Hýčkejte pleť vašeho miminka

Komerční článek
17. 10. 2016
Hýčkejte pleť vašeho miminka
Každá maminka moc dobře ví, že nejdůležitější je šťastné a spokojené miminko. Snaží se mu proto dávat to nejlepší a pečovat o něj svou mateřskou láskou. Miminka však již od narození dokáže potrápit mnoho nepříjemností. Jednou z nejčastějších jsou opruzeniny.

Opruzeniny zná každá maminka

Spousta z nás si neuvědomí, že naši nejmenší nemají stejnou pokožku jako my. Pleť každého miminka je velice jemná a citlivá na vše kolem. Neměla by být proto zatěžována velkým množstvím chemických látek a je potřeba o ni pečovat těmi nejjemnějšími přípravky. Velmi často se stává, že svým nepříjemným zarudnutím reaguje na nevhodnou stravu, oblečení nebo nedostatečné větrání. To způsobuje pálení a podráždění pokožky neboli opruzeniny. U malých dětí se vyskytují nejčastěji v místech, která jsou vystavena těsnému kontaktu s plenami. V dnešní době se sice firmy snaží vyrábět stále nové a nové druhy plen, které jsou maximálně prodyšné, opruzeninám však nedokáže zabránit žádná z nich. Proto je nutné pokožku miminek více chránit a pečlivě vybírat pečující prostředky, které kůži dodají to, co potřebuje.

Jak jim předejít

Maminky by měly dbát zejména na dostatečné větrání míst náchylných k opruzení a zvolit takové kosmetické přípravky, které jsou k dětské pokožce šetrné a nezatěžují ji. Jak se ale v množství nabízených přípravků vyznat a vybrat ten nejvhodnější?

Dopřejte svému děťátku to nejlepší

Klepněte pro větší obrázek

Pokožku je nutné vždy nejprve řádně očistit a pečlivě ošetřit některým z ochranných kosmetických prostředků. Určitě vybírejte takové, který obsahují zinek pro jeho hojící účinky. Ideálně bez parabenů, parfémů a umělých barviv. Ta nejsou pro miminka vhodná a zbytečně pleti přitěžují. Jedním z nich je Active Derm krém od firmy Australien Bodycare. Vysoce aktivní a kvalitní přípravek byl vyvinut na ošetření jemné pokožky těla, která je citlivá na vlhkost a tření. Výhodou krému Active derm je, že zabraňuje podráždění kůže v místech, kde se tře pokožka o sebe navzájem, tedy na zadečku miminek. Active derm krém obsahuje estery kyseliny mléčné, makadamiový olej a zinek. Naopak neobsahuje parabeny, žádné parfémy a barviva. Na pokožce vytvoří ochranný voděodolný film. Zklidňuje červenou a podrážděnou pokožku a udržuje ji suchou. Díky svému antiseptickému účinku má nejen léčebné, ale i preventivní účinky a je vhodný zvláště na citlivou pokožku miminek.

Pro maximální péči o pleť vašich nejbližších je vhodné použít krém v kombinaci s Active Derm pěnovým mýdlem Australian Bodycare. Pěnové mýdlo Active Derm obsahuje antimikrobiální estery kyseliny mléčné a alantoin k podpoře hojení a zklidnění podrážděné oblasti. Výhodou také je, že lze aplikovat na mokrou i suchou pokožku.

Klepněte pro větší obrázek

Pravidelná a jemná péče a hlavně kvalitní péče je to nejlepší, co můžete udělat pro spokojené a zdravé miminko.

Výrobky z řady Active Derm jsou volně k dostání v lékárně nebo si je lze objednat na www.dkpharma.cz.


Mohlo by vás zajímat
Dcera měla hrůzu ze psů. Vyléčil ji psí nalezenec!
Lejla Abbasová předčasně porodila dva krásné chlapečky! Jak se jmenují?
Když dítě truchlí... Jak mu pomoci vyrovnat se se smrtí?
Hrozí vám nevěra? Odpovězte si pravdivě na tyto otázky

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu