Maminka.czZdraví

Rýma, alergie, ucpaný nos i kašel – pomůže minerálka Vincentka. Tady je 6 praktických tipů k inhalaci

Simona Procházková 28.  4.  2022
Zdroj: Istock
Rýma, alergie, ucpaný nos i kašel – pomůže minerálka Vincentka. Tady je 6 praktických tipů k inhalaci | Zdroj: Istock
Jak může minerální voda pomoct při jarních pylových alergiích, rýmě, viróze nebo zánětu dutin? Používá se jako prevence i při léčbě nejrůznějších respiračních obtíží a při nemocech dýchacích cest. Ideální, jednoduchou a levnou metodou je její inhalace. Jak na ni správně?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Přírodní minerální voda Vincentka pochází z léčebných pramenů v Luhačovicích. Její typická chuť je dána silnou mineralizací a vysokým obsahem jodu. Inhalování Vincentky je účinnou a lety prověřenou metodou léčby nejrůznějších respiračních onemocnění. Pokud při inhalaci vdechujete minerální vodu, respektive její páry, veškeré účinné a léčebné látky se rychle a snadno dostanou přesně tam, kde jsou potřeba.

VIDEO: Podcast Maminka - Alergie na pyl

Inhalace minerálky Vincentky pomáhá snižovat nepříjemný otok dýchacích cest, čímž zároveň uvolňuje ucpaný nos při rýmě, a to i alergické, zvlhčuje sliznice, urychluje rozpouštění hlenů nebo roztahuje zúžené průdušky, například při astmatu. Minerální voda odplavuje viry, bakterie nebo také alergeny z dýchacích cest, a nemocnému tak dokáže rychle ulevit od nepříjemných a obtěžujících příznaků. Vincentku můžete bez obav použít i pro nejmenší marody (podobné složení minerálů má též Bílinská kyselka, tu je možné rovněž použít k inhalační léčbě).

Pravidelná inhalace Vincentky jako součást prevence pomáhá alergikům, astmatikům, dětem i dospělým, kteří často trpí na opakované infekce dýchacích cest, záněty průdušek nebo angíny.

Už má zase rýmu! A zkusili jste inhalace, nosní sprchy nebo konvičku?

Jak správně inhalovat Vincentku?

  • Minerálku přiveďte v kastrolku nebo v konvici k varu, přelijte do hrnce nebo mísy a postavte na stůl.
  • Buďte v klidu, nejlépe se posaďte. Při jakémkoli pohybu se totiž stahují dýchací cesty, inhalace by tudíž nebyla tolik účinná.
  • Hlavu dejte nad mísu nebo hrnec s horkou Vincentkou, přehoďte přes sebe (případně přes nemocnou ratolest) velký ručník, osušku nebo prostěradlo. Zhluboka dýchejte nosem. Oči nechte zavřené, aby je pára nedráždila.
  • Dbejte na to, aby nádechy a výdechy při inhalaci byly dlouhé a hluboké. Po nádechu můžete ideálně na dvě vteřiny zadržet dech, pak klidně, pomalu vydechněte.
  • Jedna inhalace by měla trvat maximálně 10 minut. Vincentku můžete použít také do všech druhů domácích kompresorových i ultrazvukových inhalátorů.
  • Klasická inhalace není vhodná pro malé děti (cca do 6 let), mohly by se snadno opařit. V případě batolat a předškoláků je ideální volbou sáhnout po inhalátoru, který je bezpečnější.
Témata: Zdraví, Děti, Praktické rady, Děti a nemoci, Alergie, Nemoci, Astma, Kašel, Luhačovice, Nos, Inhalace, Minerální voda, Rýma, Minerálka, Viróza, Dýchací cesta, Vincentka, Léčba, Ucpaný nos, Zdraví na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče