Maminka.czRodina

Silvestr s malými dětmi: Tančete, oblékněte kostýmy, hodujte a bavte se celý den!

Simona Procházková 30.  12.  2021
Silvestr s malými dětmi: Tančete, oblékněte kostýmy, hodujte a bavte se celý den!
S nostalgií vzpomínáte na dobu, kdy jste novoroční oslavy trávili v tanečním baru nebo na pořádném mejdanu s partou přátel, kdy spát se šlo až se svítáním? Jenže teď, jako rodiče malých ratolestí, si na podobné akce musíte nechat zajít chuť a opatření proti covidu 19 stejně bujarým oslavám nenahrávají. Jak si užít Silvestra s dětmi?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Trávit Silvestr doma s dětmi rozhodně neznamená, že musíte jen sedět u televize a ládovat se chlebíčky. Můžete si užít zábavu naplno a společně s vašimi ratolestmi! Poradíme jak.

Rodinná pohoda a zábava ve vlastní režii u vás doma? Ano. Fakt, že máte malé děti a navíc je letošní rok tak trochu „jiný“ a nepřeje společenským radovánkám, bujarým mejdanům a setkávání většího počtu lidí, ještě neznamená, že musíte poslední den v roce jen prosedět u televize a rozčilovat se, že děti zlobí a nechtějí jít spát. Dejte si práci a uspořádejte doma pořádnou party, na kterou budete všichni dlouho vzpomínat.

VIDEO: Dílnička: Jak si s dětmi vyrobit jednoduchý rodokmen

Obvolejte příbuzné a přátele

Na velké bujaré oslavy a hromadné návštěvy sousedů a známých je i letos kvůli pandemii opět lepší zapomenout. Moderní technologie ale nabízejí spoustu možností, jak se s nimi "potkat". Uspořádejte video hovor přes Skype, Zoom nebo jinou aplikaci a připijte si na zdraví a štěstí se všemi, které máte rádi, alespoň na dálku.

Připravte originální občerstvení

Co takhle, kromě klasických chlebíčků, kanapek a misky oříšků nebo popcornu nachystat pro malé i velké labužníky něco netradičního? Děti nadchne zábavně pojaté občerstvení s nápadem. Zapojte je do přípravy, sýry, šunku, bagetu nebo zeleninu můžete vykrajovat tvořítky na cukroví, suroviny na mísách a talířích ať děti poskládají do tvaru zvířátek nebo kytiček, vyzkoušejte nové varianty pomazánek nebo si vyrobte vlastní chipsy z mrkve nebo červené řepy.

Hrajete rádi deskové hry? Máme pro vás 26 tipů, které stojí za vyzkoušení

Dejte si práci s výzdobou

Čím barevnější a bláznivější, tím budou děti nadšenější! Fantazii se meze nekladou, nechte prcky vyrobit řetězy z krepového papíru, pořiďte konfety, závěsné spirály, papírové čepice, třpytivé vločky, frkačky, lampiony, prskavky a samozřejmě balonky, zkrátka vše, co patří k pořádné oslavě! Děti ať vyzdobí dům či byt podle svého gusta, vytvoří jistě velice originální dekorace! Jejich radost a nadšení za ten následný úklid přeci stojí.

Uspořádejte maškarní bál

Převleky pobaví při každé příležitosti! Děti ať vytáhnou ze skříně karnevalové kostýmy, vy si můžete vypůjčit nebo vyrobit své vlastní, v papírnictví nebo v prodejnách s dárky a suvenýry koupíte škrabošky, čepičky i masky. Vytvořit si můžete také vtipné paruky. Poslední den v roce je slavnostním okamžikem, takže i v případě, že „maškarním“ příliš neholdujete, oblékněte se stylově, můžete si dovolit i odvážnější model, ve kterém běžně ven nechodíte – šaty se třpytivými flitry, velkou kolovou sukni, perlový náhrdelník, blyštivou čelenku a tak podobně.

Učte se od dětí: Blázněte a zpívejte! Vykašlete se na to, jak u toho vypadáte

Půlnoc v devět? Proč ne!

Pokud máte malé děti, budou později večer nejspíše již hodně unavené a tím pádem přetažené a nerudné. Pozvěte proto půlnoc domů o něco dříve a přivítejte nový rok ve velkém stylu klidně o pár hodin s předstihem, ať si to ratolesti, které nezvládnou zůstat vzhůru tak dlouho, užijí naplno a ne v polospánku. V televizi nebo na internetu sledujte reportáže z oslav v zemích na druhém konci světa, kde slaví příchod nového roku s časovým posunem, tedy o pár hodin dříve než u nás.

Staňte se barmany

Už jste si někdy zkusili namíchat vlastnoručně drink? Pokud potřebujete zabavit neposedné potomky, vsaďte na barmanskou školu. Připravte si suroviny – sodovku, džusy, ochucené husté sirupy, čerstvé ovoce a kostky ledu a vyhlaste soutěžní klání o nejlepší a nejoriginálnější nealkoholický nápoj. A rozhodně nezapomeňte na barevná brčka s třásněmi a mini deštníčky na ozdobu, ty nesmí chybět.

Zahrajte si na „dýdžeje“

Domácí diskotéka? Proč ne! Stačí si na notebooku nebo tabletu připravit „playlist“ neboli seznam skladeb (zařaďte dětské i dospělácké hity, zkrátka všechny ty, které mají rádi jednotliví členové rodiny, aby měl radost úplně každý), po pokoji rozvěsit blikající světýlka, světelné řetězy a žárovičky (v době vánočních svátků jich seženete v každém obchodě spoustu), odsunout stůl, židle nebo křesla, aby vznikl provizorní taneční parket a začít tančit. Pobavíte se všichni a navíc příjemně rozhýbete, což se po vánočním hodování jistě hodí!

Silvestr bez alkoholu. Přežiju to? Tipy na skvělé nealko drinky

Povídejte si a vzpomínejte

Naše babičky dobře věděly, proč je tak fajn scházet se se sousedy a známými u hořících kamen a jen tak si společně rozprávět, vzpomínat, zpívat si a smát se. Zkuste to a budete překvapeni, jak vás takový večírek sblíží. Po celý rok jste neustále ve spěchu a shonu, tak využijte chvilek klidu, kdy můžete jen tak „být“ se svými nejmilovanějšími. Zhasněte, po místnosti rozestavte hořící svíčky, nechte svítit jen stromeček, pokud máte krb, přiložte a kochejte se pohledem do ohně. Sesedněte se na gauči nebo klidně na podlaze a povídejte si, co kdo zažil letos pěkného, co se podařilo, jaké máte plány a přání do příštího roku, zavzpomínejte na své blízké, kteří už s vámi bohužel nejsou, vyprávějte dětem o svém mládí, smějte se společně veselým historkám, prohlížejte dávné fotky.

Témata: Rodina a vztahy, Rodina a vy, Rodina, Děti, Praktické rady, Rodičovství, Vánoce, oslava, Televize, Staré město, Mejdan, Chlebíček, Prosek, Internet, Bobová dráha, Loučeň, Bouzov, Mníšek, Malé dítě, Svítání, Maškarní bál, Skype, Covid, Praha, Kašperské hory, Televize na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Bezový sirup uleví od teploty i nepříjemného kašle. Připravte si ho doma v pár krocích
redakce
Recepty
GALERIE: Kojit třeba tříleté dítě. A proč ne? Tyhle mámy se neskrývají!
Víchová Tereza
Kojení
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Galerie: "Pneumatiky", strie, celulitida? Známé i neznámé mámy ukázaly svá těla v plavkách a nedostatky neřeší
Mrázková Dita
Mámy v plavkách