Maminka.czZdraví

Jak pečovat o pleť v zimě? Zeptejte se Alphega lékárníků

Komerční článek
4. 12. 2013
Jak pečovat o pleť v zimě? Zeptejte se Alphega lékárníků
Zima už nám zaklepala na dveře a každý z nás už jistě při oblékání přidal nejednu vrstvu navíc. Podobnou pozornost bychom měli věnovat i pokožce. Nevíte, na co přesně byste se měli zaměřit? Poraďte se v jedné z 200 Alphega lékáren v České republice.

Celoroční péče o kůži je samozřejmostí, ale v zimě bychom se měli snažit ještě více. Práci nám totiž ztěžují mráz, prudký vítr, chlad, suchý vzduch, znečištěné ovzduší a také výkyvy teploty v podobě přechodů ze zimy do přetopených místností.

Základním předpokladem zdravé a krásné pokožky je hydratace. Mýtus o tom, že hydratační krémy se nesmí v chladném počasí používat, aby voda v pleti „nezamrzla“, byl již vyvrácen. Držme se doporučení dermatologů a používejme v zimě krémy, které nám pomohou vodu v pokožce udržet, tedy ty mastnější. Nemáte-li svou oblíbenou kosmetiku, přijďte si pro radu do lékárny. Své dveře vám otevře 200 Alphega lékáren, v nichž vás přivítají skuteční odborníci a vyberou pro vás ty nejvhodnější produkty. Vaše zdraví je pro Alphega lékárníky prioritou, proto vám nabízejí přidanou hodnotu v podobě profesionálního poradenství a individuálního přístupu.

Očista pleti a pokožky

Kromě hydratace je třeba dbát na správnou očistu pokožky. Obličejové partie ráno i večer očistíme pleťovým mlékem nebo čisticím gelem a proces dokončíme použitím pleťového tonika. Klasické mýdlo se pro použití na pleť obličeje nehodí. Nezbytná je naopak aplikace výživného krému s vitaminy. U suché a citlivé pleti volíme krémy mastnější, protože tento typ pleti je náchylnější ke ztrátě vody. U přirozeně mastné nebo aknózní pleti volíme krém hydratační. Smíšený typ pleti potřebuje hydratovat i chránit zároveň, nebraňme se proto kombinaci krémů. Přípravky s obsahem alkoholu bychom měli vyloučit, protože alkohol sám o sobě vysušuje.
V zimních měsících bychom také měli omezit dlouhé a horké koupele. „Pokud patříte mezi koupelové labužníky, vyměňte pěnu za olej. Některé z těchto koupelových aditiv jsou registrované jako léčivé přípravky a mohou být použity buď jakou koupelová přísada, nebo se aplikují přímo na pokožku,“ radí Monika Vostřelová, Alphega lékárnice z Jaroměře. Po koupeli se pokožka jen lehce osuší ručníkem, aby se zabránilo setření vzniklého ochranného filmu. Jelikož se jedná o látky „mastné“, je třeba po použití těchto látek dobře očistit vanu, neboť hrozí riziko uklouznutí.

Zvláštní péči je třeba věnovat pokožce rtů, která je velmi tenká, rychle vysychá a praská (situaci ještě zhoršuje časté olizování rtů). Několikrát denně přetřeme rty balzámem pokud možno s UV filtrem, který je v Alphega lékárnách běžně k dostání. „Ve složení kvalitních tyčinek na rty by neměly chybět látky jako bambucké máslo, mandlový či olivový olej, vitaminy a panthenol,“ upozorňuje Monika Vostřelová. Další problematickou partií pro zimní období jsou ruce, v péči nám pomohou jak kvalitní krémy, tak prosté nošení rukavic.

„Krásné pleti přispěje také dodržování pitného režimu, zdravý jídelníček bohatý na vitaminy A, C, E a anitioxidanty, zdravý pohyb či kvalitní spánek, který napomáhá odstraňování odumřelých buněk,“doplňuje Alphega lékárnice Monika Vostřelová.

Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Jak zmírnit dětské záchvaty vzteku? Tohle se nám osvědčilo
Má kuráž! Pět hodin po porodu se vydala na svatbu sestry
To tu ještě nebylo. Červencová Maminka se speciálem pro tatínky
Alergie na sluníčko: Jak ji poznáte a lze ji vyléčit léky?

Horoskopy

Ryby Výborné profesní nápady vám určitě chybět nebudou. Řadě lidí se budou dokonce velice líbit, ovšem jenom…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alois, Aloisie, AlojzRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu