Maminka.czRodina

Jak na vánoční atmosféru? S Dekorkama to půjde snadno

Komerční článek
11. 11. 2013
Jak na vánoční atmosféru? S Dekorkama to půjde snadno
Předvánoční atmosféra začíná již hned po Mikuláši. Většina domácností se začíná právě v té době zahalovat do vánočního kabátu, který je protkán světýlky, adventním věncem a jinými doplňky, které jsou symbolem Vánoc.

Adventní věnec symbolizoval již od pradávna kruh, který znamená nekonečno a věčný život. Dnes více než náboženským symbolem je hlavně moderní dekorací našich příbytků. Mělo by ale platit pravidlo sladění.

Nejdůležitější je, aby adventní věnec ladil tvarem a hlavně velikosti se stolem. Mělo by tedy platit pravidlo: na kulatý stůl se hodí kulatý věnec z nejrůznějších materiálů, ale na hranatý stůl by měl být podlouhlý věnec se svíčky v jedné řadě nebo hranatý. Což je pro většinu z nás stále trochu zvláštní představa.

Dnes je velmi moderní skleněná dekorace s naaranžovanými perlami a svíčkami hladkých tvarů, to vše propojené spletí drátků. Nejdůležitější je, aby vše bylo jednoduché s čistými liniemi. Nehledejme v tom žádnou vědu, vždyť platí pravidlo: „V jednoduchosti je krása!“ Příliš překombinovaná dekorace často působí lacině a kýčovitě.

Dalším a asi tím nejdůležitějším symbolem Vánoc je stromeček. Existují celé knížky o tom, jak stromeček aranžovat, jaký by měl byt, jak má být vysoký atd.

A vůbec – umělý nebo přírodní stromeček? Jaké jsou pro a proti? Umělý šetří peníze, vydrží několik let, ale nevoní. Živý stromeček je sice pouze na jedny Vánoce, ale jeho vůně přispěje k té pravé vánoční atmosféře. Dnešním trendem jsou obě varianty. Důležité je, aby i stromeček ladil s vaší vánoční výzdobou. Je jedno jestli je situovaný do jedné barvy a aranží je naprosto dokonalý nebo na něm máte všechny možné ozdoby, které vám připomenou příjemné chvilky nebo si je vyrobíte s dětmi v předvánočním čase. Za vánoční aranží se skrývá nekonečná inspirace a tvoření, plné nápadů a osobité krásy. Kouzlo vánoc a tradice jsou spjaty se zvyky a tradicemi, které přechází generacemi. Proto ať i tyto Vánoce jsou protkané pohodou a příjemnou atmosférou.

Pokud chcete najít dekorace či materiál na výrobu dekorací. Můžete si vybrat vybrat na www. dekorky.cz některé nápady či materiál, ale naleznete zde i nejrůznější interiérové a externí dekorace, doplňky a drobnosti, které nám udělají nejen radost, ale mohou být i hezký dárkem pro naše blízké.

Vaše www.dekorky.cz

Témata: Váš domov, Rodina

Mohlo by vás zajímat
Děti, které po narození vypadají jako naštvaní staříci! Nebo filmové hvězdy
Tohle rozhodně musíte zažít před příchodem (prvního) dítěte
Bolest zad v těhotenství? Tyhle rady vám konečně pomohou!
Dojemný příběh: Týraný pes se bojí všech kromě malého chlapce

Horoskopy

Býk Bylo by sobecké, kdybyste odmítli vyjít vstříc někomu, kdo vás požádá o pomoc. Vzpomeňte si na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jaromír, Jaromíra, MercedesRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu