Maminka.czZdraví

9 chytrých způsobů, jak se zbavit celulitidy

Pomerančová kůže neboli celulitida trápí jak ženy plnějších tvarů, tak ty ultra štíhlé. Objevit se může během těhotenství i po porodu, a to i když žijete zdravě a netrpíte nadváhou. Známe šikovné triky a rady, jak se celulitidy zbavit, nebo ji alespoň výrazně redukovat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Celulitida – neboli takzvaná pomerančová kůže – je problém, který se týká velkého počtu žen. Jak se jí zbavit a dá se s ní vůbec úspěšně bojovat? Jde jen o estetický, nebo rovněž i zdravotní problém? Pomůžou cvičení a změna jídelníčku? Známe odpovědi.

VIDEO: K čemu slouží lymfodrenáž a pro koho je vhodná?

Důvodů, proč celulitida vzniká nebo se „záhadným“ způsobem zvýrazní zejména v létě, když máme odhodit všechny svršky, je mnoho. Jedním z hlavních je nadváha, pak ale také to jsou vleklé zadržování vody v těle a špatně fungující lymfatický systém.

Vyzkoušely jsme za vás několik způsobů, jak se celulitidy zbavit nebo alespoň problematické partie vyhladit.

Témata: Zdraví, Těhotenství, Porod, Časopis Dieta, Tělo, kůže, Hubnutí, Hubnutí po porodu, pokožka, nadváha, Bříško po porodu, Tuk, Zákrok, Kávové zrno, Laserové ošetření, Pojivová tkáň, Hormonální antikoncepce, Silové cvičení, Embolie, Pojivo, Celulitida, Lymfom, Průtok, Mořská řasa, Liposukce, Zdraví na Heureka.cz