Maminka.czreportáž

Jak probíhá rekonvalescence a kontrola po zvětšení prsou?

Výherkyně soutěže o vysněný dekolt Kateřina Hocek podstoupila plastickou operaci prsou před 7 týdny. Zjišťovali jsme, jak probíhala kontrola, jak byl zákrok bolestivý, v čem ji omezil a jak je s výsledkem práce lékařů spokojená.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nová prsa byla vždycky jejím snem. A ten si plní díky výhře v soutěži, jejímž mediálním partnerem je Maminka.cz. Pojďme se společně podívat, jak to dopadlo a jestli je Kateřina s výsledkem spokojená.

Před sedmi týdny se Katka svěřila do péče paní doktorky Lucie Vaněčkové z kliniky Yes Visage. Ta provedla augmentaci prsou silikonovými implantáty a Katku jsme opouštěli v momentě, kdy byla teprve chvíli vzhůru.

Jak se cítila týden po operaci?

„Musím ještě nosit kompresní podprsenku a stahovací pás, aby to drželo implantáty tam, kde má. Ta podprsenka je strašně příjemná, takže to je úplně v pohodě. Už se těším, až ten pás sundám, ale není to něco, co by se nedalo vydržet,“ vypráví Kateřina.

VIDEO: Cesta k vysněnému dekoltu: Jak probíhá konzultace před zvětšením prsou?

Spaní na zádech

Rekonvalescenci zvládla Katka na výbornou, i léky proti bolesti potřebovala jen pár dní. Popisuje, jak na tuhle dobu vzpomíná a co ji překvapilo: „Musela jsem si na to hodně zvyknout. To, že tam je něco navíc, a taky spaní na zádech, a že jsem nemohla na bok. Já jsem zvyklá hodně spát na boku, takže teď to muselo být jenom na zádech a ten první týden byl náročnější. Fakt jsem to jakoby cítila třeba při zvedání nebo mi musel někdo pomoct při tom zvedání. Ale potom se to každý den lepšilo, a bylo to lepší a lepší.“

Péče o jizvy

Po 7 týdnech od operace už funguje v běžném režimu. Pracuje, pomalu se vrací ke sportu. Paní doktorka zevrubně prohlíží výsledek své práce a také jizvy, o které se Katka musí pečlivě starat několika způsoby.

„Rána jako taková je zahojená zhruba po dvou týdnech, ale jizvy vyzrávají v období až jednoho roku s tím, že po tuto dobu je potřeba se o ně starat a chránit před slunečním zářením. Je dobré myslet na to, že ne všechno oblečení chrání před UV zářením, to znamená, že je dobré používat krémy s ochranným faktorem, a krom toho jizvičky promazávat a provádět tlakové masáže. Pro takovou lepší péči jsou speciální silikonové gely anebo silikon v podobě náplastí, které vlastně část té práce, která by měla být každodenní, vykonávají za nás,“ vysvětluje MUDr. Vaněčková. Kateřina si pochvaluje, že jizva vypadá moc hezky a v podstatě není skoro vidět.

Jaké prádlo se po augmentaci nosí? Jaké kontroly Kateřinu ještě čekají? A jak je to s případným těhotenstvím a kojením? Podívejte se na video v úvodu článku.

Ve spolupráci se zvetseniprsou.info 

VIDEO: Plastická operace prsou krok za krokem. Průběh augmentace na sále
Témata: Nejlepší video, reportáž, plastická chirurgie, prsa, zákrok, Lucie Vaněčková, Jizva, Zvětšení, Lékař, Soutěž, Rekonvalescence, Katka, YES VISAGE, Plastická operace, Kateřina Hocek