Maminka.cz32. týden těhotenství

Ivana: Bříško ve světle reflektorů

, Časopis Maminka
17. 5. 2010
Ivana: Bříško ve světle reflektorů
Ivanka se zotavila a téměř po dvou měsících na lůžku se vrátila zpět do pracovního procesu i do pořadu Sama doma. Své druhé natáčení zvládla s přehledem profesionálky.

V pořadí třetí díl pořadu České televize Sama doma, který vzniká ve spolupráci s časopisem Maminka, se nesl ve znamení dobré nálady. „Na své druhé natáčení jsem se opravdu moc těšila.

Minulého pořadu Sama doma jsem se nemohla zúčastnit ze zdravotních důvodů a velice mě to mrzelo. Ale být v klidu na lůžku bylo pro mě a především zdraví našeho Juniora samozřejmě důležitější.“

Pokud si pamatujete na Ivančino první natáčení, asi si vzpomenete, že nebyla vůbec nervózní a to, že na ni mířilo hned několik kamer, ji nechalo absolutně klidnou. S naprostým přehledem to zvládla i tentokrát. V televizním prostředí se cítila jako doma.

„Díky předchozí zkušenosti jsem věděla, co mě čeká a tak jsem neměla sebemenší důvod k nervozitě. Cesta z Prahy do Brna rychle utekla a byla zcela bez problémů. Po příchodu do studia jsem se setkala s paní dramaturgyní a asistentkou režiséra, které jsem poznala, když jsem tu byla poprvé. Mile mě přivítaly a sdělily mi základní informace o tom, jak bude probíhat den.“

I tentokrát byl přítomen celý tým pořadu Sama doma. Nechyběl ani odborník profesor Zdeněk Malý, kterého jste mohli vidět v minulém dílu pořadu s šéfredaktorkou Klárou Kotábovou.

A jak vše probíhalo tentokrát? „Toto natáčení bylo odlišné tím, že jsem neměla pouze krátký několikaminutový vstup uprostřed pořadu, ale celou dobu jsme s panem profesorem Malým seděli u počítače na chatu a odpovídali na otázky diváků. Tématem byla těhotenská cukrovka.“ Testy na těhotenskou cukrovku se dělají po 24. týdnu těhotenství. Ivanka je má v pořádku za sebou. Ale 3-5 % žen takové štěstí nemá.

Po skončení živého vysílání Ivana odevzdala mikrofon a vydala se do brněnských ulic. „Měla jsem ještě chvíli čas do odjezdu zpět do Prahy, a tak jsem se vydala na obhlídku brněnských obchodů s dětským oblečením.“

Rostoucí Junior

Ivana se těší z toho, jak jí pěkně roste bříško a volným tempem se připravuje na porod a následnou péči o miminko.

„Pomalu jsem se přehoupla do třetího trimestru a do prvního termínu porodu mi zbývá méně než tři měsíce. Bříško roste čím dál víc a některé pohyby mi začínají dělat potíže, například už pro mě není tak snadné si zavázat boty, ohnout se pro něco k zemi nebo sedět delší dobu u počítače.“

Ivana dostala na začátku těhotenství od své lékařky magnezium. „Ačkoli pokračuji dál v jeho užívání, při zvýšené námaze musím více odpočívat a potýkám se s tvrdnutím břicha. V tomto období je to prý běžné.

Z běžných těhotenských potíží mě trápí pouze pálení žáhy, které je o to silnější, pokud si dám něco sladkého. Naštěstí mám většinou spíše slané chutě, takže i mé přibírání na váze není nijak alarmující.“ Vzhledem k tomu, že byla na počátku těhotenství Ivana velmi aktivní, lékařka jí nyní doporučila především odpočívat.
„Těším se, až se trochu oteplí, abych mohla trávit více času venku procházkami.
Sportování jsem vypustila.“

A jak probíhají přípravy na život s miminkem? „S manželem jsme už začali přemýšlet nad reorganizací našeho bytu a postupně nakupujeme nezbytnou výbavu pro miminko.“ Ivana si šťastně hladí bříško a dodává: „Junior je hodně aktivní, a tak jsem s ním v neustálém kontaktu, povídáme si, zpívám mu nebo ho hladím.“


Sama doma

Živě vysílaný kontaktní publicistický pořad se sloganem Být doma neznamená hloupnout poskytuje především ženskému publiku zajímavý a inspirativní program, zábavu i informace - a to vše živě s možností okamžité reakce diváků. Program se skládá z celé řady rubrik a doplňují jej hosté z řad lékařů, nejrůznějších odborníků, ale i známých a zajímavých osobností. Ženy se samozřejmě dozvědí novinky z oblasti odívání, kosmetiky, úpravy vlasů a podobně.

Maminka Den matek
Témata: Časopis Maminka, Jen pro maminku, Díl pořadu, Bříško, Celý tým, Ivan, Ivana, Živé vysílání, Svět

Mohlo by vás zajímat
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
Čtvrté dítě? Princ William už další nechce, prozradila vévodkyně Kate. Proč?
To s námi bude už napořád?! Ne, tyhle děti ze svého sourozence vážně radost nemají!
Bramborové langoše. Smažená klasika ze stánku, ale domácí a lepší!
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Sedmé dítě jen tak do počtu? Ekonomka Markéta Šichtařová trhá rekordy!

Horoskopy

Beran Tyto květnové dny jsou pro vás inspirující a rozhodně se nebudete šetřit. Je pravda, že jste aktivní a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ctibor

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné