Maminka.czKrálovská rodina

Jak slaví Halloween v královské rodině? Kate a William mají pro princátka George, Charlotte a Louise strašidelné plány

Simona Procházková 31.  10.  2023
Jak probíhá svátek duchů a strašidel v rodině prince a princezny z Walesu? Drží se následníci trůnu spíše zpátky, nebo si s ratolestmi zadovádí? Jelikož Kate i nadále dbá na tradice oslav Halloweenu, které zná ze své vlastní rodiny, neobejde se tento den ani letos bez koledování a strašidelných a bláznivých převleků.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Poslední říjnový den je oficiálně povoleno duchařit a strašit a mladší členové britské královské rodiny se již velmi těší na každoroční halloweenskou zábavu. V oblibě mají zejména koledování u svých prarodičů – babičky a dědy Middletonových. Veřejně sice princ William a jeho žena Kate tento svátek nijak okázale neslaví, vzhledem k jejich třem natěšeným dětem se ale snaží zapojit se a dopřát jim tradiční zábavu, která k Halloweenu patří.

VIDEO: 5 věcí, které má Kate Middleton společné s princeznou Dianou

V loňském roce byla princezna Kate i s dětmi spatřena, jak se o halloweenském podvečeru procházejí po londýnské čtvrti Kensington, nedaleko jejich rezidence v Kensingtonském paláci. A zaklepali prý dokonce u některých dveří, kde královská drobotina v převleku odříkala koledu. A všichni dostali sladkosti. Sousedé si Kate nemohli později vynachválit, jak byla milá a vstřícná.

George, Charlotte a Louis si mohou sami vybrat halloweenské kostýmy, které jim maminka pořizuje v běžném obchodním domě. V doprovodu všech ratolestí prý vždy pár dní před koncem října vyrazí na nákupy. A nezapomíná vybrat nějaký vtipný převlek také pro sebe. Kate v něm sice nejspíš neuvidíte, s deníkem Hello se ale o pár střípků z rodinných oslav Halloweenu podělila její maminka Carole Middleton: "Halloween je pro mě vrcholem podzimu. Stále si pamatuji tu skvělou zábavu a tajemné strašení z vlastního dětství. Vzpomínám, jak nás bavilo se převlékat, zdobit dýně a chodit koledovat! Pěstuji si dnes dokonce vlastní dýně, takže se těším, až si je se svými blízkými ozdobím."

"Pro každého, kdo pochybuje o tom, že se William a Kate umí pořádně pobavit, mám vzkaz, že umí. Halloween si s dětmi užívají spontánně a naplno. Nepoznali byste je, kdybyste viděli, v jakém přestrojení zaklepou u nás s koledou na dveře,“ dodává Carole.

Princezna Kate má ve svém královském šatníku prý dokonce několik kostýmů. Než se provdala za prince Williama, slavila pravidelně noc duchů a strašidel na nějakém bujarém večírku, obvykle s kamarádkami a mladší sestrou Pippou. A uměla to parádně rozjet. Dnes se ona i její sestra (také trojnásobná maminka) již zřejmě drží poněkud při zemi, halloweenskou zábavu a strašení si se svými dětmi ale ujít rozhodně nenechají a dokážou popustit uzdu fantazii, pokud jde o vymýšlení masek a kostýmů.

Princezna Kate se pochlubila zbrusu novými snímky ze soukromí. Podívejte se, jak dovádí s dětmi
Témata: Rodina, Královská rodina, svátek, slavné děti, Halloween, Princ George, Princ William, dýně, oslava, Vévodkyně Kate, Princezna Diana, strašidla, Pravnoučata, Kate, Sla, George, Kate Middleton, Kensington, Charlotte, Rod, Kensingtonský palác, Middletonových