Maminka.czPorod

Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!

Veronika Zenklová 26.  4.  2021
Případy, kdy dojde k porodu, při němž dítě přijde na svět v plodovém obalu, jsou velmi vzácné. Šance, že se tak stane, je jedna ku osmdesáti tisícům. Video zachycuje tento zázrak z nebývalé perspektivy.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na vlastní kůži si porod dítěte v plodovém obalu zažila před časem také Američanka Raelin Scurry. Její příběh je o to kurióznější, že se tak stalo v autě cestou do porodnice.

Rychle a zběsile

Raelin byla teprve ve 29. týdnu, když ji přepadly porodní bolesti, které narozdíl od poslíčků vůbec nepřestávaly, ale stupňovaly se. Proto se její snoubenec rozhodl, že nebudou na nic čekat a raději ihned pojedou do porodnice.

Tam už to ale nestihli. Porod byl tak rychlý, že proběhl přímo na předním sedadle v autě. Předtím ještě stihli vytočit číslo záchranky, ale jak sama matka uvedla, přes její křik mezi kontrakcemi jí zdravotníci vůbec nerozuměli.

„Předala jsem telefon svému snoubenci. Sundala jsem si kalhoty a sáhla si tam, byla jsem si jistá, že cítím hlavičku. Jednou  jsem zatlačila a můj zázračný chlapeček byl na světě,“ popisuje Raelin a dodává, že když se na chlapečka podívala, uvědomila si, že je ještě v plodovém obalu.

Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
Témata: Zdraví, Děti, Porod, Po porodu, Novorozenec, Porodnice, Miminko, Rychle a zběsile, Zázrak, Obal, Kůže, Bolest, Svět, Perspektiva, Zdraví na Heureka.cz