Maminka.czEkologie

Jak v redakci šetříme díky spotřebičům v naší domácnosti? Tohle se nám osvědčilo

18. 9. 2020
Jak v redakci šetříme díky spotřebičům v naší domácnosti? Tohle se nám osvědčilo
Všechny jsme tušily, že moderní spotřebiče dokážou všechno lépe než ty staré, ale zkušenost s nimi stejně nakonec předčila naše očekávání.

Jsou tišší, úspornější, elegantnější a přitom výkonnější. Řeč je o elektrických spotřebičích, s nimž výrobci přišli v posledních letech a které lákají ke koupi svými úspornými parametry. Šetříme díky nim i my v redakci?

Jedna z našich kolegyní se dlouho bránila sušičce, ale teď si jednu pořídila a nemůže si ji vynachválit - zvolila totiž model, u něhož není potřeba po každém cyklu čistit filtry, protože ty filtry se v čistotě udržují automaticky samy. Spolu s manželem jsou navíc překvapeni tím, jak nízkou má tenhle přístroj spotřebu.  Zvažuje teď i novou podobně chytrou pračku, která sama nadávkuje potřebné množství pracího prášku nebo odstraní z prádla nepříjemné pachy pomocí inovativní technologie s jemnou mlhou. 

A co my ostatní? 

Radka Wallerová, editorka Maminka.cz

Máme doma čtrnáct let starou ledničku - její výdrž mě překvapila, je to mezi našimi domácími spotřebiči rekordman. Ale už je nejvyšší čas ji vyměnit za jinou. Jednak začíná zlobit, hlavně pokud jde o mrazák a jeho těsnění, navíc jsem se dozvěděla, že ledničky staré deset a více let mají ve srovnání s dnešními vážně moc velkou spotřebu. 

Co pořád vařit dětem? Kuře na paprice zbožňují, zkuste náš recept

Novinky na trhu spotřebují třeba jen třetinu nebo dokonce čtvrtinu energie což mě láká nejen kvůli úspoře peněz. Uvažujeme o tom, že bychom koupili ledničku širokou sedmdesát centimetrů místo standardní šedesátky. Jsme sice doma jen čtyři, ale rádi zveme návštěvy, včetně našich velkých dětí. A přijde mi fajn, když se tam vejde třeba celý plech s něčím dobrým. 

Určitě budeme chtít  systém NoFrost proti námraze, systém na uchovávání čerstvé zeleniny a masa VitaFresh a energetickou třídu ideálně A+++. 

Irena Sládečková, editorka webu Ženy.cz

Na začátku prázdnin se s námi rozloučila myčka na nádobí a než jsme koupili novou, myla jsem nádobí v ruce. A jelikož jsem si odvykla skladovat špinavé nádobí ve dřezu, v podstatě jsem odmývala všechno hned po použití, což znamenalo neskutečně více vody i energie. Od začátku školního roku je ale zase vše při starém, v kuchyni je extra tichá myčka a já mám dobrý pocit nejen z ušetřeného času, ale i peněz, vody a energie.

V karanténě s dětmi: Jak si rozvrhnout práci a nezbláznit se doma?

Gabriela Kolinová, editorka Maminka.cz

Myčka je i můj nejlepší přítel, opravdu. Sice máme jen tu malou, šířku 45 cm, ale pro tříčlennou rodinu naprosto stačí. Teď jsme se rozhodli, že ji pořídíme i na chalupu, řešíme tam problém s nedostatkem vody a když myjeme nádobí, přijde nám, že vždy spotřebujeme velké množství. Malá myčka nám tenhle problém vyřeší. Dlouho jsem neřešila, jaké tablety do myčky používám, ale teď už o tom začínám přemýšlet. Věděli jste, že na trhu je víc a víc ekologicky šetrných prostředků - i od českých výrobců? A rozdíl v ceně není tak vysoký. 

Simona Procházková, redaktorka Maminka.cz

Kromě toho, že se snažím "vytěžovat" jejich kapacitu na maximum, tedy nezapínám poloprázdnou myčku nádobí nebo pračku s pár kousky oblečení, jsem se (pravda, s těžkým srdcem) rozhodla konečně vyměnit starou ledničku a pračku za nové modely, ekologicky výrazně úspornější. Sloužily úctyhodných 12 let bez poruch a doufám, že jejich "náhradnice" mě nezklamou a osvědčí se podobně.

Matky na Instagramu. Které se vyplatí sledovat? Ne všechny jsou perfektní
Kdy pořídit novou ledničku, pračku nebo myčku, aby se to vyplatilo?
Máma pózuje s dcerami ve stejných šatech a účesech. Jak se vám líbí?
 
Témata: Naše tipy, Náš tip, Ekologie, Nákupní tipy, Domácnost, Úklid, Ekovýzva, Středa, Myčka, Pračka, Radka Wallerová, Polévka, Gabriela Kolinová, Nádobí, Editorka, Lednička, Redakce, Zelenina, Kuchyně, Moderní spotřebič, Simona Procházková

Mohlo by vás zajímat
Císař není hanba, vzkazuje všem mámám tahle žena. A hrdě ukázala jizvu!
Představy vs. realita. Vánoční fotky dětí, které se tak úplně nepovedly
Kdy jsem selhala jako máma? Tohle přiznaly maminky!
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Očekávání vs. realita. Kresby mateřství, které pobaví i uklidní! Jedeme v tom všichni
10 chyb v legendárním filmu Pelíšky, na které jste zatím nepřišli
Říkadla a říkanky: Proč je děti potřebují a jak jim škodí, když je neznají?
Co všechno musí zvládnout lékařka v porodnici za jedinou směnu? Podívejte se!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu

Horoskopy

Rak Pokud se s partnerem na něčem neshodnete, nepozastavujte se nad tím. Nesmíte dělat z komára velblouda!…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Drahoslav, Drahoň

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné