po porodu. Vracela jsem se do prázdného bytu
Upečte si měkké a voňavé perníčky. Dají se jíst hned po vyndání z trouby
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou!

Horoskopy

Býk Komu není rady, tomu není pomoci. Díky tomu, že se stále pracovně přepínáte, ztrácíte energii, a to ve…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zdeněk, Zdenek, Oksana

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu