Maminka.czŠkolák

Jak připravit pro děti originální mikulášskou nadílku

Lámete si hlavu s tím, co svému dítěti připravit do mikulášské punčochy? Není divu, protože kvalita pamlsků s motivy čertů, Mikulášů a andělů za poslední léta prudce klesla. Čokoládové figurky nechutnají jako čokoládové a perníky bývají tak nějak bez chuti…
1. 12. 2011
Jak připravit pro děti originální mikulášskou nadílku

Pokud máte jasně daný rozpočet, který hodláte do nadílky investovat, měla byste raději upřednostnit kvalitu (která bývá bohužel dražší) před kvantitou. Je sice hezké a efektní když punčocha přetéká a je naplněná leklými, barevnými věcičkami. Jenže si položte otázku: chcete, aby vaše dítě jedlo kvanta nekvalitní sladké pseudočokoládové hmoty místo pár lahodných kousků? Aby nádoba nevypadala tak hubeně, nakupte exotické ovoce, které nejenže hezky vypadá, ale i úžasně chutná.

Také se můžete naprosto vykašlat na sortiment, jenž nabízí supermarkety. Klidně můžete vybudit svou kreativitu a kuchařské umění. Připravte svému dítěti pamlsky podomácku. Můžete vyrobit domácí čokoládové pralinky, domácí perníčky (určitě zvládnete nakreslit bílou cukrovou polevou figurku čerta a Mikuláše, pokud ne, nalepte za pomoci polevy vytištěný obrázek na jedlý papír).

Velmi zajímavé jsou pro děti zážitky. Vyrobte slavnostní ceduli nebo šek, na kterém bude za dobré chování napsán vytoužený sen. Co například projížďka parní lokomotivou? A nebude vás to stát víc než vstupenku.

Zkuste nepodlehnout tlaku marketingových machrů, kteří rodiče nutí už před Vánocemi utrácet za předražené hračky. Když už si je nechcete odpustit, vydržte s nimi do Štědrého dne. Mikulášská nadílka má být přece takové malé zpestření dlouhého čekání na magický okamžik u stromečku.

Témata: Děti, Batole, Předškolák, Školák, Kuchařské umění, Dobré chování
Mohlo by vás zajímat
Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců
Maminka vydává pohádkovou knížku plnou krásných ilustrací Pohádky od Maminky
Gelové kapsle na praní do děských rukou nepatří. Děti nevidí rozdíl
Chodí k vašim dětem zoubková víla? Děti milují fantazii a imaginaci

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu