Maminka.czČasopis Betynka

Jak se na mateřské dovolené nezbláznit

, Časopis Betynka
22. 1. 2015
Jak se na mateřské dovolené nezbláznit
Ač se to nezdá, pro některé maminky může být doba mateřské utrpením. Jak čekání na miminko zvládnout a nepřijít přitom o rozum?

Seznam kapitol

3. 5 tipů, jak se nenudit
  • Výměna stráží. Jestli vás mateřská dovolená neuspokojuje, na tu rodičovskou pošlete partnera. Možná budete spokojeni všichni.
  • Zkuste psát deník. Každý den si zapište, co nového jste s prckem zažila, co nového se naučil, co jste se díky němu naučila vy. Program s dítětem tak získá další rozměr a vy možná dáte dohromady sbírku zajímavých povídek. A pomůžete tak nejen sobě, ale i ostatním nespokojeným matkám.
  • Zajděte do bývalé práce. Vydejte se zjistit, čím si lámou hlavu vaše kolegyně. I to je způsob, jak si vyvětrat mozek, načerpat inspiraci nebo se utvrdit v tom, že nikde to není ideální, a s potěšením se vrátit domů, ke svému drobečkovi, který na vás čeká a potřebuje vás. Pomůže vám to ujistit se v tom, co je v tu chvíli opravdu důležité a co klidně můžete oželet.
  • Zapište se do kurzu. Proberte své staré sny o tom, čím vším byste chtěla být, a vyhledejte k tomu potřebné kurzy či přednášky. Možná byste se divila, kolik žen během mateřské objevilo své nové povolání. 
  • Částečné kojení. Průzkumy ukazují, že doma s dětmi chce zůstávat poměrně hodně tatínků, ale častým protiargumentem je kojení. Kateřina Janouchová z vlastní zkušenosti doporučuje tzv. částečné kojení miminek starších šesti měsíců. „Když žena chce začít pracovat třeba na částečný úvazek, je skvělým řešením i nadále ho kojit ráno, odpoledne, večer a v noci, a v době, kdy jste v práci, dostane jinou stravu. Občas se z téhle otázky dělá zbytečně velký problém. Spousta žen, které znám, včetně mě samotné, částečně kojily po dlouhou dobu a fungovalo to velmi dobře. Kojení tedy jako argument pro to, že doma s malým dítětem musí zůstat maminka, rozhodně neobstojí.“ 
Maminka Roku 2019
Témata: Děti, Mateřská a rodičovská dovolená, Časopis Betynka, Mateřská, Ušetřený čas, Časté kojení, Naivita, Zásadní změna, Pracovní doba, Schopné dítě, Máť, Částečný úvazek, Hospodyňka, Půlroční miminko, Podobný pocit, Dočasná ztráta, Generální úklid, Spící dítě, Blízké okolí, Zkušená matka, Světýlko, Zralý muž, Zamyšlení, Sexy žena, Plískanice

Mohlo by vás zajímat
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Pár dní ve školce a už je zase nemocné? Poradíme vám, jak podpořit imunitu
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte

Horoskopy

Blíženci Je vám moc líto, že se nemáte v těchto těžkých chvílích na koho obrátit. Pracovní nátlak je silný a jen…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Dana, Arpád

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné