Maminka.czRodina a vy

Jak vybrat dovolenou snů? Zn.: celé rodině na míru

Reklama 17.  6.  2022
Jak vybrat dovolenou snů? Zn.: celé rodině na míru
Představte si rozzářené oči dětí, jakmile poprvé uvidí moře. A vy si také báječně odpočinete, až potomky do péče převezmou animátoři. Jak rodinný pobyt u moře naplánovat? Díky 4 jednoduchým krokům vás čeká dovolená snů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Krok č. 1: Na vlastní pěst, nebo s cestovkou?

Jako první doporučujeme učinit zásadní rozhodnutí: chcete cestovat na vlastní pěst, nebo zařízení dovolené přenecháte cestovní kanceláři? U některých destinací to není jen o pohodlnosti. Například Řecko all inclusive u cestovky finančně vychází mnohem lépe, než kdybyste si sami rezervovali letenky a na jídlo každý den chodili do restaurací. To stejné platí pro Egypt nebo Tunisko.

Krok č. 2: Autem, nebo letadlem?

Zamyslete se nad tím, jak dlouhou cestu váš potomek zvládne. Obzvlášť s malými dětmi může být přesun do cílové destinace dost nápor na nervy. Letadlo je rychlejší, samotnému letu však předchází poměrně zdlouhavé čekání na letišti. Většinu dětí naštěstí zabaví sledování okolního frmolu, letiště případně nabízejí skvěle vybavené dětské koutky. Stejně vzrušující pro dítka může být i samotný let.

Doprava vlastním autem má tu výhodu, že můžete dělat pauzy, jak potřebujete. Na druhou stranu počítejte s minimálně 8 hodinami cesty, a to i když míříte jen na sever Itálie či do Chorvatska. Jízda autem pro malé raubíře nepředstavuje takový zážitek, mohou se tedy začít brzy nudit. Jiné děti však velkou část cesty prospí. Berte tedy ohled na to, jaké je vaše dítko a jaký dopravní prostředek bude zrovna pro vás nejlepší.

Krok č. 3: Hotel, nebo penzion?

Rozlehlý hotelový resort, nebo raději malý rodinný penzion? Hotely obvykle mají vlastní týmy animátorů, kteří pro vaše potomky vymyslí program. Zatímco vy odpočíváte, oni se mohou účastnit mnoha soutěží či sportovních aktivit. Různá představení se konají také večer, oblíbené je například mini disco.

Ne každému dítěti ale taková organizovaná zábava vyhovuje. Pro takové povahy pak bude lepší menší penzion, kde si dítko do sytosti vyhraje samo, vy ho zároveň budete mít neustále na očích. Díky méně rozlehlému areálu i menšímu počtu hostů nehrozí, že byste dítě ztratili z dohledu.

Krok č. 4: Jaká lokalita?

I když máte jasno v tom, do jaké destinace se chcete podívat, nepodceňte ani volbu konkrétní oblasti. Protože pravděpodobně budete trávit velkou část dovolené na pláži, k moři by to z ubytování nemělo být daleko. Vstup do moře by měl být ideálně pozvolný. Menší děti obvykle víc nadchne písečná pláž, na které si dlouhé hodiny mohou hrát na malé architekty.

Myslete na to, že není důležité jen zaujmout potomky, ale zároveň sami sebe neunudit k smrti. Koukněte se, jaké zajímavé cíle se v okolí nacházejí či jaké aktivity nabízí hotel pro dospělé. Do plánování dovolené se také nebojte zapojit celou rodinu. Právě tak totiž přichystáte tu pravou dovolenou snů pro všechny.

Témata: Rodina a vy, Prezentace klienta, Reklama
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Poprvé do školky: Jak se na to duševně připravit?
Petroušková Aneta
Časopis Maminka
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Tohle je 5 podivných věcí, které dělají těhotné ženy za zavřenými dveřmi! Poznáváte se v nich?
Formánková Simona
Těhotenství
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Maminky, zavřete oči! Tyto šílenosti vymýšlí tatínci, když hlídají své ratolesti
redakce
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie