Maminka.czVelikonoce

Nejlepší trik, jak snadno vyfouknout vajíčko

Velikonoce jsou doslova za dveřmi, a tak se možná chystáte s dětmi malovat vyfouknutá vajíčka. Prozradíme vám proto fígl, kterým snadno vajíčko vyfouknete pouze jednou dírkou. A pak už se můžete pustit do malování a zdobení kraslic.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kromě mističky na vajíčka a špendlíku budete potřebovat také injekční stříkačku. Čím větší bude, tím vám půjde vyfukování snadněji. Ideální je stříkačka o objemu 40 ml.

Jak vyfouknout vajíčko?

Do vajíčka si udělejte špendlíkem dírku. Do stříkačky natáhněte vzduch a ten poté vyfoukněte dírkou do vajíčka. Tím vytlačíte bílek i se žloutkem ven. To opakujte tak dlouho, než bude vajíčko prázdné.

Abyste měli jistotu, že je vajíčko čisté a nestane se tak, že za chvíli bude nevábně "vonět", tak naberte do stříkačky vodu, kterou vstříkněte do vajíčka. Krátce s ním zatřepejte, naberte do stříkačky vzduch a pusťte ho do vajíčka.

Díky tomu z vajíčka vyteče voda i se zbytky žloutků a bílků a vy máte jistotu, že je vajíčko čisté.

A děti už mohou vajíčka jen nabarvit :-)

Jak si uplést doma s dětmi pomlázku? Tady je jednoduchý návod

Barvení velikonočních vajíček

Jakmile máte vajíčka vyfouknutá, můžete se směle pustit do barvení. Zatímco dříve se vajíčka barvila jen přírodními barvami, dnes se používají k barvení již hotové barvy, které jsou sytější. Záleží jen na vás, zda půjdete spíše přírodní cestou a obarvíte vajíčka třeba v červené řepě nebo cibuli, nebo dáte přednost barvám kupovaným.

U přírodních barev máte jistotu, že se žádná chemie nedostane skrze skořápku. Pro vyšší lesk můžete vajíčka pomazat na závěr sádlem nebo již při barvení přidat do vody ocet a sůl.

Jak vznikly kraslice?

Vejce je již od pradávna symbolem života, plodnosti a zrození. Dříve se dokonce věřilo v jeho magickou moc. Velikonoční kraslice je natvrdo uvařené nebo vyfouknuté prázdné vajíčko, které je ozdobené pomocí nejrůznějších výtvarných technik. Zdobení vajec je možné vysledovat až do dob starověkého Egypta a antického Říma, tehdy se barvila na červeno. S Velikonocemi jsou kraslice spjaty od dob raného křesťanství, přičemž křesťanství přejalo jejich barvení červenou barvou jakožto symbol Kristovy krve.

Znáte jiný trik, jak snadno vyfouknout vajíčka?

Rychlý hrnkový beránek: Paráda hotová za pár minut! Tady je video recept
Dílnička: Nabarvěte letos vajíčka pomocí papírové utěrky
Jarní tvoření, které zvládnete i s těmi nejmenšími. Vyrobte si třeba skřítka nebo vílu
Témata: Rodina a vy, Video, Velikonoce, Video recept, Jak na to, Váš domov, DIY, Tvoření, Mateřská škola, Volný čas, Malování, Jak, Injekční stříkačka, Nejlepší trik, Zdobení, Kraslice, Egypt, Řím, Stříkačka, Mazanec, Krist, Špendlík, Vajíčko, Trik, Barvení
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Andrea porodila dceru doma a ukázala fotky: Kéž by byla každá žena po porodu tak silná a šťastná jako já, říká
Víchová Tereza
Porod doma
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
GALERIE: Princezna Charlotte nebo princ George jako dospělí? Neuvěříte, jak budou vypadat děti královských rodin za pár let
Formánková Simona
Galerie
Dříve normální, dnes často nemyslitelné! Podívejte se na retro snímky, jak se bavily děti v minulosti
redakce
Hry pro děti
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci