Maminka.czChování a vztahy

I kočky slaví vánoce - splňte jim jejich přání

18. 12. 2014
I kočky slaví vánoce - splňte jim jejich přání
V období před vánoci je čas i na dobré skutky. Pokud chcete udělat radost kočkám, přispějte jim pod jejich strom splněných přání.

Do unikátní charitativní akce se každoročně zapojuje několik útulků napříč celou republikou. Nepřispívá se na anonymní příjemce, ale na stránkách akce www.kociciprani.cz si vyberete kočičku podle fotografie nebo jejího životního příběhu a té můžete naplnit misku, přispět na konkrétní dárek, případně můžete podpořit konkrétní útulek v jeho vyhlášeném projektu. 

Například kocour Pinnie je z útulku Devět životů. Jako kotě byl nalezen se starou zlomeninou přední packy, zřejmě po srážce s autem.  Druhá noha byla naštěstí v pořádku, měl na ní jen modřiny. Zlomenina byla blízko kloubu, takže nebylo nutné použít šroub, ale jen drát - pin - odtud i jméno Pinnie. Kocour se uzdravil a protože je mazlivé a klidné povahy, začal jej útulek připravovat na dráhu felinoterapeuta, které se nyní úspěšně věnuje. 

Klepněte pro větší obrázek
Pinnie z Devítky

Pinniemu můžete například zakoupit prostřednictvím sbírky velký pytel kvalitních granulí, ale také mu můžete jen nasypat do mističky - což obnáší krmnou dávku na měsíc života v útulku. 

Částky darů či příspěvků do mističek se pohybují většinou v řádu stokorun. První ročník Stromu splněných kočičích přání, který se konal v roce 2010 vynesl 96 tisíc korun. Loni se vybralo už 1,6 milionu korun a i letošní ročník se zdá být úspěšný. Už po pár dnech akce se na kontech útulků prostřednictvím této sbírky sešel téměř milion korun. 

Klepněte pro větší obrázek

Výtěžek sbírky jde výhradně k útulkům, které nespadají pod města, ale jsou financovány jen z darů svých příznivců a dobrovolníků."Finanční podpora získaná během této akce umožní zaplatit náročné operace zvířat, nakoupit kvalitní krmení, případně si udělat zásoby krmení na několik týdnů dopředu. Alespoň útulky chvíli nemusejí řešit, kde seženou peníze na provoz a mohou se plně věnovat péči o kočky," říká jedna z organizátorek akce Františka Kernová ze sdružení Devět životů, o. p. s.. "Proč to děláme? Protože máme rádi kočky," dodává.

Foto: Devět životů, o. p. s.

Témata: Chování a vztahy, Vánoce, Peníze a kariéra, Útulek, Zlomenina, Praní, Přání, Finanční podpora, Charitativní akce

Mohlo by vás zajímat
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Nikol Štíbrová přiznala: Tohle je deset strašlivých lží, které říkám synovi
Aleš Háma: Nerad kluky trestám a řvu na ně. Manželka je přísnější
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
O druhé dítě se snažíme už osm let. Pořád se nevzdávám naděje
Obula jsem podpatky a vyrazila si. Mé staré já stále existuje, jásá Marie Doležalová

Horoskopy

Lev Využijte své schopnosti na maximum, protože jste podnikaví a kreativní. Určitě se vám povede v…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ingrid, Ingeborg, Inna

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné