Maminka.czVýbavička pro miminko

Jak vybrat autosedačku a na co si dát pozor

Autosedačka je jedna z prvních věcí, kterou pro své miminko pořídíte ještě před jeho narozením. A rozhodně se tak stane za jeho život ještě několikrát, jedna autosedačka totiž nestačí. Jak se vyznat v široké nabídce, abyste vybrali takovou, která vám bude vyhovovat a navíc bude splňovat všechna kritéria bezpečnosti?

Autosedačka patří k základnímu vybavení pro miminko, které využijete hned při odjezdu z porodnice. Používání autosedačky nařizuje zákon, protože tak chrání před možnými riziky a následky dopravní nehody.

Video: Neuvěřitelně jednoduchý trik: Jak pohodlně nosit sedačku s miminem?

Na každé autosedačce musí být uvedena zkušební značka, která je zárukou, že prošla testy evropské normy.  Tato značka má oranžovou barvu a kromě jiného obsahuje jméno výrobce, povolení pro váhovou kategorii a sériové číslo. I když vám může tato značka na autosedačce “vadit“, rozhodně ji neodstraňujte.

Témata: Miminko, Výbavička pro miminko, Autosedačky, Sedačka, Dlouhá doba, Správné dýchání, Nastavitelná opěrka, Sériové číslo, Vybavení, Konstrukce, Auto, Malé dítě, Vajíčko, Ověřený zdroj, Přední sedadlo, Základní vybavení, Narození, Stiftung Warentest, Kilogram, Dopravní nehoda, Dětská autosedačka, Klasická autosedačka, ADAC, Držení těla, Široká nabídka
Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
Reflux: ublinkávání, které vás může vyděsit, často samo odezní
Tajemství dobrého sexu (i po letech): Naučte se být jako muži – sobci v posteli
Odhalte tajemství dřív než ultrazvuk: Holčička, nebo chlapeček?
Skřítek, víla nebo myš? Inspirace na podzimní masky není nikdy dost

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu