Nočníkový trénink je náročný a většinou jde o běh na delší trať. Kdy je ten správný čas začít na něj batole vysazovat, čím ho přesvědčit a jak si poradit s nechtěnými nehodami?
Spousta rodičů potvrzuje, že jejich potomci vzali nočník na milost v jeslích, školičkách nebo dětských skupinkách. Zatímco doma se mu bránili zuby nehty, mimo dosah maminky a tatínka si na něj obvykle sedli bez reptání a rychle pochopili, co se po nich chce. Disponují snad pečovatelky ze školiček, učitelky z jeslí a chůvy nějakými kouzelnickými schopnostmi, jak své malé svěřence během chvilky zbavit plenek? Možná. Zde jsou jejich tajné tipy.
VIDEO: Adaptace na školku: Často si hůř zvykají rodiče
Hlavně nenutit!
„Rodiče by si měli připustit, že my, jako vychovatelé, kteří o jejich děti přes den pečují, máme s nimi zcela odlišný vztah. Dokážeme lépe udržet disciplínu, jsme přísnější než rodiče, nenecháme se tak snadno odbýt a zviklat, máme v očích batolátka pevnější a neoblomnější pozici. Děti nedělají tolik „cavyky“ a zpravidla bez reptání uposlechnou. Navíc jsou motivovány ostatními vrstevníky. Přesvědčit dítko, aby si zvyklo na nočník, není snadný úkol. Rodiče trápí nejrůznější obavy, nejsou dostatečně důslední nebo naopak ratolesti nutí, příliš na ně tlačí,“ říká Ivana (43), učitelka ze soukromých jesliček pro děti od jednoho do tří let.
Přihlaste se
a zdarma dočtěte
tento článek
Po přihlášení můžete také
diskutovat pod články
V pokračování článku také najdete
Proč je důležité pojmout "výcvik" nenásilnou formou a na nic netlačit?
Jaké jsou jednotlivé etapy při učení batolete na nočník a proč je důležité žádnou nevynechat?
Odměňovat, nebo "jen" chválit? A další praktické triky