Maminka.czNovorozenec

Jak si ušetřit nervy při přípravě na Vánoce?

redakce 13.  12.  2022
Pro někoho jsou Vánoce svátky klidu, míru a pohody, a pro jiného jsou to dny, kdy nic nestíhá. Přinášíme vám pár vyzkoušených rad, jak si užít bezproblémové Vánoce.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vonící jablka a skořice, tiše hrající koledy a smích dětí… O tom by měly být Vánoce. Stále častěji ale lidé spěchají, nestíhají, moc pracují, jsou ve stresu a přejí si, aby už konečně bylo po těchto „otravných svátcích". Ale neházejte flintu do žita – letos to zvládnete a vánoční svátky si užijete. 

Pečicí mánie – tím to začíná

Nevydařilo se vám cukroví? Nemáte čas upéct 10 druhů cukroví? Nezoufejte. Určitě máte možnost nechat si za slušnou cenu upéct opravdu dobré domácí cukroví. Nebo můžete zavolat třem kamarádkám a domluvit se, že každá upečete tři druhy, a máte jich hned devět. A hlavně při povinných rodinných návštěvách u babiček, maminek i tchyní dostanete takovou výslužku, že vám zbude až do Silvestra.

Velký domácí úklid

Není nic hezčího než ozdobený stromeček, zabalené dárky, uklizený byt a nohy nahoře. Pokud to tak máte, rozvrhněte si domácí práce dopředu a zapojte i rodinu. Navíc když podpoříte děti blížícím se Ježíškem, budou utírat prach s ještě větší radostí. A kdybyste nakonec pořádně vysmýčit nestihla – svět se nezboří. Nejdůležitější je domácí pohoda.

Jak nakoupit dárky?

Dárky nakupujte průběžně. Nakupovat můžete i přes internet a rozhodně se to vyplatí. Ušetříte peníze, čas i stres z plného obchoďáku. Nechte celou rodinu napsat dopis Ježíškovi, abyste věděli, co nakupovat, a tak budou všichni spokojeni:)

Stres, hádky a udobřování

Sváteční čas je skvělý v tom, že jsme příjemně naladěni a všichni se máme zase o něco víc rádi. Rozhodně není čas řešit u sváteční večeře rodinný rozpočet nebo pod stromečkem vyčítat manželovi, že se o vás letos zajímal nějak míň.

Kalorie, postrach Vánoc

Jídlem se nestresujte! Každou dobrotu si můžete dovolit, a hlavně o Vánocích. Věděli jste například, že když půjdete sáňkovat s dětmi, tak spálíte více kalorií než ve fitku? A navíc když děti na bobech vytáhnete do kopce, tak vaše tělo se bez problémů vypořádá s několika vosími hnízdy.

Vánek vánoční atmosféry

Nejdůležitějším bodem Vánoc je – alespoň pro mě – jejich atmosféra a vůně. Nic nenahradí vůni jehličí a vanilkového cukru. Tradičně se snažím od samého rána dodržovat půst, abych viděla zlaté prasátko. K tomu vedu také děti. Dopoledne s dětmi společně začínáme zdobit stromeček. Vždy to necháváme až na Štědrý den, aby vůně jehličí byla co nejčerstvější. Pustíme si pohádky, protože to nás dokáže krásně a nenásilně naladit.

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Předškolák, Kojenec, Školák, Praktické rady, Cukroví, svátek, Vánoce, internet, Ježíšek, vůně, mánie, Uklizený byt, Sváteční čas, Jak, Šťastná rodina, Rada, Van, Zlaté prasátko, Pohoda, Stres