Imunita: vše, co potřebujete znát

Simonka Králová 25. 11. 2012 21:43
Mám doma dvouletého drobka a naštěstí se držíme celkem zdraví. Jakmile se najede na antibiotika je to vždycky zásah do organizmu. Něco dobrého přinesou, ale přijde mi, že si toho více vezmou. Takže u nás rozhoduje prevence, ale ne zase choulostivá. Kromě zeleninky a ovoce dáváme i silný kuřecí vývar, protože v něm je síla. Občas dáme i pár lžiček stopbacilu z lékárny, když je nejhůř, ale jak říkám, držíme se zdraví. Není nic horšího než mít nemocného chrobáčka a nemět mu jak pomoct... :'(
Elza 30. 11. 2012 18:15
Já nejsem vůbec zastánce toho aby kvůli každému nachlazení dítě jedlo antibiotika, některé doktorky to ale dělají a některé maminy to samy chtějí. Je to hrozné. Já jsem taky zastánce prevence. Dávám dětem denně hlívu ústřičnou disney jako prevenci a je to super. Hned tak se nenachladí a jsou odolné.
Alcazapletalka 12. 12. 2012 10:38
Holky, souhlasím s vámi. Nejsem zástáncem antibiotik, rozhodí kompletně mikrofloru. Preventivně, jakmile se ochladí dávám dětem 2x denně lžičku bitusílku. Je čistě přírodní a navíc jim i chutná. Je sladoučký s pomerančovou příchutí. Mají i verzi pro dospěláky biotussil - chutná jako fernet, ale bez alkoholu samozřejmě. :) Jinak denní porce ovoce a zeleniny nemusím jmenovat, to je jasná věc.
Amazonkadivoka 14. 12. 2012 16:47
Manzel ten prirodni fernet bez alkoholu prave zkousi a rika, ze mu to docela chutna. No hlavni je, aby mu ten biotussil pomohl. I kdyz rika, ze by sam tam pridal neco ostrejsiho
Ladka 16. 12. 2012 20:44
Syn má 3 roky a měl antibiotika jen jednou, vedlejší účinky katastrofa. Bolelo ho bříško, než se mu upravila mikroflora tak to taky trvalo. No chci tomu předcházet. Dávám mu denně poctivě sirupek s Donaldem a je to v klidu, obsahuje betaglukany z hlívy takže je hodně účinný..
Majka 11. 1. 2013 13:24
Sirup Donald dávám taky dceři, které je rok a půl. Doporučila mi to v lékárně a udělala jsem dobře. Díky němu už neměla antibiotika hodně dlouho.
14. 10. 2013 14:37
Pro imunitu dětí jsou důlezité laktoferiny a betaglukany. Obě tyto látky obsahuje sirupek Donald, který domu pravidelně kupuji. Jsem moc ráda, ze jsou děti zdrave.
7

Horoskopy

Ryby Dnes se projevíte jako báječní a zábavní společníci. Pokud vyrazíte ven s dětmi, netrhnete si u nich…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Svatopluk, Svatobor, Alfréda

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné