Maminka.czBatole

Jak naučit dítě na nočník

, Časopis Maminka
11. 4. 2010
Jak naučit dítě na nočník
Přečtěte si osvědčené rady a tipy, jak nejlépe naučíte svého potomka chodit na nočník.

Všichni už to umějí...

Tak tohle si nemyslete ani náhodou. Stejně jako nemáte srovnávat výslovnost svého potomka s výslovností sousedčina syna, stejně jako vaše holčička ve dvou letech je mnohem víc pohybově nadanější než sestřin syn, stejně tak nesrovnávejte, jestli se vaše dítě v roce už umí celý den postarat o to, aby bylo bez plenky.

Možná se vám kamarádka chlubí tím, jak je její potomek šikovný, protože to zvládne, ale to vám může být srdečně jedno. I kdybyste nočník momentálně nezvládali, zase lépe mluvíte, malujete nebo stavíte kostky, že.

Vás přece zajímá originál, který máte doma. Vyzkoušejte naše tipy v rámečku a uvidíte, že nočník už nebude ve vaší domácnosti noční můrou, ale příjemným společníkem.

Tipy, které vám nočníkové blues urychlí (ideální věk? 1,5 roku)

1. Neučte svého potomka, že na nočníku je zábava. Nečtěte mu tam pohádky, nezpívejte písničky - nočník je místo, kde se vykonává potřeba a tečka.

2. Stanovte si limit. Pět minut a dost. Jestliže se to nepodaří během té doby, je zbytečné čekat na zázrak. A nenechte se vytočit tím, že v plence to jde okamžitě. Vaše zlatíčko zatím evidentně neví, co činí.

3. Nekupujte zbytečně monstrózní nočníky za obrovské peníze, které umějí zpívat, blikat atd. Chcete, aby vaše dítě mělo pocit, že vykonání potřeby je jeden veliký cirkus?

4. Za výkon svého potomka pochvalte, ale oslavné tanečky si odpusťte. Dítě bude zmatené.

5. Připravte se na to, že každé dítě alespoň jednou za život obsah nočníku vylije, rozmaže po zdi, možná i ochutná. Nebojte, opravdu jde o ojedinělý případ.

6. S nácvikem začněte v letních měsících, kdy nemusíte pracně svlékat patnáct vrstev oblečení. Pokud bude situace akutní, nestihnete to a budete smutná.

7. Stanovte si maximální nejzazší termín, dokdy chcete, aby vaše dítě nosilo pleny. Většinou se jedná o magické druhé narozeniny. V té době většinou i ti největší lenoši plenky sami a během pár dnů odkládají.

8. Připravte se, že ani nákupy už nikdy nebudou, co bývaly - co budete dělat uprostřed nákupního centra, až vám váš drobeček oznámí, že se mu chce na záchod? Pozor, na doběhnutí na toaletu máte vždy zhruba 3 minuty.

9. Vždycky budete mít kolem sebe nějaké geniálnější dítě, které pleny odložilo už dávno. Smiřte se s tím.

10. Na přechodnou dobu jsou výborné kalhotkové pleny. Snadno se nandávají a sundávají, dítě si díky nim rychle zvykne na tvar slipů či kalhotek.

Témata: Děti, Časopis Maminka, Batole, Nočníky, Noc, Nočník

Mohlo by vás zajímat
Děti, které po narození vypadají jako naštvaní staříci! Nebo filmové hvězdy
Tohle rozhodně musíte zažít před příchodem (prvního) dítěte
Bolest zad v těhotenství? Tyhle rady vám konečně pomohou!
Dojemný příběh: Týraný pes se bojí všech kromě malého chlapce

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu