Maminka.czHygiena

Jak naučit dítě utírat si zadek? Zkuste tenhle geniálně jednoduchý trik s balonky

Vanda Stöckbauerová 11.  2.  2024
Naučit dítě správně se utírat po použití záchodu může být pro rodiče náročný úkol. Je to dovednost, která vyžaduje grif. Nicméně existuje jednoduchý trik, který vám může pomoct. A stačí k tomu jen dva nafukovací balonky a toaletní papír.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na TikToku se začalo šířit video, ve kterém tatínek používá k výuce svých synů kreativní metodu. Pomocí dvou nafukovacích balonků a toaletního papíru vytváří vizuální pomůcku, která pomáhá dětem pochopit správný pohyb při utírání zadečku. A zdá se, že to funguje, protože děti se rychle učí pozorováním toho, co táta dělá.

Balonky, které jsou připevněné k nočníku (ale dobře poslouží i malá židlička), představují zadeček dítěte. Táta si odmotá kus toaletního papíru, složí ho a přejíždí jím mezi balonky pohybem zepředu dozadu, přičemž simuluje utírání. Následně přeloží toaletní papír a opakuje pohyb znovu. 

Pro děti je to díky balonkům pochopitelné a zábavné. V komentářích po videem jeden ze sledujících radí, že by měl dát mezi balonky ještě nutellu, aby kluci viděli, jak to v reálu vypadá. 

Tatínek se svěřil, že nápad s balonky není jeho originální. Před několika lety narazil na video učitelky v mateřské škole, která předváděla tuto metodu, a jeho to zaujalo natolik, že to s dětmi doma vyzkoušel, natočil a sdílel dál. 

Nový hit v odplenkování: Třídenní metoda prý bez problému naučí dítě na nočník!

Vlhčený toaletní papír

Dalším tipem od maminek, jak pomoct dětem osvojit si hygienické návyky, je používání vlhčeného toaletního papíru. Samozřejmě na rozdíl od vlhčených ubrousků musí být biologicky rozložitelný, takže ho lze bez obav spláchnout do toalety. "Dětem to s ním jde mnohem lépe než s normálním toaletním papírem. U nás to fungovalo," radí maminka Tereza. A to nejdůležitější nakonec: dětem neustále připomínejte, že po každém použití toalety si musí důkladně umýt ruce mýdlem. 

Kdy a jak se naučily utírat se vaše děti? Podělte se o svou zkušenost na našem Facebooku. 

VIDEO: Dospělá žena miluje čůrání do plenek: Utratí za ně 7 tisíc měsíčně

Témata: Praktické rady, Hygiena, TikTok, intimní partie, Jednoduchý trik, Trik, Záchod, Facebook, Balónek, Toaletní papír, Nafukovací balónek, Zadeček, Děti, Balonka, Zadek