Maminka.czZdraví

Jak se zbavit celulitidy? Poradíme vám, jak na to

16.  8.  2016
Určitě budete souhlasit s tím, že pokožka s drobnými hrbolky a dolíčky nevypadá vůbec pěkně. Změnou životního stylu a správně zvolenou péčí se však můžete celulitidy úspěšně zbavit.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

5 bodů proti celulitidě

1.  Prokrvujte pokožku už během sprchování

Střídejte proud teplé a studené vody a masírujte přitom místa nejvíce postižená celulitidou. Vezměte si na pomoc třeba žínku s lufou nebo masážní tělový kartáč.

2. Dopřejte si tělový peeling

Nejenže zbaví pokožku odumřelých suchých šupinek, ale zároveň zlepší její prokrvení.

3. Vsaďte na vlastní masáž

Při pravidelném nanášení krému proti celulitidě postupujte vždy směrem nahoru. Krém vmasírujte do pokožky jemnými krouživými pohyby. Na závěr jemně „poštípejte“ pokožku v oblasti stehen, hýždí i na bocích pro ještě lepší prokrvení.

4. Přerušte dlouhé sezení

Pokud máte sedavé zaměstnání, snažte se jít ideálně každou hodinu až dvě alespoň krátce projít, podle možností protáhněte nohy a při sezení si nedávejte nohu přes nohu, protože právě tím zatěžujete lymfatický systém.

5. Pozor na těsné kalhoty

Celulitidu může zhoršovat příliš těsné oblečení, například upnuté kalhoty, zhoršuje se totiž proudění lymfy i krve v těle.

Čím prospívají lymfatické masáže

Spojení lymfatické masáže a pitného režimu příznivě napomáhá k odplavování škodlivých látek z těla pryč, snižuje otoky a výrazně redukuje celulitidu. „Lymfatické masáže především pomáhají tělu zbavit se přebytečné vody a toxinů. Pokožka je pak mnohem pružnější, cévy se posilují a zlepšují tak mikrocirkulaci krve a lymfy.

Celulitida: Má ji téměř každá a snad žádná ji nechce!

Masáže mají lipolytický účinek, to znamená, že podporují odbourávání tuku a snižují objem problémových oblastí. Pozitivních účinků lymfatické masáže se však nedosáhne po jednom sezení, proto se doporučuje absolvovat celou kúru, ideálně deset ošetření dvakrát týdně, později pak stačí jako udržující péče absolvovat masáž jednou za tři týdny,“ vysvětluje majitelka kosmetického studia Synergy Olga Melechinová.

Témata: Zdraví, Časopis Maminka, Krása a styl, pořad, Dermatoložka, Ženský hormon, Bílé pečivo, Korektivní dermatoložka, Zadní strana, Řasy, Povrch kůže, Dospívající dívka, Vyvážený jídelníček, Sedavé zaměstnání, Celulitida, Těsné oblečení, Podtlak, Lymfatický systém, Pořadí, Medicom Clinic, Jak, Pomerančová kůže, Jízda na kole, Dlouhé sezení, Speciální přístroj, Zdraví na Heureka.cz