Maminka.cz32. týden těhotenství

Ivana: Bříško ve světle reflektorů

, Časopis Maminka
17. 5. 2010
Ivana: Bříško ve světle reflektorů
Ivanka se zotavila a téměř po dvou měsících na lůžku se vrátila zpět do pracovního procesu i do pořadu Sama doma. Své druhé natáčení zvládla s přehledem profesionálky.

V pořadí třetí díl pořadu České televize Sama doma, který vzniká ve spolupráci s časopisem Maminka, se nesl ve znamení dobré nálady. „Na své druhé natáčení jsem se opravdu moc těšila.

Minulého pořadu Sama doma jsem se nemohla zúčastnit ze zdravotních důvodů a velice mě to mrzelo. Ale být v klidu na lůžku bylo pro mě a především zdraví našeho Juniora samozřejmě důležitější.“

Pokud si pamatujete na Ivančino první natáčení, asi si vzpomenete, že nebyla vůbec nervózní a to, že na ni mířilo hned několik kamer, ji nechalo absolutně klidnou. S naprostým přehledem to zvládla i tentokrát. V televizním prostředí se cítila jako doma.

„Díky předchozí zkušenosti jsem věděla, co mě čeká a tak jsem neměla sebemenší důvod k nervozitě. Cesta z Prahy do Brna rychle utekla a byla zcela bez problémů. Po příchodu do studia jsem se setkala s paní dramaturgyní a asistentkou režiséra, které jsem poznala, když jsem tu byla poprvé. Mile mě přivítaly a sdělily mi základní informace o tom, jak bude probíhat den.“

I tentokrát byl přítomen celý tým pořadu Sama doma. Nechyběl ani odborník profesor Zdeněk Malý, kterého jste mohli vidět v minulém dílu pořadu s šéfredaktorkou Klárou Kotábovou.

A jak vše probíhalo tentokrát? „Toto natáčení bylo odlišné tím, že jsem neměla pouze krátký několikaminutový vstup uprostřed pořadu, ale celou dobu jsme s panem profesorem Malým seděli u počítače na chatu a odpovídali na otázky diváků. Tématem byla těhotenská cukrovka.“ Testy na těhotenskou cukrovku se dělají po 24. týdnu těhotenství. Ivanka je má v pořádku za sebou. Ale 3-5 % žen takové štěstí nemá.

Po skončení živého vysílání Ivana odevzdala mikrofon a vydala se do brněnských ulic. „Měla jsem ještě chvíli čas do odjezdu zpět do Prahy, a tak jsem se vydala na obhlídku brněnských obchodů s dětským oblečením.“

Rostoucí Junior

Ivana se těší z toho, jak jí pěkně roste bříško a volným tempem se připravuje na porod a následnou péči o miminko.

„Pomalu jsem se přehoupla do třetího trimestru a do prvního termínu porodu mi zbývá méně než tři měsíce. Bříško roste čím dál víc a některé pohyby mi začínají dělat potíže, například už pro mě není tak snadné si zavázat boty, ohnout se pro něco k zemi nebo sedět delší dobu u počítače.“

Ivana dostala na začátku těhotenství od své lékařky magnezium. „Ačkoli pokračuji dál v jeho užívání, při zvýšené námaze musím více odpočívat a potýkám se s tvrdnutím břicha. V tomto období je to prý běžné.

Z běžných těhotenských potíží mě trápí pouze pálení žáhy, které je o to silnější, pokud si dám něco sladkého. Naštěstí mám většinou spíše slané chutě, takže i mé přibírání na váze není nijak alarmující.“ Vzhledem k tomu, že byla na počátku těhotenství Ivana velmi aktivní, lékařka jí nyní doporučila především odpočívat.
„Těším se, až se trochu oteplí, abych mohla trávit více času venku procházkami.
Sportování jsem vypustila.“

A jak probíhají přípravy na život s miminkem? „S manželem jsme už začali přemýšlet nad reorganizací našeho bytu a postupně nakupujeme nezbytnou výbavu pro miminko.“ Ivana si šťastně hladí bříško a dodává: „Junior je hodně aktivní, a tak jsem s ním v neustálém kontaktu, povídáme si, zpívám mu nebo ho hladím.“


Sama doma

Živě vysílaný kontaktní publicistický pořad se sloganem Být doma neznamená hloupnout poskytuje především ženskému publiku zajímavý a inspirativní program, zábavu i informace - a to vše živě s možností okamžité reakce diváků. Program se skládá z celé řady rubrik a doplňují jej hosté z řad lékařů, nejrůznějších odborníků, ale i známých a zajímavých osobností. Ženy se samozřejmě dozvědí novinky z oblasti odívání, kosmetiky, úpravy vlasů a podobně.

Témata: Časopis Maminka, Jen pro maminku, Ivana, Celý tým, Svět, Živé vysílání, Bříško

Mohlo by vás zajímat
Těhotenské neduhy. Za co můžou hormony a co na ně jen svádíme?
Znáte srpnovou vyrážku? Silně svědí a mohou za ní sametky!
Inspirace na nejvíc cool fotky z dovolené. Vyfotíte si taky takovou?
Také řešíte, kam s dětmi o prázdninách? Tohle se osvědčilo nám

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu