Maminka.czSlavné maminky

Italská zpěvačka Gianna Nannini (69): Stát se matkou po padesátce je v pořádku

Vanda Stöckbauerová 15.  5.  2024
Gianna Nannini, italská hudební legenda, která se proslavila hitem „Bello e Impossibile“ z roku 1986, odmítá přijmout stereotypy spojené s věkem. Vytrvale bojuje proti ageismu, který odsuzuje starší matky. Její neuvěřitelný život zachycuje film Pěkná rebelka, který je aktuálně k vidění na Netflixu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Nemyslím si, že bych byla příliš stará, protože na věk nevěřím. Nezáleží mi na něm,“ řekla nedávno 69letá zpěvačka v rozhovoru pro Redaktionsnetzwerk Deutschland. Dokonce označila za „ageistické“, když lidé mluví o tom, že je někdo příliš starý na to, aby měl dítě. „Je to srovnatelné s homofobií nebo rasismem,“ uvedla.  

Matkou se stala v 56 letech

Cesta za mateřstvím byla pro rockerku s nezaměnitelným hlasem trnitá. Zažila tři potraty, ale ani pokročilý věk ji nezastavil v touze mít dítě. Její sen se splnil 26. listopadu 2010, když se jí narodila dcera Penelope Jane. V té době jí bylo 56 let. Otec Penelope zůstává neznámý. 

Smrt je povinná, věk nepovinný

V březnu tohoto roku se svěřila časopisu Vanity Fair se svým vztahem k věku. I když brzy oslaví sedmdesátku, říká, že se vlastně narodila v roce 1983 a že dřívější Gianna je mrtvá. „V roce 1983 jsem zemřela a pak jsem se znovu narodila a dnes je mi 41 let. Není to tak, že bych to ‚cítila‘, je mi opravdu 41 let,“ uvedla. Zdůraznila, že nejde o marnivost. „Vrásky mě nezajímají, nechci vypadat mladší. Naopak si myslím, že je důležité, aby lidé pochopili, že když věří svému věku, je všechno svobodnější.“ Argumentuje tím, že „smrt je povinná, ale věk je nepovinný“.

V roce 1983 zažila stav, který sama označuje jako „šílenství“. Izolovala se a ztratila touhu být kreativní a skládat písně. „Skončila jsem v tak hluboké a totální depresi, že jsem už nemohla zpívat. Nerozlišovala jsem den a noc, nepoznávala jsem své přátele a rodinu. Už jsem nevěděla, kdo jsem, bylo to úplné vymazání. Moje tělo už to nevydrželo, byla jsem mrtvá.“ Pak se ale vše zlomilo a najednou začala znovu žít. „Nevím, co se přesně stalo, ale stalo se. Proto je pro mě tento rok jako znovuzrození. Přesně řečeno, žiju dvakrát,“ vysvětlila.

Herečka Sofía Vergara (51): Manžel chtěl děti, ale já nechtěla být stará máma. Není to fér vůči dítěti

Tvrdí, že je bezpohlavní

Další kontroverze, která kolem zpěvačky panuje, je její vztah k sexualitě a pohlaví. Sama se k této otázce vyjádřila v rozhovoru pro Vanity Fair:  „Narodil jsem se v roce 1983, bez pohlaví. A říkám to rovnou, abych se vyhnula obvyklé otázce, zda miluji ženy, nebo muže, již jsem odpověděl, milovala jsem ženy a muže.“

Faktem ale zůstává, že zpěvačka už přes 40 let žije se svou partnerkou Carlou Accardi. V roce 2017 se společně přestěhovaly do Londýna, kde se vzaly při civilním obřadu. Důvodem byla dcera Penelope, kterou v případě smrti rockové legendy bude moct i nadále vychovávat Carla. 

Dcera je velkou fanynkou Taylor Swift

Dnes je Gianna nejen úspěšná zpěvačka a skladatelka, ale i hrdá máma 13leté dcery. Gianna se svěřila, že její dcera už je velmi samostatná, ráda tančí a maluje, je dobrá v matematice a je velkou fanynkou superhvězdy Taylor Swift. „Miluje Taylor Swift, zná všechny její písničky. Vždycky mi říká, že mám jeden z nejlepších pěveckých hlasů na světě, ale že celkově s Taylor Swift nedokážu držet krok.“

VIDEO:  Italská legenda Ricchi e Poveri rozdováděla Vary! Chci tady žít, říká zpěvačka

Témata: Slavné maminky, Matka, zpěvačka, film, Gianna, Netflix, Taylor Swift, Taylor Swiftová, Věk, Stereotypy, Londýn, Vanity fair, Padesátka, Penelopa