Maminka.czKrálovská rodina

Jak chtějí Meghan a Harry vychovávat děti? Prozradili vlastní pravidla

Simona Procházková 8.  6.  2021
Vévoda a vévodkyně ze Sussexu berou svou roli, nyní již dvojnásobných rodičů, vážně. Jak sami přiznali, ještě před prvním Meghaniným porodem se spolu domluvili na pravidlech, která budou dodržovat při výchově potomků v kalifornském Los Angeles. Jak budou Archie a Lili vyrůstat a čemu je rodiče chtějí hned od malička učit?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dvouletý Archie Harrison a jeho mladší sestřička Lilibet Diana, která se narodila v pátek 4. června, budou s rodiči žít v jejich luxusním sídle ve slunné Kalifornii. Tedy zcela mimo královskou rodinu, se kterou se Harry a Meghan nerozešli zrovna v dobrém.

VIDEO: Harry s Meghan natočili podcast s malým Archiem. Popřál všem šťastný nový rok!

Na co chtějí při výchově a péči o své děti dbát především? Jsou striktně přísnými a důslednými rodiči, nebo naopak spíše benevolentní a do velké míry tolerantní? S některými předsevzetími, plány a představami se otevřeně svěřili magazínu Hello. Co všechno o sobě prozradili? Seznámí své děti s příbuznými, tedy ostatními členy britské monarchie? A v jakém duchu je chtějí vést a vychovávat?

Ochrana soukromí

Harry a Meghan jsou podle svých slov odhodláni dopřát svým dětem co nejnormálnější výchovu a dětství bez striktních omezení a zákazů. Za každou cenu chtějí uchránit jejich soukromý život. „Doufáme, že některé osobní informace a podrobnosti z rodinného života si nechají pro sebe. Osobní svoboda a ochrana soukromí byly rovněž jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli vzdát královského titulu a protokolárních povinností. Přáli jsme si, aby naši potomci vyrůstali jako normální děti,“ svěřili se manželé.

Učit se spolu s dětmi

„Rodičovství je zcela nová disciplína a životní role, díky které se společně s Harrym učíme novým věcem, objevujeme v sobě obrovskou sílu a obohacují nás dosud nepoznané zkušenosti. Snažím se být tou nejlepší mámou a Harry zase tím nejlepším tátou pro naše děti,“ uvedla Meghan. Oba přiznávají, že se učí takzvaně za pochodu a problémy i potíže řeší společnými silami nebo se poradí s přáteli.

Meghan Markle porodila! Výběrem jména dojali s Harrym celý svět!

Dopřát si čas jen sami pro sebe

Nechat malé ratolesti poprvé samotné, respektive s někým jiným, babičkou nebo chůvou, je pro každého rodiče trochu stresující situace. Meghan a Harry si ale uvědomují, že je důležité trávit čas jen ve dvojici a věnovat pozornost jeden druhému. Na společné rande si prý najdou prostor vždy. Když se několik týdnů po narození Archieho objevili ruku v ruce na premiéře filmu Lví král, komentovali to slovy: „Máme neocenitelnou radu pro všechny unavené rodiče. Vždycky si najděte čas jen pro sebe.“

Je v pořádku říct si o pomoc

Meghanina matka Doria Raglandová byla ochotně po ruce, aby pomohla novopečené mamince poté, co porodila Archieho. Žila tenkrát prvních pár týdnů společně s manželi v Kanadě a pomáhala Meghan při sžívání se s miminkem. Později si vévodkyně najala chůvu. „Chci své děti naučit, že se nemusí stydět požádat o pomoc, když ji potřebují. Není to projev neschopnosti nebo neúspěchu, naopak,“ je přesvědčena Meghan.

Pouta v rodině jsou nejvíc

Podle vévody a vévodkyně není nic důležitějšího, než trávit hodně času s rodinou. Právě pevné rodinné vazby by měly být základním pilířem pro šťastný a spokojený život. Meghan a Harry zmínili, že navzdory neshodám během posledního roku by byli rádi, kdyby jejich děti mohly poznat své bratrance, prince George a Louise, a sestřenici, princeznu Charlotte. A samozřejmě také tetu vévodkyni Kate a strýčka, vévodu Williama, stejně jako strávit nějaký čas s prababičkou, královnou Alžbětou, nebo dědečkem, princem Charlesem.

Princ Harry: Zkrocený rebel stále překvapuje a šokuje! Podívejte se na video!

Žít zdravě, ekologicky a pomáhat

I když si Meghan občas s chutí dá hranolky a hamburger, jako máma se snaží být zodpovědná a žije zdravě. Snaží se alespoň pár dní v týdnu dodržovat bezlepkový jídelníček a obvykle upřednostňuje veganskou stravu. „Jsem si jistý, že své zvyky předá i dětem. Budou zvyklé jíst zeleninu, saláty, ovoce. Meghan miluje vaření a její rodina si užívá vlastnoručně připravené a zdravé jídlo,“ prozradil její blízký přítel Daniel Martin. Kromě toho dbají doma na důsledné šetření vodou, mají nainstalované solární panely, pěstují si vlastní zeleninu a zapojují se do nejrůznějších charitativních projektů, se kterými seznamují od nejútlejšího věku i Archieho.

Bez domácích mazlíčků to nejde

Čím více, tím lépe! Zvířecí mazlíčci totiž dělají šťastný domov, jsou přesvědčeni Maghan a Harry. Ví se o nich, že jsou velkými milovníky psů, momentálně mají hned dva. A kromě nich ještě kocoura, králíka a slepice. Jejich děti tak na tenhle milý zájem určitě přirozeně navážou.

Zdroj: hellomagazine.com

Meghan Markle opět překvapila. Vydala knihu pro děti! O čem asi bude?
Vévodkyně Kate přiznala, že ji domácí výuka dětí vyčerpává a nezvládá matematiku
Děti patří ven! Vévodkyně Kate navrhla stylové hřiště pro celou rodinu
Témata: Rodiče, Porod, Galerie, Slavní rodiče, Výchova, Slavné maminky, slavné děti, Královská rodina, Slavní tatínci, Rodičovství, monarchie, Archie Harrison Mountbatten - Windsor, Domácí výuka, Matematik, pravidla, strýc, Los Angeles, Charles, Kate, Vévoda, George, William, Mona, Alžběta, Hello
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Tajemná linea nigra: Co znamená hnědá čára uprostřed těhotenského bříška?
Machová Martinasim
Těhotenství
Nedaří se vám shodit kila po porodu a slyšela jste o zázračných injekcích na hubnutí? Pojďme si na ně posvítit s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou
Brožová Lenka
Jak zhubnout
Užijte si koupání i v zimě. Tady jsou tipy na aquaparky a bazény, které nadchnou všechny milovníky vodních radovánek
Procházková Simona
Koupání
Herečka Alicia Silverstone a její šokující rodičovství: Spí s jedenáctiletým synem v posteli, když byl malý, předžvýkávala mu jídlo
Mrázková Dita
Slavné maminky