Maminka.czCestování

Jak rychle roste teplota v autě na přímém slunci? Budete v šoku!

kog 20.  8.  2020
Jak rychle roste teplota v autě na přímém slunci? Budete v šoku!
Jeden stupeň za minutu. Tak rychle roste teplota v zaparkovaném autě na přímém slunci. To je pádný důvod, proč v něm nenechávat děti ani zvířata. A bohužel, stále se to děje!

"Když necháte miminko v zaparkovaném autě na přímém slunci a venku je 25 stupňů, tak mu stačí čtvrt hodina, aby se přehřálo," varuje bývalý záchranář Vít Samek v pořadu Mall.tv "Víte, že...?"

Bývalý záchranář chápe rodiče, že spící dítě nechtějí budit, ale zároveň varuje, že ze dvou minut se lehce stane patnáct a přesně ta čtvrt hodina se může stát osudnou: "Neumíte si představit, co dítě v zamčeném autě zažívá za peklo. V tom autě může být i šedesát, pětašedesát stupňů. Dítě je připoutané v autosedačce a nemůže tu situaci vyřešit, postupně se mu začne točit hlava, začne zvracet a může skončit v bezvědomí v křečovém stavu," upozorňuje Samek. A nevyřeší to ani stažené okýnko nebo clona!

A ještě rada na závěr: "Kdyby se vám stalo, že uvidíte dítě v zamčeném autě, rychle zavolejte záchranku, hasiče, a jestli na to máte, klidně rozbijte okno, za to vám opravdu nikdo nic neudělá!"

Proč rozhodně nezakrývat kočárek plenou? Tohle video vás šokuje!
Témata: Video, Rodina a vy, Kojenec, Miminko, Naše tipy, Cestování, Stupeň, Vít Samek, Teplota, Slunce, Přímé slunce, Děti, Mall TV, Šok, Bezvědomí, Auto
Mohlo by vás zajímat
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Jsem ráda, když časopis nabere občas jiný směr, říká o říjnové Mamince šéfredaktorka Alice Rossi
Formánková Simona
Časopis Maminka