Maminka.czJen pro maminku

Jak poznáte správného astrologa?

, Časopis Maminka
4. 2. 2010
Jak poznáte správného astrologa?
Uvažujete o tom, že si necháte vyložit horoskop? Pak si jistě kladete otázku, jak najít toho nejlepšího astrologa. Přestože na ni neexistuje univerzální odpověď, lze sestavit soubor určitých kritérií, která vám při hledání astrologa mohou pomoci.

Jeden z nejznámějších českých astrologů minulosti Jan Kefer nabádal, aby se lidé naučili vykládat vlastní horoskop sami. A měl pravdu. Vzhledem k časové náročnosti opravdu kvalitního výkladu horoskopu se lze během krátké astrologické konzultace dobrat pouze základních tendencí přímo souvisejících s otázkou, kterou klient položil. Řada dalších neméně důležitých informací zůstane skryta. Jednoduše proto, že se na ně klient nezeptal.
Hvězdy to zkrátka zařídily tak, abyste o tom, zda budete s výkladem horoskopu spokojeni, nakonec rozhodli právě vy sami. Skutečně kvalitní astrologické konzultace jsou totiž natolik individuální, že by mohly být přirovnány k hudebnímu koncertu. A ten je bez souhry účastníků jen obtížně představitelný.

Důležitost náležité přípravy

Klíčem k rozpoznání toho správného astrologa jste především vy sami. Právě vaše potřeba nechat si sestavit a následně vyložit horoskop vytváří podmínky pro výběr toho, kdo vám tuto službu poskytne. Předtím, než se pustíte do hledání astrologa, si zjistěte přesný čas svého narození. Měli byste si také udělat jasno v tom, co od výkladu horoskopu očekáváte. Možností přitom může být řada. Například se chcete dozvědět více o sobě samých či o svých blízkých. Nebo si třeba lámete s něčím hlavu a opakovaně řešíte stále dokola stejné problémy.

Služby astrologa se neomezují pouze na výklad horoskopu narození. Stejně tak vám musí umět jasně nastínit, co vám přinesou následující měsíce a léta. Právě schopnost sestavit a vyložit solární, respektive lunární horoskopy a využít aktuálních pohybů planet vzhledem k vašemu horoskopu narození může být jedním z ukazatelů astrologovy zdatnosti. Zdaleka ne každý tyto metody ovládá.

Astrologie jako nesmírně košatý obor vám může nabídnout rady díky řadě specializovaných disciplín. Každý astrolog se vzhledem k jejich náročnosti specializuje většinou pouze na určité z nich. Věnuje se například horární astrologii, jejíž slavný anglický představitel William Lilly mimo jiné předpověděl velký požár Londýna v roce 1666. Síla horární astrologie spočívá v možnosti hledat odpovědi na vaše otázky na základě principu, že v momentě, kdy byla otázka položena, na ni lze z horoskopu daného okamžiku nalézt odpověď. Nebo se astrolog zabývá elekční astrologií, která se věnuje volbě vhodného okamžiku pro plánované události, astrometeorologií (umožňující předpovídat vývoj počasí) nebo například burzovní astrologií.

Dvě stránky výkladu horoskopu

S trochou nadsázky lze říct, že vlastní astrologická konzultace má dvě stránky. Jde jednak o vlastní výklad horoskopu, tedy astrologovo nadání po formální stránce kvalitně přečíst poselství nebeských těles. Druhou stránkou je schopnost klienta správně pochopit všechny sdělené informace, a to jak myšlenkově, tak i pocitově. Co to znamená? Ani kvalitně vyložený horoskop nemusí být k ničemu, pokud s ním nedokáže klient správně naložit. Důvodů pro to může být řada. Souhrnně je lze označit jako psychologické. Za mnohé lze uvést omezenou životní zkušenost, chybné očekávání, že astrolog převezme rozhodování v zásadních záležitostech klientova života, nebo neschopnost naladit se jeden na druhého.

Přes veškerou nepříjemnost takové situace však i zde existuje řešení. Klient by se měl ptát na vše, čemu nerozumí. Během skutečně kvalitního výkladu totiž nikdy nevystupuje jako pasivní účastník. Sezení s astrologem musí mít formu dialogu, abyste se dozvěděli vše podstatné, co potřebujete. Stejně tak důležité jako psychologická stránka je i astrologova odborná zdatnost. Tedy jeho schopnost správně vyložit horoskop. V současnosti existuje poměrně široká nabídka astrologických služeb. Jako ve všech dalších oborech se zákonitě musí lišit kvalitou. Určitým vodítkem pro vás mohou být zkušenosti lidí, kterým věříte.
Zeptejte se proto svých přátel, kolegů či známých, zda mají zkušenost s některým z astrologů. Pokud ne, pak pátrejte tam, kde jste zvyklí hledat jiné informace - v novinách, časopisech nebo na internetu.

Upozornění na astrologické konzultace včetně kontaktů bývají mnohdy uvedené také v knihách věnovaných astrologii. Jakmile si vytipujete astrologa, ujasněte si, zda odpovídá vašim požadavkům a představám. Jsou lidé, kterým stačí, když jim astrolog „sedne“ po lidské stránce. Příliš se neptají na jeho astrologické vzdělání, na jeho přístup ke klientům a na to, co lze označit jako astrologickou etiku. Pokud jsou s výsledkem jeho práce spokojeni, pak to určitě nevadí. Obecně však platí, že se vyplatí se na tyto otázky ptát. Stejně jako na jeho profesní zkušenosti.

Astrolog a jeho formace

Kvalitní astrolog by měl především projít odpovídající formací. Tu obvykle zajišťuje správné astrologické vzdělání. V našich podmínkách jde o školy organizované zkušenými astrology. Seznámí se v nich s tím, jak správně vykládat horoskopy narození, naučí se dělat astrologické prognózy za použití aktuálních tranzitů nebeských těles, solárních a lunárních horoskopů a řadu dalších metod. Důležitou součástí astrologického vzdělání bývá také astrologická etika. Ta učí, jak správně klientům předávat citlivé informace při výkladu. Astrolog by tak nikdy neměl říkat takové poznatky, které by mohly klienta jakkoli negativně ovlivnit. Smyslem astrologovy práce má být naopak naznačení možností dalšího osobního rozvoje klienta.

Případně by mu měl ukázat cesty pro řešení problémů, které před ním stojí. Zkušený astrolog by také měl bez problémů klientovi přiznat, že hvězdy se nevyjadřují dostatečně jasně k otázce, na kterou hledá odpověď. Ať již proto, že nenastal čas pro položení této otázky (a něco důležitého se ještě musí stát) nebo proto, že otázka již postrádá smysl.
Důležité také je, zda váš astrolog hovoří cizími jazyky. Bez nich může pouze velmi obtížně pokračovat ve svém vzdělávání. Vedle výkladu horoskopů, kterými neustále prohlubuje a upevňuje své schopnosti, musí průběžně získávat i další znalosti. Děje se tak prostřednictvím studia materiálů hlavně ze zahraničí.

Rozum především

Ať již použijete při výběru astrologa jakákoli měřítka, vždy zachovejte chladnou hlavu při práci s informacemi, které vám předá. Vždy pečlivě zvažte, co z vyřčeného můžete použít hned a na co ještě nedozrál čas. Kvalitní astrolog by vám měl podat pomocnou ruku, když potřebujete získat větší jasno v důležitých otázkách týkajících se vašeho života. Za to, jak s ním naložíte, však nesete odpovědnost jenom vy sami. Hvězdy totiž naznačují, ale nevládnou.

Nákupy - Maminka CZ
Témata: Časopis Maminka, Jen pro maminku, Široká nabídka, Jak, Zásadní záležitost, Astrolog, Pasivní účastník, Rozpoznání toho, Otázka týkající

Mohlo by vás zajímat
Katy Perry a Orlando Bloom mají holčičku. Oznámili to hodně originálně!
Módní ikoně Harper Beckham je devět. Chodí na nehty, hraje fotbal, rodiče ji líbají na rty
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy. Jedině takhle se něco dozvíte
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Chcete být trpělivější rodič? Tady jsou osvědčené triky, jak přestat křičet!
Pozor! 7 věcí, kterými rodiče škodí pohybovému vývoji nejmenších dětí
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu

Horoskopy

Ryby Ze dne na den se vytratila vaše naivita a přecitlivělost. Díky tomu se vám otevírají nové možnosti. V…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matouš, Matúš, Debora





Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné