Maminka.czEkologie

Jak v redakci šetříme díky spotřebičům v naší domácnosti? Tohle se nám osvědčilo

18. 9. 2020
Jak v redakci šetříme díky spotřebičům v naší domácnosti? Tohle se nám osvědčilo
Všechny jsme tušily, že moderní spotřebiče dokážou všechno lépe než ty staré, ale zkušenost s nimi stejně nakonec předčila naše očekávání.

Jsou tišší, úspornější, elegantnější a přitom výkonnější. Řeč je o elektrických spotřebičích, s nimž výrobci přišli v posledních letech a které lákají ke koupi svými úspornými parametry. Šetříme díky nim i my v redakci?

Jedna z našich kolegyní se dlouho bránila sušičce, ale teď si jednu pořídila a nemůže si ji vynachválit - zvolila totiž model, u něhož není potřeba po každém cyklu čistit filtry, protože ty filtry se v čistotě udržují automaticky samy. Spolu s manželem jsou navíc překvapeni tím, jak nízkou má tenhle přístroj spotřebu.  Zvažuje teď i novou podobně chytrou pračku, která sama nadávkuje potřebné množství pracího prášku nebo odstraní z prádla nepříjemné pachy pomocí inovativní technologie s jemnou mlhou. 

A co my ostatní? 

Radka Wallerová, editorka Maminka.cz

Máme doma čtrnáct let starou ledničku - její výdrž mě překvapila, je to mezi našimi domácími spotřebiči rekordman. Ale už je nejvyšší čas ji vyměnit za jinou. Jednak začíná zlobit, hlavně pokud jde o mrazák a jeho těsnění, navíc jsem se dozvěděla, že ledničky staré deset a více let mají ve srovnání s dnešními vážně moc velkou spotřebu. 

Co pořád vařit dětem? Kuře na paprice zbožňují, zkuste náš recept

Novinky na trhu spotřebují třeba jen třetinu nebo dokonce čtvrtinu energie což mě láká nejen kvůli úspoře peněz. Uvažujeme o tom, že bychom koupili ledničku širokou sedmdesát centimetrů místo standardní šedesátky. Jsme sice doma jen čtyři, ale rádi zveme návštěvy, včetně našich velkých dětí. A přijde mi fajn, když se tam vejde třeba celý plech s něčím dobrým. 

Určitě budeme chtít  systém NoFrost proti námraze, systém na uchovávání čerstvé zeleniny a masa VitaFresh a energetickou třídu ideálně A+++. 

Irena Sládečková, editorka webu Ženy.cz

Na začátku prázdnin se s námi rozloučila myčka na nádobí a než jsme koupili novou, myla jsem nádobí v ruce. A jelikož jsem si odvykla skladovat špinavé nádobí ve dřezu, v podstatě jsem odmývala všechno hned po použití, což znamenalo neskutečně více vody i energie. Od začátku školního roku je ale zase vše při starém, v kuchyni je extra tichá myčka a já mám dobrý pocit nejen z ušetřeného času, ale i peněz, vody a energie.

V karanténě s dětmi: Jak si rozvrhnout práci a nezbláznit se doma?

Gabriela Kolinová, editorka Maminka.cz

Myčka je i můj nejlepší přítel, opravdu. Sice máme jen tu malou, šířku 45 cm, ale pro tříčlennou rodinu naprosto stačí. Teď jsme se rozhodli, že ji pořídíme i na chalupu, řešíme tam problém s nedostatkem vody a když myjeme nádobí, přijde nám, že vždy spotřebujeme velké množství. Malá myčka nám tenhle problém vyřeší. Dlouho jsem neřešila, jaké tablety do myčky používám, ale teď už o tom začínám přemýšlet. Věděli jste, že na trhu je víc a víc ekologicky šetrných prostředků - i od českých výrobců? A rozdíl v ceně není tak vysoký. 

Simona Procházková, redaktorka Maminka.cz

Kromě toho, že se snažím "vytěžovat" jejich kapacitu na maximum, tedy nezapínám poloprázdnou myčku nádobí nebo pračku s pár kousky oblečení, jsem se (pravda, s těžkým srdcem) rozhodla konečně vyměnit starou ledničku a pračku za nové modely, ekologicky výrazně úspornější. Sloužily úctyhodných 12 let bez poruch a doufám, že jejich "náhradnice" mě nezklamou a osvědčí se podobně.

Matky na Instagramu. Které se vyplatí sledovat? Ne všechny jsou perfektní
Kdy pořídit novou ledničku, pračku nebo myčku, aby se to vyplatilo?
Máma pózuje s dcerami ve stejných šatech a účesech. Jak se vám líbí?
 
Témata: Naše tipy, Ekologie, Nákupní tipy, Náš tip, Úklid, Ekovýzva, Editorka, Radka Wallerová, Simona Procházková, Redakce, Myčka, Zelenina, Kuchyně, Polévka, Lednička, Nádobí, Pračka, Moderní spotřebič, Gabriela Kolinová

Mohlo by vás zajímat
Katy Perry a Orlando Bloom mají holčičku. Oznámili to hodně originálně!
Víte, kolik má vypít kojenec, batole a školák? Pozor na minerálky a džusy
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
Bez cenzury a hlavně vtipně: Život s malými dětmi přesně takový, jaký je
Narážky na tělo po porodu ignorujte, radí. Jak vypadá po třech dětech?
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Veronika Arichteva má syna Luka Christa. Dvě nohy, dvě ruce a boží nos!
Retro krása! Mateřská láska byla před 50 lety stejně sladká jako dnes
Vendula Pizingerová: Těhotná ve dvaadvaceti a v osmačtyřiceti? V čem má být rozdíl?

Horoskopy

Lev Neděle bude náročná v oblasti vztahů i financí. Máte pocit, že vám příbuzní nedůvěřují. Naopak oni jsou…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Beáta, Daria, Darius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné