Jak správně a účinně pečovat o pleť po třicítce

Prezentace klienta
18. 6. 2018
Jak správně a účinně pečovat o pleť po třicítce
Ve dvaceti to bylo jednoduché. Vaše pleť potřebovala minimální péči a leccos vám odpustila. S přibývajícími roky je to ale už trochu jinak. Jakmile totiž v kalendáři přeskočí třicítka, nezpomaluje se jen váš metabolismus, ale i regenerace pokožky. Pokud tedy nechcete ve středním věku vypadat jako stařenka, je nejvyšší čas se o pleť starat.

Hydratujte vždy, nejen v létě!

V létě se z naší kůže voda vypařuje vlivem nadměrného tepla nebo sportovních aktivit, které si příjemné slunečné počasí jednoduše vyžaduje. Neměli bychom ale zapomenout, že vodu ztrácíme i po zbytek roku, např. při silném návalu emocí, kdy tímto mechanismem dochází k ochlazování organismu.

Abyste tedy vaši pokožku udržovali pevnou a  vláčnou, dodržujte pár jednoduchých zásad:

Hydratujte svou pleť po sprše nebo po koupeli

Aby měla naše pleť dostatečnou zásobu vody, měli bychom aplikovat hydratační péči jednou až dvakrát denně, nejlépe po sprše nebo po koupeli. Působením teplé vody je totiž rohová vrstva kůže změkčená, péče bude snáze pronikat do pokožky a bude moci účinněji působit. Může se to sice zdát jako paradox, ale samotná voda není schopna pleť hydratovat. Pokud totiž nedochází k déle trvajícímu kontaktu, voda zůstává na povrchu a neproniká do hlubších vrstev.

Existují ale rostliny, které tuto vlastnost mají. Například výtažek z kosmatcovníku, sukulentu, který má mimořádnou schopnost shromažďovat vodu, a tak aktivovat přirozenou hydrataci.

Klepněte pro větší obrázek
Kosmatcovník

Nekoupejte se v příliš teplé vodě

Už naše babičky a maminky věděly, že studená, nebo alespoň vlažná sprcha, dokáže s pokožkou zázraky. Naopak teplá, až horká,  pokožku nadměrně vysušuje. Odmašťuje ji a snižuje množství kožního mazu.

Chystáte se na dovolenou letadlem?

Věnujte se hydrataci před cestou letadlem i po ní. Relativní vlhkost vzduchu v letadle se pohybuje kolem 20 % či méně. Pro pleť je přitom příjemná hodnota kolem 50 %. Proto se při cestě letadlem pokožka vysušuje.

Najděte si kosmetiku, která vaší pokožce nejvíce vyhovuje

Po třicítce své tělo už dokonale znáte. Stejně jako víte, které jídlo vašemu organismu neprospívá, platí to i u kosmetiky a pleti. Záleží pak už jen na vás, zda dáte přednost produktům rostlinným, či ne. Důležité ale vždy je, aby vaši pokožku dostatečně hydratovala.  A pozor! Je jedno, zda máte pleť suchou, mastnou nebo smíšenou. Pro maximální hydrataci můžete vyzkoušet třeba novou intenzivní péči od Yves Rocher, která vaší pleti zajistí hydrataci až na neuvěřitelných 48 hodin! Pleť je okamžitě zavodněná, vypadá zdravě a svěže. Pokud k ní přidáte noční a denní péči v jednom Hydra Végetál (ze stejné řady), která navrací  jas, jemnou texturu a mladý a zářivý vzhled, má pokožka  vystaráno.

www.yves-rocher.cz

Klepněte pro větší obrázek
řada Hydra Végéta

Mohlo by vás zajímat
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
S dětmi jsem dospěl. Kvůli nim jsem přestal pít alkohol, říká Tomáš Třeštík
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Otázky kolem přebalování: Jak často měnit plenku? Utírat, nebo umývat?
Říkají jí Mauglí. Přežila v sibiřské divočině. Teď vyhrála soutěž krásy
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu

Horoskopy

Ryby Tento týden je pro vás z pracovní stránky utrpěním. Neberte všechno úplně vážně a trochu se uvolněte.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zdeněk, Zdenek, Oksana

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné