Maminka.czLetní tábory

Jak napsat pohled dětem na letní tábor? Tady máte pár šikovných tipů

Simona Procházková 2.  7.  2023
Léto je tu a prázdninové tábory se právě rozbíhají. Možná jste už i vy odeslali potomky za dobrodružstvím. Čekají je noví kamarádi, naučí se samostatnosti a osvojí si nové dovednosti. A určitě budou netrpělivě čekat na denní poštu. Tak jim nezapomeňte napsat pár pohledů nebo dopisů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pamatujete si ještě, jak jste se na letním táboře každé ráno (případně večer nebo před poledním klidem, podle zvyklostí každého tábora) neuvěřitelně těšili, že při rozdávání pohledů a dopisů dostanete pozdrav z domova? Nezapomeňte a dopřejte svým malým táborníkům stejnou radost. 

VIDEO: Tipy na červencové výlety

Co napsat do dopisu nebo na pohlednici?

Pravidlo číslo jedna zní: pište jen samé dobré, veselé a pozitivní zprávy. Vyvarujte se informací typu, jak moc se vám stýská, že onemocněl domácí mazlíček nebo že dědeček si zlomil nohu. Nechcete přece dítko rozesmutnit, aby pak v noci plakalo do polštáře. Nemusíte psát dlouhé dopisy, jednodušším řešením jsou pohlednice s kratším textem. Pro menší děti jsou určitě vhodnější, budou se jim lépe číst. Rovněž se nehodí psát věci, které by dětem mohly přijít líto, jako například to, že jste byli na nádherném výletě nebo jak si užíváte nový bazén na chalupě... Pište o tom, jak jste na ně pyšní, povzbuzujte je ("jsi moc šikovný, to já bych se na noční hlídce určitě bála"), ptejte se, co všechno děti dělaly, jakou zažily veselou historku a tak dále. 

Kdy a kde pořídit pohledy a jaké vybrat?

Pohlednice pořiďte s dostatečným předstihem, vyrazte do papírnictví, trafiky, na poštu nebo do prodejny s dárkovým zbožím a vyberte ty s motivem oblíbených kreslených hrdinů nebo zvířátek. Obrázek koťátek, štěňátek nebo koníků bude mít úspěch téměř vždycky.

Možností je spousta, jednou z nich je také ta, že necháte vytisknout vlastní pohled třeba s fotografií rodiny, nebo můžete využít aplikaci na odesílání pohlednic od České pošty. Zapojte i ostatní členy rodiny, babičky, dědečky, tety a strejdy, sestřenice... A požádejte je (včas!), zda by také mohli napsat milou pohlednici se vzkazem a pozdravem pro vašeho táborníka. Předejte jim přesnou adresu i s termínem pobytu dítěte, ať jejich pozdrav dorazí včas.

Poprvé na tábor? Máme pro vás pár praktických rad a tipů

Jak často psát dopisy na tábor?

Ještě před začátkem tábora si s jeho vedoucím ujasněte, jak často probíhá předávání pošty, a zjistěte přesnou adresu. U vlaku nebo autobusu mu pak můžete podstrčit první předem napsaný dopis, který může dát dítěti hned následující den. A kolik pohledů je tak akorát? Dva až tři týdně jsou ideál.

V případě táborů, které probíhají jen v týdenních turnusech, je určitě výhodnější odevzdat předepsanou sadu pohledů či dopisů před zahájením tábora vedoucímu, aby je mohl v průběhu týdne dětem postupně rozdat. Mně se dokonce podařilo přemluvit paní na poště, aby mi pohlednice pro syna rovnou orazítkovala. Vzhledem k tomu, že mu bude devět, už bude totiž s velkou pravděpodobností zkoumat, jak mohl pohled dojít bez razítka či poštovní známky...

Pro děti je dopis z domova připomínkou, že se na ně rodina těší a že je doma vše v pořádku. Proto byste svého potomka o tento pocit bezpečí určitě neměli ochudit.

Témata: Děti, Praktické rady, Prázdniny, Letní tábory, Pošta, Dopis, Tip, Tábor, Potomek, Pohled, Letní tábor, Předávání, Česká pošta, Pohlednice, Dobrodružství