Maminka.czČasopis Maminka

Jak to vidí tatínek: Děti jsou skvělá věc

, Časopis Maminka
11. 7. 2011
Jak to vidí tatínek: Děti jsou skvělá věc
Ne, nebudu tady psát oslavnou ódu, spíš je potřeba shrnout, k čemu je výhodné mít potomky… Věděli jste třeba, že se muži za svoje ratolesti rádi schovávají?

Opravdu. I když dítko měří 104 cm a já skoro dva metry, manželka mě přes ně občas nevidí. Zlobí-li totiž dítě, je to vždycky větší průšvih, než když zlobí manžel.

Toho si totiž chytrá žena vychovávat netroufne. Nebo ano? Navíc já vlastně nezlobím. Tedy kdybych si hrál sám, bylo by to trapné, když si hraji s dětmi, je to roztomilé. Jak své potomky bavíte vy?

Víkend podle plánu

Sobotní rána mám celkem rád. Vždycky sedíme doma a plánujeme různé akce. Nakonec to dopadne tak, že žena rozhodne, že se musí uklízet, prát či vařit, protože děti potřebují co? Pořádek a řád.

A dítka zatím sedí v pokoji a znuděně čekají, až budou povinnosti hotové a ony budou mít konečně tatínka a maminku jenom pro sebe. Tedy už nesedí. Tatínek, jako já, jim vymyslel naprosto perfektní zábavu. V sobotu ráno si hrajeme s legem, pokud máme čas jen odpoledne a není hezky, chodíme do muzeí.

Ženy jsou v tomhle hrozně přízemní. Sedí na hřišti a děti nijak nerozvíjejí… já vím, jak na to, a jsem na sebe pyšný. Vyzkoušejte moje tipy. Budete se bavit, manželka vás pochválí a vaše dětičky? Ty budou přímo nadšené, jak šikovného a hustého mají tatínka. Něco inspirace pro vás:

Noc v muzeu

Svým dětem jsem pustil film s Benem Stillerem a najednou se přestaly ošívat, když navrhnu, že se do muzea vydáme. Před očima mají dobrodružství, která tenhle popletený hlídač zažíval, a já vám garantuji, že se baví. Pokradmu pokukují na vystavené exponáty, spřádají si vlastní fantazie, co by se mohlo stát, kdyby se velryba probudila a koně se opravdu začali vzpínat, kdyby… atd. Teď už bych začal fantazie spřádat i já. Po celodenním pobytu, který malé nezbedy rozvíjí, se domů vracíme vyčerpaní a spokojení. Děti nezlobí, slupnou večeři a padnou do postelí. A já? Jsem za krále, že je tak fantasticky zvládám. Kdyby jen žena věděla, že je to proto, že mě aktivita baví. Kdyby mi nařídila být s nimi celý den na hřišti, asi bych nadšením nehýkal.

Bořek stavitel

Jsem já. Umím totiž nejen postavit plot a spravit rozpadající se dům, ale také z tisíce kostiček vybudovat cokoli, co si dětská duše poručí. Miluji lego. Jako malý kluk jsem ho měl nedostatek, takže teď si užívám a své děti jím plnými hrstmi zasypávám. Máme propracovaný systém, kdy ony staví budovy a výběhy pro koně, já na přání cokoli.

Manželka tvrdí, že když si hrajeme s legem, slyší z pokoje jenom cvakání kostiček. Nemá tak úplně pravdu. Když totiž máme poslední bílou kostičku, umíme se o ni pořádně pohádat. A je fakt, že tehdy i použiji své rodičovské autority, abych ji získal, a moje děti nemají šanci. Já jsem přece stavitel.

Mašinka Tomáš

Další rodinný evergreen. Moje děti milují všechny mašinky z tohoto seriálu, takže jsme poměrně vybaveni. Mně je Tomáš sice nesympatický, protože optikou dospělého muže je to docela trouba, na druhou stranu mě baví vymýšlet mu propletené koleje. Jen děti mi nerozumí, chtěly by jednoduché kolejiště a výhybky by do her vůbec nezapojovaly. Mají smůlu. Výpravčí jsem tady já!

Růžové Barbie

Tak těm jsem tedy na chuť nepřišel, i když… Některé holčičky z nich dělají bojovníky, jiné jim střihají vlasy, aby se jim při vřavách nepletly… Naposledy jsem byl svědkem toho, že se dcera mých známých snažila panenku utopit v zahradním jezírku a málem při tom zabila i sebe. Barbíny navíc dokážou holčičky zabavit tak, že se nevěnují mně, a já si tudíž mohu se stavebnicí, která mě momentálně zajímá, dělat, co chci. A že mi to jde, když se mi do toho nikdo neplete! Už to asi chápete, jako dospělý muž si můžu hrát tak maximálně s opravou domu, mobilním telefonem nebo počítačem.

Jenže děti mají tolik krásných možností, že mi závist nedá a vlastně jsem rád, když mě žena zaúkoluje, abych se jim trochu věnoval. Pak mám pocit, že jsem užitečný, děti jsou na vrcholu blaha, že si nemusí hrát jen edukativně, a moje žena je šťastná, jaký poklad doma má. Mezi námi, mně to problém nedělá, ale své manželce bych toto nikdy neprozradil, mohla by se na mé aktivity začít dívat úplně jinak, a co je povinností, už muže nebaví. Souhlasíte?!

Další zajímavé články najdete v aktuálním vydání časopisu Maminka.

Maminka Roku 2019
Témata: Děti, Časopis Maminka, Jen pro tatínka, Skvělá věc, Dětská duše, Mašinka Tomáš, Věc, Celodenní pobyt, Tatínek, Jak

Mohlo by vás zajímat
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou
Pár dní ve školce a už je zase nemocné? Poradíme vám, jak podpořit imunitu
Rodičovská dovolená 2020: Vše, co o ní potřebujete vědět
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
O druhé dítě se snažíme už osm let. Pořád se nevzdávám naděje
Aleš Háma: Nerad kluky trestám a řvu na ně. Manželka je přísnější
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Lev Občas se vám stane něco, po čem máte lepší náladu. Nyní se projevíte jako praví profesionálové. V…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Julie, Juliana, Julia

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné