Maminka.czZdraví

Jak urychlit hojení ran u dětí?

Reklama 11.  6.  2021
Jak urychlit hojení ran u dětí?
U dětí nezáleží na věku, díky jejich přirozené zvídavosti jsou drobná poranění na denním pořádku. Často jde jen o drobné oděrky či škrábnutí. Stačí chvilka nepozornosti a je třeba řešit i malé popáleniny, řezné, tržné a další ranky.

Stalo se, drobná ranka je na světě a dítě pláče. Jak nejlépe rány ošetřit? U tech nejmenších je kůže velmi zranitelná. Kůže novorozenců není ještě dokonale vyvinutá, je tenčí, snadno zranitelná a ani její obranyschopnost není velká. Určitě je na místě se o typu ošetření poranění u těch nejmenších poradit s dětským lékařem.

S přibývajícím věkem dítěte zesiluje obranyschopnost kůže. Na druhou stranu může být poranění komplikováno infekcí - např. při škrábnutí, kousnutí, a to jak zvířetem, tak člověkem (často sourozenec). Mezi faktory, které mohou zhojení výrazně zpomalovat patří celkový stav dítěte, nedostatek vitamínu C, špatná výživa či špatné první ošetření rány.

V případě drobného povrchového poranění zvládnou rodiče ošetřit ránu odpovídajícím způsobem sami. Je-li však zranění vážnější a hlubší, je nutné navštívit lékaře. Ten ránu správně vyčistí, ošetří, někdy i zašije a sterilně překryje. Lékař také, v případě podezření na možnost infekce, předepíše antibiotika. Jak rodič pozná známky infekce? Mezi varovná znamení patří hnis vytékající z rány a horečka. Dále zarudnutí, otok, „cukání“ v ráně.

Moderní trend hojení neinfikovaných ran je tzv. vlhké hojení. Díky modernímu hydrogelu BepanGel je hojení různých druhů drobných ran rychlejší a bezpečné dokonce i pro děti. U nich zvlášť je pak výhodná i ochrana rány před další infekcí a snížení rizika tvorby jizvy. Děti i rodiče určitě ocení úlevu od bolesti v ráně díky chladivému efektu a to, že při nanášení nepálí.

Jak ránu u dítěte správně ošetřit?

  1. Zastavit drobné krvácení
  2. Omýt tekoucí vodou
  3. Vydezinfikovat, pokud je to potřeba
  4. Nanést na ránu BepanGel přímo z tuby, neroztírat
  5. Překrýt náplastí či obvazem (podle velikosti rány a jejího umístění)

BepanGel je hydrokoloidní gel bez parabenů. Obsahuje kyselý polymer (karbomer), jehož kyselost je regulována karnosinem (bílkovina, která se nachází přirozeně v kůži), který udržuje infekci pod kontrolou.

Vaše děti si zaslouží jemnou péči, stejně jako jejich drobná poranění. Děti potřebují vědět, že jste s nimi, že jim s láskou pomáháte. To je ten nejdůležitější základ pro rychlé zhojení rány!

Pečlivě čtěte návod k použití. BepanGel Hojivý gel je zdravotnický prostředek na drobná poranění.

LMR-CH-20210604-14

Témata: Zdraví, Reklama, Prezentace klienta
Mohlo by vás zajímat
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Virózy už začínají! Proč horečku u nejmenších nemusíte hned srážet?
Procházková Simona
Děti a nemoci
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
redakce
Galerie
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod