Maminka.czJen pro maminku

Jak přimět muže, aby o sebe více dbal?

Jakmile přijde domů, navlíkne se do plandavých kalhot a vytahaného trika. Mytí vlasů považuje za nutné zlo a v koupelně tráví jen čas nezbytně nutný k základní hygieně, o jejíž dostatečnosti si občas myslíte své. Marně přemýšlíte, kam se poděl ten šaramantní muž, který vás tehdy tak okouzlil. Nebo je to snad ten samý, jenom vy jste přišla o růžové brýle?
23. 11. 2012
Jak přimět muže, aby o sebe více dbal?

Ať tak či onak, znepokojivě často se poslední dobou zaobíráte myšlenkou, jak ho přimět, aby o sebe víc pečoval. A už znepokojivě dlouho na nic nepřicházíte. Vzala jste v úvahu říct mu to? Pomineme-li vrozenou obtížnost tohoto úkolu vycházející ze samotné jeho podstaty (snaha změnit muže), neměla byste strategii svého konání příliš překombinovat. Někdy to nejjednodušší řešení je vážně to nejlepší. Než zabřednout do hry náznaků a nepřímých vodítek, kterých si váš drahý nemusí ani všimnout, je lepší vyložit karty na stůl. Samozřejmě s citem a diplomaticky. Ale jasně.

Pokud vaše diplomatické naléhání cestu k jeho sluchu nenachází, začněte se mezi řečí zmiňovat o pohledných mužích ve vašem okolí. Jak vás kolega v práci pozval dnes na oběd, tatínek v čekárně u pediatra vám podržel dveře, soused v obchodě vás pustil ve frontě před sebe… Do lehkomyslného tónu hlasu nezapomeňte přidat podtón obdivu vždy, když budete hovořit o tom, jak hezky voněli, byli oblečení, učesaní, jak jim to prostě slušelo.

Dejte tomu dva tři týdny a pak zrevidujte vývoj. Pokud výsledek nebude uspokojivý, je na čase přestat hrát fér a v rukavičkách a vyhlásit otevřenou válku. „Samozřejmě že o víkendu upeču tvou oblíbenou kachnu, miláčku. Když se před tím necháš ostříhat.“ „Jasně, že si hned po večeři půjdem lehnout. Když nejdřív skočíš do sprchy.“ „Ráda se s tebou v neděli podívám na fotbal. Když předtím zajdeme do města a ty mě necháš vybrat ti pár nových košil a trik.“

A pokud by snad protestoval, že to je citové vydírání a že na to on tedy nepřistoupí, láskyplně mu vysvětlete, že tak to vůbec není. Že vám jen na něm tak moc záleží, že chcete, aby mu to co nejvíc slušelo a byl co nejvíc šik. A nebudete vůbec lhát.

Témata: Jen pro maminku, Muž
Mohlo by vás zajímat
Jak naučit dítě správně a bezpečně bruslit. S výukou začněte po čtvrtém roce
Proč pouštíme na podzim draky a opadává listí? Dětské otázky vás už nepřekvapí
První porody by se měly zakázat, říká porodní asistentka Tereza Morávková
Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu