Maminka.czKam s dětmi

Jak a kde oslavit Den dětí? 5 tipů na super místa, která nadchnou nejen vaše ratolesti

Simona Procházková 27.  5.  2022
Den dětí je svátkem, na který bychom neměli zapomenout. Je potřeba pořádně ho se svými ratolestmi oslavit. Užijte si tento výjimečný den společně a naplno. Vyrazte na výlet, do kina, divadla, aquaparku nebo na zmrzlinu… Máme pro vás pár tipů na místa, kam stojí za to se vydat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Večerní safari

Kouzlo afrického safari můžete objevovat v Safari Parku ve Dvoře Králové. Od 1. června tady můžete zažít autentickou atmosféru podvečerní jízdy mezi stády divokých zvířat. Cestou budete moct pozorovat nosorožce, zebry, žirafy nebo antilopy. Během téměř hodinové komentované projížďky safaribusem zažijete kousek nefalšované africké přírody a dozvíte se spoustu zajímavostí ze světa afrických zvířat. Vstupenky pořídíte přímo na místě nebo je možné si je rezervovat předem. Večerní safari se bude konat v červnu každý pátek a sobotu, během letních prázdnin pak denně.

VIDEO: Tipy na červnové výlety

Vodní hrátky bez hranic

Užijte si Den dětí v aquaparku Aquapalace v pražských Čestlicích. U příležitosti svátku všech dětí si tady pro ně připravili spoustu zážitků a novinek. Najdete zde nejdelší tobogán v Česku a více než 20 skluzavek, divokou řeku a jiné vodní atrakce. 

Ve středu 1. června všechny děti navíc dostanou malou pozornost na přivítanou, a to unikátní virtuální realitu v tobogánu MagicTube i oblíbený aquazorbing po celý den zdarma. K tomu si nejmenší návštěvníci odnesou malý dárek na památku. I s potomky můžete během dne vyzkoušet rozlehlý saunový svět s římskými lázněmi a vířivkami.

Den dětí na Konopišti

Na zámku Konopiště, uprostřed nádherného lesoparku poblíž středočeského Benešova, si 1. června přijdou na své děti každého věku. U příležitosti jejich svátku tu pro ně nachystali zábavné odpoledne. Od 14 do 18 hodin jste zváni. Ve sklenících a v Růžové zahradě bude probíhat pestrý program s názvem Za pokladem vévodkyně Žofie. Připraveny budou zajímavosti ze světa rostlin, vědomostní soutěže a kvízové otázky, spousta her a také oblíbená ukázka dravců. Výherci obdrží malý dárek na památku. Příjemným zážitkem bude také procházka po naučné stezce okolním parkem s romantickým zámeckým rybníkem. Klidně dětem vezměte kola, koloběžky nebo odrážedla.

Čím uděláte svým ratolestem radost ke Dni dětí? Tady máte 60 tipů na parádní dárky

Dětský den na Toulcově dvoře

Středeční odpoledne bude patřit dětem také na pražském Toulcově dvoře, oáze klidu uprostřed velkoměsta. Jejich svátek tu s nimi můžete hravě oslavit od 14 do 17.30 hodin. Celá akce se ponese v duchu starých tradičních her – chybět nebudou točení obručí, skákání gumy, honění káč, odpalování špačků, chytání drápků, skákání přes švihadlo, v pytlích nebo panáka, házení na cíl a jako bonus ještě střelba z luku. Zasoupeříte si s ratolestmi v různých dovednostech, vyzkoušíte něco nového, například sázení letniček, nebo se můžete projít po nové naučné stezce. Zmrzlinu, dortík nebo vynikající kávu si vychutnáte ve Zdravé jídelně. Celé odpoledne bude otevřen přírodní areál, kde si můžete prohlédnout všechna zvířátka zdejší Noemovy archy.

Procházka k pohádkovému hradu Pernštejn

Co takhle podniknout rodinný výšlap? Zabalte svačinu a pláštěnku, nazujte pohodlné boty a vzhůru za dobrodružstvím. V krásné přírodě Českomoravské vrchoviny u městyse Nedvědice leží zachovalý středověký hrad Pernštejn, který díky svému unikátnímu vzhledu patří k nejvýznamnějším moravským hradům a objevil se hned v několika filmech a pohádkách. Někdy se mu říká „mramorový“, protože byl při jeho stavbě hojně využit místní bílý nedvědický mramor. V areálu hradu roste prastarý tis, s jehož osudem je dle pověsti spojen osud hradu. Zanikne-li tis, zanikne i hrad. Přijeďte zažít kouzelnou atmosféru Pernštejna na vlastní kůži. Pokud přijedete vlakem, vystupte na nádraží Nedvědice, na hrad je to pak pěšky lesními cestami necelé dva kilometry. Chcete-li spojit cestu i s poznáváním okolí, z Nedvědice vedou k hradu tři naučné stezky. 4 km, 5,2 km nebo 13,5 km. Brožurku s mapkou stezek si vyzvedněte v Turistickém informačním centru v Nedvědici (korunavysociny.cz).

Témata: Děti, Rodina, Kam s dětmi, Cestování, Tipy na výlet, svátek, Maminka cestuje, aquapark, Za zábavou, Výlety, Cestujeme, kino, výherci, divadlo, Tipy redakce, Gumy, Ze světa, Den dětí, Benešov, Letní prázdniny, Tip, Safari Parku, Pernštejn, Růžová zahrada, Českomoravská vrchovina