Maminka.czNovorozenec

Jak jsem manžela naučila mýt nádobí...

19. 6. 2012
Jak jsem manžela naučila mýt nádobí...
Samozřejmě, že lze manžela přesvědčit, aby pravidelně smáčel ruce ve dřezu a sváděl vyrovnaný boj s haldou špinavého nádobí! Čekáte-li však rafinované úskoky a sofistikované taktizování, raději dál nečtěte. Naše rady jsou férové, snažící se brát na zřetel obecně známé odlišnosti obou pohlaví. Pokud chcete doma další zručnou hospodyňku, sbalte kufry, a vrhněte se do spolubydlení s kamarádkou.

Bylo by naprosto idealistické po něm chtít, aby každý den poletoval s hadříkem po bytě v jedné ruce a s žehličkou v druhé, do toho občas kopl do balónku, čímž částečně zaměstná energií sršící batole. To vše za doprovodu vesele sugestivních písniček o zvířátkách. Pokud je do večera v práci a vy na mateřské dovolené, nebo třeba pracujete na zkrácený úvazek, je prostě logické, že toho doma udělá míň než vy. Navíc muži prostě některé věci nevidí a tak je ani nenapadne je nějak řešit.

Koneckonců často marně hledají máslo v lednici (je stále na stejném místě), prach na skříních naprosto neregistrují, natož aby je k ohnutí hřbetu motivovala rozšlápnutá hračka či odkopnutá ponožka. Chtít po partnerovi, aby ze dne na den myl každý den nádobí, leštil zrcadla a vytíral kuchyň je nereálné, zvláště když si po sobě aktuálně neuklidí ani hrnek do dřezu. Proto radíme, chtějte pouze jednu věc (zatím).

Nedělejte z něj blbce!

Vřele doporučujeme vyhnout se v jednání manipulaci, nátlaku a lstím. Je to pod úroveň dospělých, zvláště těch, co se mají rádi. Ono by se vám to nakonec stejně vrátilo. Chlap, se kterým manipulujete jak s dítětem, vám po čase přestane imponovat! V těchto souvislostech vás pak vyleštěný dřez, trička vyrovnané mužskou rukou do komínků a vydrhnutá podlaha může připravit o pocit, že doma máte stále „kus chlapa“. A to je, milé dámy, cesta do pekel a cizích ložnic.

Muži potřebují možnost volby, dejte mu tedy vybrat

A jsme u jádra pudla: svůj požadavek mu řekněte jasně, bez toho, aby si musel něco domýšlet, ideálně s možností volby. Jednoduše potřebujete pravidelnou pomoc a moc by vám vaše každodenní povinnosti usnadnilo, kdyby si jednu (zdůrazněte, že opravdu POUZE jednu!) z nich vzal za své. Pak mu některé práce vyjmenujte a dejte mu vybrat. Zde lze samozřejmě rozumně taktizovat. Pokud chcete, aby myl nádobí, musíte k této činnosti nabídnout dvě další, horší, nepopulární. Což sice lehce zavání manipulací, ale tím s taktizováním skončíme.

ČTĚTE TAKÉ: Potvrzení o státním občanství: Kámen úrazu při vydávání pasů?

Po tom co si muž vybere, se jej pro jistotu a pořádek zeptejte, zda mu nebude vadit a nedotkne se ho, když mu danou činnost občas připomenete (tušíte, že bude zapomínat). Nyní máte jasnou domluvu s jasnými pravidly. A my vám budeme držet palce, aby vše časem fungovalo, nevyšumělo do ztracena, nebo abyste nerezignovala, když o domluvenou činnost požádáte podesáté. Potom už zbývají jen ultimativní požadavky typu: „Nedodržuješ, co jsme se domluvili, tak buď sežeň kamaráda, který sem bude docházet a nádobí mýt, nebo za sebe kup konečně tu myčku!“

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Chování a vztahy, Manžel, Zkrácený úvazek, Jak, Nádobí, Pudl

Mohlo by vás zajímat
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Nikol Štíbrová přiznala: Tohle je deset strašlivých lží, které říkám synovi

Horoskopy

Ryby Finále pracovního týdne je tady a vy jen s velkými problémy zakončujete směnu. Prostě se nemůžete…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zora, Danica, Zoran

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné