Jak a čím pomůžete svému dítěti ve správném vývoji?

Reklama 18.  9.  2018
Jak a čím pomůžete svému dítěti ve správném vývoji?
Každá maminka chce svému dítěti dopřát to nejlepší. Už to v sobě máme zkrátka zakódované. Základem je, abyste se děťátku co nejvíce věnovala a šla mu příkladem. Děti se konec konců nejvíc učí nápodobou. Ale proč nevyužít pomůcky, díky kterým se dítě naučí některým dovednostem ještě snáz a lépe.
Klepněte pro větší obrázek

Interaktivní hračky jako pomocníci při učení

Řeč je o interaktivních hračkách, které pomohou dětem každého věku zlepšit motoriku, paměť nebo myšlení. Vaše přítomnost a čas jsou pro děti nenahraditelné. Ale každá máma potřebuje přes den uvařit a udělat něco v domácnosti. V takové chvíli pomohou hračky vám i vašemu děťátku. Sortiment hraček je v dnešní době opravdu bohatý, ale jak vybrat tu správnou, aby k něčemu byla a neskončila brzo odhozená v koutě?

Miminka milují pozorování, zaujměte je

Malá miminka ráda pozorují všechno, co se kolem nich děje. Používají především sluch a zrak. Právě proto bude vaše miminko nadšené, pokud mu dáte dostatek podnětů v podobě různých chrastítek nebo tzv. šustivých knížek s obrázky. Časem se bude po věcech natahovat a intenzivně je zkoumat. V tom nejranějším věku není důležité, aby se děti pomocí hraček vzdělávaly, důležité je dítě zaujmout. Leckdy vám taková hračka pomůže, když bude miminko neklidné a vy vyzkoušíte všechno možné, ale nic nebude zabírat.

Aby si batole procvičilo prstíky

Batole od jednoho do tří let věku uvítá hračky, které se hýbou, vydávají zvuky nebo zajímavě svítí. Klíčovým úkolem se stává cvičení jemné motoriky. V tomto věku můžete dítěti dát na hraní různé skládačky, které se bude snažit umístit do správného otvoru podle tvaru. Batole už se učí mnohem víc, než jenom poslouchat zvuky a sledovat co se kolem děje. Tím, že bude vkládat tvary do otvorů, se učí rozlišovat velikost a prostor a zároveň si procvičí jemnou motoriku, která se v tomto období rapidně zlepšuje. Dítě se během hry naučí soustředit na jednu věc. Ze začátku to bude jen pár minut, ale starší batole už u takové činnosti vydrží mnohem déle.

Pomozte dítěti, aby lépe usínalo

Až usoudíte, že je dítě připravené pro svůj vlastní pokojíček, můžete mu vedle postýlky umístit dětskou stolní lampičku. V dnešní době seženete různé tvary a barvy světla, které zajistí, že se děťátko nebude v noci bát, když se náhodou probudí nebo mu pomohou při usínání. Některé děti zkrátka nechtějí spát v úplné tmě. V pokojíčku tak kromě barevného dětského lustru bude ještě další zdroj tlumeného světla, který může svítit klidně celou noc a nebude dítě nijak rušit. Dětem na spaní také pomáhají tzv. usínáčci – plyšové hračky z nejměkčího materiálu, které si děti jednoduše zamilují a nedají je z ruky.

 

Klučičí a holčičí svět

V předškolním věku už mají děti daleko větší nároky a o ledacos si sami řeknou. V tomto věku začíná už přirozené dělení na klučičí a holčičí svět, i když není to vždy pravidlem. Ale pokud máte dítě v předškolním věku, asi jste si sami všimli, že chlapci spíš preferují nářadí, auta, vlaky a stavebnice a holčičky rády tvoří, malují, oblékají panenky nebo vaří v kuchyňce. Podle zájmů vašeho dítka můžete vsadit na interaktivní hračku, která bude vašeho miláčka skutečně bavit. Kluci ocení například hrací volant, na kterém si mohou zapnout směrovky, simuluje zvuk brždění, naučí dítě rozeznávat barvy na semaforu nebo hraje veselou písničku. Holčičky budou milovat pejska, který hraje a zpívá vždy, když mu zmáčknou tlapku nebo bříško.

Mohlo by vás zajímat
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Batole