Jak se s dětmi vyřádit na sněhu? Vyzkoušejte netradiční hry!

Bětka Niebauerová 12.  2.  2021
Jak se s dětmi vyřádit na sněhu? Vyzkoušejte netradiční hry!
Lyžování nebo bobování je určitě bezva. Ale pokud byste chtěli na sněhu vyzkoušet i něco nového, máme pro vás tipy na super zimní zábavu…

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zimní olympiáda

Pokud se vás na horské chatě sejde více a rádi byste mezi s sebou zasoutěžili, můžete vyhlásit takové malé zimní olympijské hry. Jako disciplíny se hodí například skok do dálky, ideálně do pořádného prašanu. Házení koulí na cíl nebo slalomový běh mezi hůlkami. Závody si dát můžete i ve sjezdu na igelitu nebo ve válení sudů. Večer si pak nezapomeňte rozdat diplomy a medaile.

Klepněte pro větší obrázek

Bádání  ve sněhu

Co si zahrát na zimního badatele? Při procházce v lese nebo na poli sleduj nejrůznější stopy zvířat ve sněhu. Poznáš, kdo je tam zanechal?

Klepněte pro větší obrázek

Pokusy se sněhem

Vyzkoušet můžeš také různé pokusy se sněhem. Zmrzne dříve studená nebo teplá voda? Roztaje nejprve kostka ledu nebo sněhová koule? Co se stane, když sníh posolíš?

Klepněte pro větší obrázek

Sněhový stavitel

Postavit sněhuláka dokáže každý. Ale co zkusit něco složitějšího a originálního? Zahraj si s ostatními na sochaře či stavitele a zkus vytvořit ze sněhu třeba nějaké zvíře, pohádkovou postavu nebo sněhový domeček a pak svoje díla ohodnoťte. Na pořádné iglů, kam by ses mohl schovat, budeš sice potřebovat pomoc dospěláka a taky lopatu na sněhové cihly. Ale pokud se vám ledové obydlí podaří, zabavíš se tam určitě s kámošema několik dní.

Klepněte pro větší obrázek

Sněhové sloupy

Kdo postaví za pět minut nejvyšší sněhový sloup? Šířka základny nerozhoduje, hodnotí se jen výška. Komu se to zřítí, může začít znovu. Teprve po uplynutí lhůty musí každý zanechat práce. Zakažte používat jakýkoli jiný materiál (vyztužení větvičkami) nebo to ponechte na důmyslnosti hráčů.

Klepněte pro větší obrázek

Barevné malování

Věděl jsi, že kreslit se dá i na sněhu? Budeš potřebovat malé plastové láhve naplněné vodou a obarvenou třeba potravinářskými barvami. Ve víčku udělej dírku tak, aby voda při zmáčknutí láhve, nebo i jen při sklopení víčkem dolů, snadno vytékala. Do sněhu pak můžeš malovat různé barevné obrazce nebo jen běhat a nechávat za sebou pestré cestičky.

Klepněte pro větší obrázek

Meteor

Nasbírejte v lese asi třicet šišek a rozházejte je na zasněžené louce tak. aby dopadly od vás ve vzdálenosti asi 10-40 metrů do neporušené sněhové přikrývky. Pak zavolejte kamarády a řekněte: „Dnes v noci přeletěl nad naším krajem meteor. Těsně před dopadem vybuchl a rozpadl se na drobné úlomky. Hledejte je ve sněhu. Je to ovšem hra a místo meteoritů leží na louce šišky. Zůstala po nich na povrchu viditelná stopa. Kdo jich nasbírá nejvíc?“

Ilustrace: Libor Drobný

Hry pro děti: 6 nápadů, jak se můžou doma vyřádit

Témata: Mateřídouška, olympiáda, Bořek, Meteor, Hulka, Sněhulák, Libor Drobný, Hulk, Dip, Bobování, Výbuch, Sloup, Louka, Les, Sníh, Zábava
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Poporodní deprese! Máma ukázala dvě odlišné fotky a sklidila neuvěřitelnou podporu!
Mateřství
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod