Jak pečovat o tvrdé podlahy způsobem, o kterém naše babičky jenom snily?

Komerční článek
3. 11. 2014
Jak pečovat o tvrdé podlahy způsobem, o kterém naše babičky jenom snily?
Plovoucí podlaha, dlažba nebo třeba obyčejné linoleum. Jsou prakticky v každém domě nebo bytě, dělají skvělou službu, ale rychle se špiní. Poradíme vám, jak o tvrdé povrchy pečovat tak, aby zůstaly stále čisté a voňavé a vás to stálo minimum času.

Tvrdé podlahy jsou tady s námi dlouho. Přesto za posledních 25 let prošla dramatickým vývojem především samotná nabídka. V dobách ne tak dávno minulých jsme měli na výběr pár druhů koberců, parket a linolea a tím to haslo. Pohled do katalogů dnešních podlahových studií vypadá zcela odlišně.

Vybírat můžeme z nepřeberných množství vzorů, ale také materiálů a dokonce technologických postupů. Je potřeba ovšem myslet na to, že výběrem tvrdé podlahy to nekončí. Naopak. Ať už nakonec zvolíte PVC, vinylovou, laminátovou nebo dřevěnou podlahu, to hlavní přijde po jejím položení. Hovoříme o správné péči.

Málo času? Pusťte na to robota

Ve srovnání s minulostí sice výrazně narostla nabídka typů podlah, výrazně nám však také ubylo času a změnil se i způsob trávení volného času. Proto se skutečně pravidelné údržbě věnuje málokdo. Například dřevěné podlahy však vyžadují poměrně častou a šetrnou péči, neboť jsou velmi náchylné na přítomnost písku a také množství vody.

Příliš mnoho vody způsobuje bobtnání a zašednutí podlahy, drobná zrnka písku mají na svědomí poškrábání. Zcela nový přístup v údržbě tvrdých podlah představuje robotický mop iRobot Braava 380. Tento robotický pomocník od světového lídra v robotice postupně mění způsob, jakým rodiny na celém světě o tvrdé podlahy pečují.

Tichý, šetrný a pečlivější než člověk

V zásadě okamžitě, během měsíce od uvedení do prodeje v roce 2013, se iRobot Braava stal nejprodávanějším robotickým mopem na světě, a to z dobrého důvodu. Braava používá pokročilý systém navigace v místnosti NorthStar vyvinutý ve spolupráci s NASA. Ten funguje jako vnitřní GPS, která pomocí speciální navigační kostky a paprsků vysílaných na strop říká robotovi, která místa vytřel a která zbývá ještě vytřít.  

Účinné utěrky z mikrovlákna se dodávají v provedení pro mokrý (režim mopování) a suchý úklid (režim zametání). Obě šetrně sbírají drobné nečistoty a zanechávají například dřevěnou podlahu hezky čistou a naleštěnou. K vysoké kvalitě mokrého úklidu přispívá rovněž speciální systém PRO-CLEAN.

Technologie PRO-CLEAN díky zásobníku na čisticí roztok zabudovanému ve fixační podložce udržuje utěrku z mikrovlákna během úklidu optimálně vlhkou. Díky tomu Braava 380 odstraní z podlahy i odolnější skvrny a přitom nepoškodí dřevěnou podlahu. Plná nádržka vystačí na úklid až 30 m². K obrovským přednostem iRobotu Braava patří zcela neslyšný chod.

Braava jakožto mop nepoužívá sací systém, takže nevydává během úklidu žádný zvuk. Díky tomu můžete robota vypouštět do boje s nečistotami v noci, aniž byste se museli obávat, že někoho bude rušit ze spánku. K oceňovaným přednostem patří rovněž funkce Pause/Resume, která vám dovolí úklid kdykoliv zastavit a následně v něm pokračovat bez ztráty poslední pozice.

Klepněte pro větší obrázek

Síť iRobot Friends aneb předvedení robota u vás doma

Braava 380 je vhodný pomocník do každé domácnosti s tvrdými podlahami. Ocení ji každý majitel většího bytu či domu. Na jedno nabití dokáže Braava zamést plochu o rozloze až 200 m² nebo vytřít prostor velký až 60 m². iRobot Braava zakoupíte v síti autorizovaných prodejců, na webu iRobot.cz nebo nově také v síti iRobot Friends. Předvedení robota právě u vás doma certifikovaným poradcem značky iRobot  můžete na této stránce.


Mohlo by vás zajímat
Nestudoval jsem dvacet let medicínu, abych si k vám klekal! Šup na kozu
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Rodiče sportovci, synové buchtíci: Vyrovnat se s jinakostí dětí bylo těžké
Žila s psychopatem a násilníkem. Víra jí však bránila v rozvodu
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Tak dlouho jsem omlouvala manželovy nevěry, až jsem se zhroutila
Ester Geislerová: Seznamka? Použila jsem fotku s těhotenským břichem a čekala!

Horoskopy

Střelec Pondělí nebude vykazovat zvláštní události ani úspěchy. Bude klid, což vám moc nevyhovuje. Začnete se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Monika, Konstantin, Eleni

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu