Hýčkejte pleť vašeho miminka

Komerční článek
17. 10. 2016
Hýčkejte pleť vašeho miminka
Každá maminka moc dobře ví, že nejdůležitější je šťastné a spokojené miminko. Snaží se mu proto dávat to nejlepší a pečovat o něj svou mateřskou láskou. Miminka však již od narození dokáže potrápit mnoho nepříjemností. Jednou z nejčastějších jsou opruzeniny.

Opruzeniny zná každá maminka

Spousta z nás si neuvědomí, že naši nejmenší nemají stejnou pokožku jako my. Pleť každého miminka je velice jemná a citlivá na vše kolem. Neměla by být proto zatěžována velkým množstvím chemických látek a je potřeba o ni pečovat těmi nejjemnějšími přípravky. Velmi často se stává, že svým nepříjemným zarudnutím reaguje na nevhodnou stravu, oblečení nebo nedostatečné větrání. To způsobuje pálení a podráždění pokožky neboli opruzeniny. U malých dětí se vyskytují nejčastěji v místech, která jsou vystavena těsnému kontaktu s plenami. V dnešní době se sice firmy snaží vyrábět stále nové a nové druhy plen, které jsou maximálně prodyšné, opruzeninám však nedokáže zabránit žádná z nich. Proto je nutné pokožku miminek více chránit a pečlivě vybírat pečující prostředky, které kůži dodají to, co potřebuje.

Jak jim předejít

Maminky by měly dbát zejména na dostatečné větrání míst náchylných k opruzení a zvolit takové kosmetické přípravky, které jsou k dětské pokožce šetrné a nezatěžují ji. Jak se ale v množství nabízených přípravků vyznat a vybrat ten nejvhodnější?

Dopřejte svému děťátku to nejlepší

Klepněte pro větší obrázek

Pokožku je nutné vždy nejprve řádně očistit a pečlivě ošetřit některým z ochranných kosmetických prostředků. Určitě vybírejte takové, který obsahují zinek pro jeho hojící účinky. Ideálně bez parabenů, parfémů a umělých barviv. Ta nejsou pro miminka vhodná a zbytečně pleti přitěžují. Jedním z nich je Active Derm krém od firmy Australien Bodycare. Vysoce aktivní a kvalitní přípravek byl vyvinut na ošetření jemné pokožky těla, která je citlivá na vlhkost a tření. Výhodou krému Active derm je, že zabraňuje podráždění kůže v místech, kde se tře pokožka o sebe navzájem, tedy na zadečku miminek. Active derm krém obsahuje estery kyseliny mléčné, makadamiový olej a zinek. Naopak neobsahuje parabeny, žádné parfémy a barviva. Na pokožce vytvoří ochranný voděodolný film. Zklidňuje červenou a podrážděnou pokožku a udržuje ji suchou. Díky svému antiseptickému účinku má nejen léčebné, ale i preventivní účinky a je vhodný zvláště na citlivou pokožku miminek.

Pro maximální péči o pleť vašich nejbližších je vhodné použít krém v kombinaci s Active Derm pěnovým mýdlem Australian Bodycare. Pěnové mýdlo Active Derm obsahuje antimikrobiální estery kyseliny mléčné a alantoin k podpoře hojení a zklidnění podrážděné oblasti. Výhodou také je, že lze aplikovat na mokrou i suchou pokožku.

Klepněte pro větší obrázek

Pravidelná a jemná péče a hlavně kvalitní péče je to nejlepší, co můžete udělat pro spokojené a zdravé miminko.

Výrobky z řady Active Derm jsou volně k dostání v lékárně nebo si je lze objednat na www.dkpharma.cz.


Mohlo by vás zajímat
Zase nechce spát? 6 důvodů, proč batolata nerada usínají
Proč porod bolí? Jaké jsou jednotlivé fáze porodních bolestí?
Otoky v těhotenství: Kdy za ně nemůže jen vedro a proč jsou nebezpečné?
Desatero dokonalého táty. Tohle dělejte, a děti vás budou milovat

Horoskopy

Střelec Důležitá bude každá poznámka, kterou zaslechnete v práci čirou náhodou. Máte našlápnuto k výborným…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Milan, Drahuše, LeonRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu