Maminka.czPrezentace klienta

Jak se dělí kontaktní čočky aneb jak si správně vybrat?

Reklama 14.  12.  2023
Výběr kontaktních čoček může být pro mnohé novou a vzrušující zkušeností. Pokud zvažujete přechod od brýlí k čočkám nebo jste se rozhodli poprvé vyzkoušet kontaktní čočky, tento článek vám poskytne všechny potřebné informace, abyste se mohli správně rozhodnout.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kontaktní čočky vs. brýle

Kontaktní čočky a brýle mají své specifické výhody a nevýhody. Brýle jsou snadno nositelné a nevyžadují speciální údržbu, zatímco kontaktní čočky poskytují větší svobodu pohybu a neomezují periferní vidění. Čočky jsou také ideální pro sportovce a aktivní jedince. Na druhou stranu, vyžadují pečlivou údržbu a správné hygienické návyky. Není výjimkou, že je někdo tzv. “obojživelník” - v aktivních chvílích nebo na různé události nosí čočky a v běžném životě, v práci nebo doma, nosí dioptrické brýle.

Kontaktní čočky podle oční vady

Torické kontaktní čočky

Tyto čočky jsou určeny pro lidi s astigmatismem, což je stav, kdy je rohovka nepravidelně zakřivená, což vede k rozmazanému vidění. Torické čočky jsou navrženy tak, aby kompenzovaly tuto nepravidelnost a poskytovaly čisté a ostré vidění.

Multifokální kontaktní čočky

Tyto čočky jsou ideální pro lidi trpící presbyopií (vetchozrakostí), což je stav spojený s věkem, kdy oko ztrácí schopnost zaostřovat na blízké objekty. Multifokální čočky umožňují vidět ostře jak na blízko, tak na dálku. Bifokální čočky, které mají dvě různé oblasti zaostření, jsou podobné, ale multifokální čočky nabízejí plynulejší přechod mezi různými oblastmi vidění.

Klepněte pro větší obrázek

Kontaktní čočky podle doby nošení

Jednodenní kontaktní čočky jsou nenáročné a hygienické, protože se každý den vyměňují za nové. Dlouhodobé čočky, jako jsou čtrnáctidenní, měsíční nebo tříměsíční, vyžadují pravidelné čištění a údržbu, ale za to jsou ekonomičtější a ekologičtější. Typy kontaktních čoček podle doby nošení zahrnují:

  • Jednodenní kontaktní čočky

  • Čtrnáctidenní kontaktní čočky

  • Měsíční kontaktní čočky

  • Tříměsíční kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky mohou být jak dioptrické, tak nedioptrické a jsou populární pro změnu vzhledu očí nebo pro speciální příležitosti. Je důležité si vybírat kvalitní produkty od ověřených prodejců, aby se předešlo riziku poškození očí. E-shop Aleše Žejdla nabízí širokou škálu kvalitních barevných čoček, které najdete zde: https://eshop.aleszejdl.cz/barevne-kontaktni-cocky/

Je důležité, abyste při výběru kontaktních čoček vždy zvážili konzultaci s odborníkem. Optik nebo optometrista vám pomůže určit, který typ čoček je pro vás nejlepší, zohlední vaše individuální potřeby a zjistí přesné parametry vašich očí. Tato odborná pomoc je klíčová, zejména pokud si vybíráte své první kontaktní čočky.

Témata: Oči, Prezentace klienta, Reklama

Video