Maminka.czMarta Dřímal Ondráčková

Jak se postarat o pleť v létě, abyste na podzim nevypadaly o 10 let starší?

11.  7.  2024
Slunce je životabudič, nabíječka, zdroj dobré nálady a spouštěč spousty důležitých reakcí v našem těle. Zároveň je ale jednou s významných příčin předčasného stárnutí! A Léto je tak pro pleť vyloženě rizikový sport. Proto se v další lekci #udrzksicht s Martou Dřímal Ondráčkovou podíváme, jak svou pleť maximálně chránit a podporovat nejen o prázdninách.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

@maminka_cze

Sluníčko je životabudič, nabíječka, zdroj dobré nálady a spouštěč spousty důležitých reakcí v našem těle. 🌞 Zároveň je ale jednou s významných příčin předčasného stárnutí! 👵🏼 A Léto je tak pro pleť vyloženě rizikový sport. 🥵 Proto se v další lekci #udrzksicht s Martou Dřímal Ondráčkovou podíváme, jak svou pleť maximálně chránit a podporovat nejen o prázdninách. 🥰

♬ original sound - Maminka.cz

Za vším hledej tuky

Celé naše tělo vlastně funguje na tuky. Mozkem počínaje, pletí konče. Dopřejte mu jich dostatečné množství a ono vám dá velmi rychle viditelný důkaz, jak mu dělají dobře. Víc energie i zdravější a „mladší“ pleť. Ta se dokonce, s potřebným množstvím těch správných lipidů, dokáže vnějším vlivům velmi efektivně bránit sama. Pokud navíc spojíte vyváženou stravu s vědomou prací se svým denním rytmem, budete respektovat hladiny hormonů, měnící se na základě cirkadiánního rytmu, můžete výrazně zpomalit veškeré projevy stárnutí organismu. I pleti samotné.

Sluneční brýle

Existují teorie, podle kterých bychom je vůbec neměli používat, aby naše tělo dokázalo samo reagovat na intenzitu slunečního záření. Vzhledem k tomu, že nám ovšem do očí proniká spousta dalšího záření, je v dnešní době ochrana očí velmi potřebná. A hlavně! Víte, jak strašně se mračíte do sluníčka? To vážně chcete, aby vám všechny ty vrásky kolem očí zůstaly?

Měly by děti nosit sluneční brýle? Jak vybrat ty nejlepší a chránit dětský zrak.

Mlha, kam se podíváš

Místy nebo-li misty už dnes nejsou jen kvalitní květinové vody, růžová, levandulová, nevím jaká… Jde o vysoce sofistikované produkty, které obsahují, mimo extraktů z různých zázračných rostlinek, látky aktivně napomáhající regeneraci buněk a jejich maximální hydrataci. Kdy jste si naposledy na obličej nanášeli kupříkladu platinu nebo vysoce vstřebatelný kolagen? Léto je pro tyto produkty ideální období. Nebo tyto produkty pro léto?

SPF, SPF a ještě jednou SPF

Patřím mezi zastánce používání ochranných krémů se slunečním faktorem, protože nechci mít pigmentové skvrny velikosti mexického dolaru. Stejně tak netoužím po vráskách až na zadku a kůži jako galapážská želva. Co je pro mě ale zásadní: používám pouze čistě přírodní opalovací krémy. Minerální filtry, narozdíl od těch chemických, fungují okamžitě. Pleť je opečovaná, ne zatížená těžkou chemií, která navíc na sluníčku reaguje. Dělám něco nejen pro sebe, ale i pro přírodu. Můžu si s nimi udělat parádní rychlomasáž, aniž bych si odrolila půlku obličeje. A tu masáž si fakt dopřejte, protože v létě na tu sebepéči trošku pečem! Pár vteřin kvalitní masáže vám pomůže udržet svěží ksichtík i během dovolené.

Poznejte kouzlo masáže obličeje! Marta Dřímal Ondráčková vás zasvětí do tajů liftingu

Zamaskujte to!

Masky hydratační, regenerační, exfoliační, liftingové, vyrovnávací, všechny. Vaše pleť je teď nenasytná a není snadné ji uspokojit. Masky vám s tím pomůžou. Můžete je střídat, můžete je používat každý den. Můj tajný tip je vzít si sebou plátýnkovou nebo hydrogelovou masku do letadla nebo na dlouhou cestu autem a nebát se ji použít. Cestování tím dostává úplně nový rozměr a únava nebude mít šanci.

 
Témata: Sport, léto, obličejová jóga, Marta Dřímal Ondráčková, pleť, Masáže, Slunce, ochrana kůže, Podzim, obličej, SPF, Stárnutí, Nabíječka, Sport na Heureka.cz