Maminka.czZdraví

Jak si udržet štíhlou postavu, když máte děti?

Reklama
16. 12. 2020
Jak si udržet štíhlou postavu, když máte děti?
S malými dětmi jde hodně věcí stranou a v době mateřské dovolené to často bývá i péče o svůj dokonalý vzhled a štíhlou postavu.

Mnoho žen si však neuvědomuje, že udržení optimální váhy není jen otázkou snahy hezky vypadat. Má také zásadní vliv na zdravotní stav a v neposlední řadě i na celkovou fyzickou kondici. Pokud se budete cítit fit, půjde vám všechno snadněji a budete mít daleko více energie. Ukážeme vám, jak štíhlé postavy dosáhnout a přitom ještě ušetřit čas a peníze.

Jídlo levně, rychle a především zdravě

Správná strava je pro štíhlou postavu daleko důležitější než pohyb a cvičení. Pokud budete pravidelně sportovat a přitom jíst nezdravá a nevhodná jídla, vaše čekání na výsledek bude nejspíše marné. Naopak pouhou úpravou jídelníčku lze shodit přebytečné kilogramy. Není ani nutné držet žádné speciální hubnoucí diety – většině lidí stačí, když začnou jíst pravidelně a vymění rychlá jídla za vařené chody z kvalitních surovin. Pokud chcete udělat první krok k hezké postavě, svému zdraví a lepší kondici, měla by být úprava stravy tím nejdůležitějším, na co se zaměřit.

Možná si teď říkáte, že pravidelné porce zdravého jídla zní sice hezky, ale málokdo má čas si pro sebe každý den vařit. Vzít si rychle něco, co právě najdete v lednici, je zkrátka mnohdy rychlejší. Tento problém se rozhodlo řešit mnoho firem, které nabízejí takzvanou krabičkovou dietu. Nejedná se o nic složitějšího, než o dovoz až k vám domů. Bez starostí a s možností přizpůsobení jídelníčku vlastním potřebám. Na trhu existuje celá řada společností, které tuto možnost nabízejí. Velké srovnání na Testado.cz vám pomůže se zorientovat v nabídkách a určit, jaká by byla nejlepší krabičková dieta právě pro vás.

Na rozdíl od dovozu jídel z restaurací, pizzerií nebo fast foodů se krabičkové diety vyznačují zdravým složením a přijatelnou cenou. Ta je dokonce díky přípravě ve velkém objemu mnohdy nižší, než kdybyste si vařili sami doma. Výhoda, že se nemusíte o nic starat a ušetříte sousty času, přitom stále zůstává. U většiny krabičkových diet máte na výběr z celé řady programů do běžného jídelníčku, přes veganské, bezlepkové, bezlaktózové či bezsacharidové složení, až po stravu určenou pro hubnutí nebo pro sportovce. Jednotlivé programy se skládají z tří až šesti porcí na den. Mnohdy můžete navíc získat zajímavé výhody, jako jsou slevy pro pravidelné strávníky nebo nutriční poradenství.

Nezapomínejte ani na pohyb

Zatímco správné stravování je mnohdy náročné zvládat dohromady s dětmi bez chytrých řešení, jakými jsou právě krabičkové diety, dostatek pohybu patří mezi daleko jednodušší úkoly. Vedle toho, že maminky jsou často celý den na nohách, se nabízí také prostor pro příjemnou aktivitu, která vám doplní energii. Stačí na sebe vzít pevné boty, funkční oblečení a můžete vyrazit ven. Spolu s kočárkem lze absolvovat dlouhou procházku a dokonce si můžete také zaběhat. Děti, kterým se lépe spí při pohybu a drncání kočárku, budou se svižnějším tempem procházky spokojené. Máte-li naopak doma miminko preferující jen čerstvý vzduch bez zbytečného pohybu kočárku, zastavte na klidném místě a sami si zacvičte jógu.

Všechno chce svůj čas

Na správném stravování i pohybu je nejdůležitější pravidelnost. Musíte počítat s tím, že udržování zdravého životního stylu bude běh na dlouhou trať a výsledek se nedostaví za pár dní. V ideálním případě ho pojměte jako trvalou změnu, která vás na rozdíl od speciální krátkodobých diet nebude stát obrovské přemáhání a nespolkne žádné peníze ani čas navíc. Je tedy mnohem větší pravděpodobnost, že vydržíte a nevrátíte se do starých kolejí.

Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Tři oříšky pro Popelku: Kuriozity z natáčení nejslavnější české pohádky
Dokáže si hrát bez vaší pozornosti? Ne? Možná si za to můžete sami!
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Očekávání vs. realita. Kresby mateřství, které pobaví i uklidní! Jedeme v tom všichni
10 chyb v legendárním filmu Pelíšky, na které jste zatím nepřišli
Dětství před rokem 1989. Pamatujete tyhle stavebnice, panenky a autíčka na ovládání?
Rodičovská dovolená 2021: Vše, co o ní potřebujete vědět
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
To se nedá jíst, stěžují si mámy v porodnicích. Co jste dostaly na talíř vy?

Horoskopy

Býk Začátek nového týdne není zrovna podle tajných představ. Z minulého období si s sebou táhnete problémy,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné