Maminka.czTěhotenství a porod

Jak se Sárinka narodila

Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, kdy mi VZP pomohla, když jsem to nejvíce potřebovala. Nikdy bych netušila, že budu tak velkou finanční pomoc pro sebe a svou dceru potřebovat…
Komerční článek
21. 5. 2012
Jak se Sárinka narodila

Termín porodu jsem měla 10. 2. 2011, ale Sárinka se narodila už ve 32. týdnu. Po celou dobu těhotenství jsem neměla komplikace, a kdybych nechodila na pravidelné prohlídky a pomalu přibírala na váze, tak ani nevím, že jsem těhotná. Přítel v té době ležel v nemocnici se zlomenou nohou. Když jsem se od něj vracela domů, hrozně špatně se mi dýchalo. Změřila jsem si tlak a zjistila, že mám 186/118. Do teplické nemocnice, kam patřím, jsem se bohužel nedovolala. V ústecké nemocnici mi řekli, ať hned přijedu.

Stihla jsem si jen sbalit nejnutnější věci a vyrazila směr nemocnice. Brali mi krev, měřili tlak 
a hlídali dcerku v bříšku. Tlak mi neklesal. Ráno mi vzali opět pár ampulí krve a za necelou hodinku lékaři vyřkli ortel. Dcera musí okamžitě ven, selhávaly mi totiž ledviny, játra a bílé destičky. Měla jsem HELPP Syndrom. Nechali mne jen rychle zavolat příteli, aby věděl, že jdu na sál. Vzbudila jsem se na pooperačním pokoji a lékař říkal, že byli rádi, že zachránili mne i dceru. Sárinka se narodila 17. 12. 2010 a vážila 1 100 g, měřila 38 cm. Ležela na JIP 
v inkubátoru, a já jsem měla jít domů s tím, že budu do nemocnice nosit mateřské mléko. Bohužel jsem začala opět špatně dýchat. Zjistili, že mám plicní embolii. Opět jsem musela na JIP a byla na kyslíku s kapačkami. Na dceru jsem se chodila dívat vždy jen s odstříkaným mlíčkem.

Od 27. prosince jsem mohla být se Sárinkou na pokoji. Vánoce i Silvestra jsem tedy trávila 
v nemocnici s dcerkou. Sárinka už byla zdravotně v pořádku, ale já ještě ne, takže jsme v nemocnici musely ještě zůstat. Až 29. ledna 2011 jsme konečně mohly jít domů.

Díky tomu, že VZP uhradila veškerou lékařskou péči poskytnutou mně a dceři, která musela ležet v inkubátoru a poté na dětské JIP, jsem ušetřila bezmála 380 000 korun.

Lucie B.

Mohlo by vás zajímat
Jak přežít zimní chmury? Tipy, které vás z toho dostanou
Syn má jinou barvu kůže než táta. Podezírali mě z nevěry
Oprašte tradici vánočních přání. Vyrobte si je sami, třeba z knoflíků
Chřipková sezóna v těhotenství. Jak ji zvládnout bez úhony a na co si dát pozor?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu