Maminka.czJen pro maminku

Jak přimět muže, aby o sebe více dbal?

Michaela Karavarakis 23.  11.  2012
Jak přimět muže, aby o sebe více dbal?
Jakmile přijde domů, navlíkne se do plandavých kalhot a vytahaného trika. Mytí vlasů považuje za nutné zlo a v koupelně tráví jen čas nezbytně nutný k základní hygieně, o jejíž dostatečnosti si občas myslíte své. Marně přemýšlíte, kam se poděl ten šaramantní muž, který vás tehdy tak okouzlil. Nebo je to snad ten samý, jenom vy jste přišla o růžové brýle?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ať tak či onak, znepokojivě často se poslední dobou zaobíráte myšlenkou, jak ho přimět, aby o sebe víc pečoval. A už znepokojivě dlouho na nic nepřicházíte. Vzala jste v úvahu říct mu to? Pomineme-li vrozenou obtížnost tohoto úkolu vycházející ze samotné jeho podstaty (snaha změnit muže), neměla byste strategii svého konání příliš překombinovat. Někdy to nejjednodušší řešení je vážně to nejlepší. Než zabřednout do hry náznaků a nepřímých vodítek, kterých si váš drahý nemusí ani všimnout, je lepší vyložit karty na stůl. Samozřejmě s citem a diplomaticky. Ale jasně.

Pokud vaše diplomatické naléhání cestu k jeho sluchu nenachází, začněte se mezi řečí zmiňovat o pohledných mužích ve vašem okolí. Jak vás kolega v práci pozval dnes na oběd, tatínek v čekárně u pediatra vám podržel dveře, soused v obchodě vás pustil ve frontě před sebe… Do lehkomyslného tónu hlasu nezapomeňte přidat podtón obdivu vždy, když budete hovořit o tom, jak hezky voněli, byli oblečení, učesaní, jak jim to prostě slušelo.

Dejte tomu dva tři týdny a pak zrevidujte vývoj. Pokud výsledek nebude uspokojivý, je na čase přestat hrát fér a v rukavičkách a vyhlásit otevřenou válku. „Samozřejmě že o víkendu upeču tvou oblíbenou kachnu, miláčku. Když se před tím necháš ostříhat.“ „Jasně, že si hned po večeři půjdem lehnout. Když nejdřív skočíš do sprchy.“ „Ráda se s tebou v neděli podívám na fotbal. Když předtím zajdeme do města a ty mě necháš vybrat ti pár nových košil a trik.“

A pokud by snad protestoval, že to je citové vydírání a že na to on tedy nepřistoupí, láskyplně mu vysvětlete, že tak to vůbec není. Že vám jen na něm tak moc záleží, že chcete, aby mu to co nejvíc slušelo a byl co nejvíc šik. A nebudete vůbec lhát.

Témata: Jen pro maminku, Nejjednodušší řešení, Jak, Prim, Muž
Mohlo by vás zajímat
Máme doma alergika. Jaké jsou možnosti léčby alergií? Zdaleka nejen úlevové léky
Procházková Simona
Alergie
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Před dětmi a po dětech. Šokující galerie, která odhaluje, jak nás mění rodičovství!
Kolinová Gabriela
Rodina a vy
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
Vévodkyně Meghan a princezna Diana: V těchto 6 věcech se až nápadně podobají
Procházková Simona
Královská rodina
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky