Maminka.czZdraví

Jak pečovat o pleť v zimě? Zeptejte se Alphega lékárníků

Komerční článek
4. 12. 2013
Jak pečovat o pleť v zimě? Zeptejte se Alphega lékárníků
Zima už nám zaklepala na dveře a každý z nás už jistě při oblékání přidal nejednu vrstvu navíc. Podobnou pozornost bychom měli věnovat i pokožce. Nevíte, na co přesně byste se měli zaměřit? Poraďte se v jedné z 200 Alphega lékáren v České republice.

Celoroční péče o kůži je samozřejmostí, ale v zimě bychom se měli snažit ještě více. Práci nám totiž ztěžují mráz, prudký vítr, chlad, suchý vzduch, znečištěné ovzduší a také výkyvy teploty v podobě přechodů ze zimy do přetopených místností.

Základním předpokladem zdravé a krásné pokožky je hydratace. Mýtus o tom, že hydratační krémy se nesmí v chladném počasí používat, aby voda v pleti „nezamrzla“, byl již vyvrácen. Držme se doporučení dermatologů a používejme v zimě krémy, které nám pomohou vodu v pokožce udržet, tedy ty mastnější. Nemáte-li svou oblíbenou kosmetiku, přijďte si pro radu do lékárny. Své dveře vám otevře 200 Alphega lékáren, v nichž vás přivítají skuteční odborníci a vyberou pro vás ty nejvhodnější produkty. Vaše zdraví je pro Alphega lékárníky prioritou, proto vám nabízejí přidanou hodnotu v podobě profesionálního poradenství a individuálního přístupu.

Očista pleti a pokožky

Kromě hydratace je třeba dbát na správnou očistu pokožky. Obličejové partie ráno i večer očistíme pleťovým mlékem nebo čisticím gelem a proces dokončíme použitím pleťového tonika. Klasické mýdlo se pro použití na pleť obličeje nehodí. Nezbytná je naopak aplikace výživného krému s vitaminy. U suché a citlivé pleti volíme krémy mastnější, protože tento typ pleti je náchylnější ke ztrátě vody. U přirozeně mastné nebo aknózní pleti volíme krém hydratační. Smíšený typ pleti potřebuje hydratovat i chránit zároveň, nebraňme se proto kombinaci krémů. Přípravky s obsahem alkoholu bychom měli vyloučit, protože alkohol sám o sobě vysušuje.
V zimních měsících bychom také měli omezit dlouhé a horké koupele. „Pokud patříte mezi koupelové labužníky, vyměňte pěnu za olej. Některé z těchto koupelových aditiv jsou registrované jako léčivé přípravky a mohou být použity buď jakou koupelová přísada, nebo se aplikují přímo na pokožku,“ radí Monika Vostřelová, Alphega lékárnice z Jaroměře. Po koupeli se pokožka jen lehce osuší ručníkem, aby se zabránilo setření vzniklého ochranného filmu. Jelikož se jedná o látky „mastné“, je třeba po použití těchto látek dobře očistit vanu, neboť hrozí riziko uklouznutí.

Zvláštní péči je třeba věnovat pokožce rtů, která je velmi tenká, rychle vysychá a praská (situaci ještě zhoršuje časté olizování rtů). Několikrát denně přetřeme rty balzámem pokud možno s UV filtrem, který je v Alphega lékárnách běžně k dostání. „Ve složení kvalitních tyčinek na rty by neměly chybět látky jako bambucké máslo, mandlový či olivový olej, vitaminy a panthenol,“ upozorňuje Monika Vostřelová. Další problematickou partií pro zimní období jsou ruce, v péči nám pomohou jak kvalitní krémy, tak prosté nošení rukavic.

„Krásné pleti přispěje také dodržování pitného režimu, zdravý jídelníček bohatý na vitaminy A, C, E a anitioxidanty, zdravý pohyb či kvalitní spánek, který napomáhá odstraňování odumřelých buněk,“doplňuje Alphega lékárnice Monika Vostřelová.

Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Tahle máma má pět dětí a jejich focení si užívá. Je to vidět!
Sedm nepříjemných věcí, které vás mohou v těhotenství překvapit!
Pitný režim je základ. Zabránit dehydrataci pomohou i některá jídla
Kolik kroužků je pro batolata a děti ve školce tak akorát?

Horoskopy

Ryby Planety přejí všemu, v čem nyní potřebujete vytvořit něco úplně nového. Zaměřte se na to, co vás nejvíc…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zita, Nico, KonstancieRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu