Maminka.czRodina

Silvestr s malými dětmi: Tančete, oblékněte kostýmy, hodujte a bavte se celý den!

Simona Procházková 30.  12.  2021
S nostalgií vzpomínáte na dobu, kdy jste novoroční oslavy trávili v tanečním baru nebo na pořádném mejdanu s partou přátel, kdy spát se šlo až se svítáním? Jenže teď, jako rodiče malých ratolestí, si na podobné akce musíte nechat zajít chuť a opatření proti covidu 19 stejně bujarým oslavám nenahrávají. Jak si užít Silvestra s dětmi?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Trávit Silvestr doma s dětmi rozhodně neznamená, že musíte jen sedět u televize a ládovat se chlebíčky. Můžete si užít zábavu naplno a společně s vašimi ratolestmi! Poradíme jak.

Rodinná pohoda a zábava ve vlastní režii u vás doma? Ano. Fakt, že máte malé děti a navíc je letošní rok tak trochu „jiný“ a nepřeje společenským radovánkám, bujarým mejdanům a setkávání většího počtu lidí, ještě neznamená, že musíte poslední den v roce jen prosedět u televize a rozčilovat se, že děti zlobí a nechtějí jít spát. Dejte si práci a uspořádejte doma pořádnou party, na kterou budete všichni dlouho vzpomínat.

VIDEO: Dílnička: Jak si s dětmi vyrobit jednoduchý rodokmen

Obvolejte příbuzné a přátele

Na velké bujaré oslavy a hromadné návštěvy sousedů a známých je i letos kvůli pandemii opět lepší zapomenout. Moderní technologie ale nabízejí spoustu možností, jak se s nimi "potkat". Uspořádejte video hovor přes Skype, Zoom nebo jinou aplikaci a připijte si na zdraví a štěstí se všemi, které máte rádi, alespoň na dálku.

Připravte originální občerstvení

Co takhle, kromě klasických chlebíčků, kanapek a misky oříšků nebo popcornu nachystat pro malé i velké labužníky něco netradičního? Děti nadchne zábavně pojaté občerstvení s nápadem. Zapojte je do přípravy, sýry, šunku, bagetu nebo zeleninu můžete vykrajovat tvořítky na cukroví, suroviny na mísách a talířích ať děti poskládají do tvaru zvířátek nebo kytiček, vyzkoušejte nové varianty pomazánek nebo si vyrobte vlastní chipsy z mrkve nebo červené řepy.

Hrajete rádi deskové hry? Máme pro vás 26 tipů, které stojí za vyzkoušení

Dejte si práci s výzdobou

Čím barevnější a bláznivější, tím budou děti nadšenější! Fantazii se meze nekladou, nechte prcky vyrobit řetězy z krepového papíru, pořiďte konfety, závěsné spirály, papírové čepice, třpytivé vločky, frkačky, lampiony, prskavky a samozřejmě balonky, zkrátka vše, co patří k pořádné oslavě! Děti ať vyzdobí dům či byt podle svého gusta, vytvoří jistě velice originální dekorace! Jejich radost a nadšení za ten následný úklid přeci stojí.

Uspořádejte maškarní bál

Převleky pobaví při každé příležitosti! Děti ať vytáhnou ze skříně karnevalové kostýmy, vy si můžete vypůjčit nebo vyrobit své vlastní, v papírnictví nebo v prodejnách s dárky a suvenýry koupíte škrabošky, čepičky i masky. Vytvořit si můžete také vtipné paruky. Poslední den v roce je slavnostním okamžikem, takže i v případě, že „maškarním“ příliš neholdujete, oblékněte se stylově, můžete si dovolit i odvážnější model, ve kterém běžně ven nechodíte – šaty se třpytivými flitry, velkou kolovou sukni, perlový náhrdelník, blyštivou čelenku a tak podobně.

Učte se od dětí: Blázněte a zpívejte! Vykašlete se na to, jak u toho vypadáte

Půlnoc v devět? Proč ne!

Pokud máte malé děti, budou později večer nejspíše již hodně unavené a tím pádem přetažené a nerudné. Pozvěte proto půlnoc domů o něco dříve a přivítejte nový rok ve velkém stylu klidně o pár hodin s předstihem, ať si to ratolesti, které nezvládnou zůstat vzhůru tak dlouho, užijí naplno a ne v polospánku. V televizi nebo na internetu sledujte reportáže z oslav v zemích na druhém konci světa, kde slaví příchod nového roku s časovým posunem, tedy o pár hodin dříve než u nás.

Staňte se barmany

Už jste si někdy zkusili namíchat vlastnoručně drink? Pokud potřebujete zabavit neposedné potomky, vsaďte na barmanskou školu. Připravte si suroviny – sodovku, džusy, ochucené husté sirupy, čerstvé ovoce a kostky ledu a vyhlaste soutěžní klání o nejlepší a nejoriginálnější nealkoholický nápoj. A rozhodně nezapomeňte na barevná brčka s třásněmi a mini deštníčky na ozdobu, ty nesmí chybět.

Zahrajte si na „dýdžeje“

Domácí diskotéka? Proč ne! Stačí si na notebooku nebo tabletu připravit „playlist“ neboli seznam skladeb (zařaďte dětské i dospělácké hity, zkrátka všechny ty, které mají rádi jednotliví členové rodiny, aby měl radost úplně každý), po pokoji rozvěsit blikající světýlka, světelné řetězy a žárovičky (v době vánočních svátků jich seženete v každém obchodě spoustu), odsunout stůl, židle nebo křesla, aby vznikl provizorní taneční parket a začít tančit. Pobavíte se všichni a navíc příjemně rozhýbete, což se po vánočním hodování jistě hodí!

Silvestr bez alkoholu. Přežiju to? Tipy na skvělé nealko drinky

Povídejte si a vzpomínejte

Naše babičky dobře věděly, proč je tak fajn scházet se se sousedy a známými u hořících kamen a jen tak si společně rozprávět, vzpomínat, zpívat si a smát se. Zkuste to a budete překvapeni, jak vás takový večírek sblíží. Po celý rok jste neustále ve spěchu a shonu, tak využijte chvilek klidu, kdy můžete jen tak „být“ se svými nejmilovanějšími. Zhasněte, po místnosti rozestavte hořící svíčky, nechte svítit jen stromeček, pokud máte krb, přiložte a kochejte se pohledem do ohně. Sesedněte se na gauči nebo klidně na podlaze a povídejte si, co kdo zažil letos pěkného, co se podařilo, jaké máte plány a přání do příštího roku, zavzpomínejte na své blízké, kteří už s vámi bohužel nejsou, vyprávějte dětem o svém mládí, smějte se společně veselým historkám, prohlížejte dávné fotky.

Témata: Děti, Rodina a vy, Rodina a vztahy, Rodina, Praktické rady, Vánoce, Rodičovství, Kostým, oslava, Televize, večírek, Prosek, Ratolest, Playlist, Originální dekorace, Maškarní bál, Blaník, Šumava, Nostalgie, Dlouhá chvíle, Skype, Bly, SUV, Historka, Klání, Televize na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Nejmladší matka ve Velké Británii otěhotněla už v 11 letech! Dceru jí odebraly úřady, dodnes se s tím nevyrovnala
Mrázková Dita
Životní příběh
Herečka Alicia Silverstone a její šokující rodičovství: Spí s jedenáctiletým synem v posteli, když byl malý, předžvýkávala mu jídlo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty