Maminka.czČasopis Betynka

Jak se na mateřské dovolené nezbláznit

, Časopis Betynka
22. 1. 2015
Jak se na mateřské dovolené nezbláznit
Ač se to nezdá, pro některé maminky může být doba mateřské utrpením. Jak čekání na miminko zvládnout a nepřijít přitom o rozum?

Seznam kapitol

3. 5 tipů, jak se nenudit
  • Výměna stráží. Jestli vás mateřská dovolená neuspokojuje, na tu rodičovskou pošlete partnera. Možná budete spokojeni všichni.
  • Zkuste psát deník. Každý den si zapište, co nového jste s prckem zažila, co nového se naučil, co jste se díky němu naučila vy. Program s dítětem tak získá další rozměr a vy možná dáte dohromady sbírku zajímavých povídek. A pomůžete tak nejen sobě, ale i ostatním nespokojeným matkám.
  • Zajděte do bývalé práce. Vydejte se zjistit, čím si lámou hlavu vaše kolegyně. I to je způsob, jak si vyvětrat mozek, načerpat inspiraci nebo se utvrdit v tom, že nikde to není ideální, a s potěšením se vrátit domů, ke svému drobečkovi, který na vás čeká a potřebuje vás. Pomůže vám to ujistit se v tom, co je v tu chvíli opravdu důležité a co klidně můžete oželet.
  • Zapište se do kurzu. Proberte své staré sny o tom, čím vším byste chtěla být, a vyhledejte k tomu potřebné kurzy či přednášky. Možná byste se divila, kolik žen během mateřské objevilo své nové povolání. 
  • Částečné kojení. Průzkumy ukazují, že doma s dětmi chce zůstávat poměrně hodně tatínků, ale častým protiargumentem je kojení. Kateřina Janouchová z vlastní zkušenosti doporučuje tzv. částečné kojení miminek starších šesti měsíců. „Když žena chce začít pracovat třeba na částečný úvazek, je skvělým řešením i nadále ho kojit ráno, odpoledne, večer a v noci, a v době, kdy jste v práci, dostane jinou stravu. Občas se z téhle otázky dělá zbytečně velký problém. Spousta žen, které znám, včetně mě samotné, částečně kojily po dlouhou dobu a fungovalo to velmi dobře. Kojení tedy jako argument pro to, že doma s malým dítětem musí zůstat maminka, rozhodně neobstojí.“ 
Témata: Děti, Mateřská a rodičovská dovolená, Časopis Betynka, Mateřská, Zamyšlení, Zralý muž, Máť, Bludný kruh, Druhá dcera, Ztráta času, Podobný pocit, Půlroční miminko, Bábovka, Plískanice, Dov, Naivita, Mateřský pud, Sexy žena, Cizí příběh, Spící dítě, Částečný úvazek, Blízké okolí, Role matky, Schopné dítě, Zásadní změna

Mohlo by vás zajímat
7 triků jak vyvolat porod, když se miminku nechce na svět...
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Módní ikoně Harper Beckham je devět. Chodí na nehty, hraje fotbal, rodiče ji líbají na rty
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?

Horoskopy

Býk Jste trpěliví, klidní a vyrovnaní. I přes všechny nepříjemnosti v práci se držíte. Nepodléhejte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Hana, Hanka, Hannah

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné