Maminka.czVelikonoce

Nejlepší trik, jak snadno vyfouknout vajíčko

Velikonoce jsou doslova za dveřmi, a tak se možná chystáte s dětmi malovat vyfouknutá vajíčka. Prozradíme vám proto fígl, kterým snadno vajíčko vyfouknete pouze jednou dírkou. A pak už se můžete pustit do malování a zdobení kraslic.

Kromě mističky na vajíčka a špendlíku budete potřebovat také injekční stříkačku. Čím větší bude, tím vám půjde vyfukování snadněji. Ideální je stříkačka o objemu 40 ml.

Jak vyfouknout vajíčko?

Do vajíčka si udělejte špendlíkem dírku. Do stříkačky natáhněte vzduch a ten poté vyfoukněte dírkou do vajíčka. Tím vytlačíte bílek i se žloutkem ven. To opakujte tak dlouho, než bude vajíčko prázdné.

Abyste měli jistotu, že je vajíčko čisté a nestane se tak, že za chvíli bude nevábně "vonět", tak naberte do stříkačky vodu, kterou vstříkněte do vajíčka. Krátce s ním zatřepejte, naberte do stříkačky vzduch a pusťte ho do vajíčka.

Díky tomu z vajíčka vyteče voda i se zbytky žloutků a bílků a vy máte jistotu, že je vajíčko čisté.

A děti už mohou vajíčka jen nabarvit :-)

Jak si uplést doma s dětmi pomlázku? Tady je jednoduchý návod

Barvení velikonočních vajíček

Jakmile máte vajíčka vyfouknutá, můžete se směle pustit do barvení. Zatímco dříve se vajíčka barvila jen přírodními barvami, dnes se používají k barvení již hotové barvy, které jsou sytější. Záleží jen na vás, zda půjdete spíše přírodní cestou a obarvíte vajíčka třeba v červené řepě nebo cibuli, nebo dáte přednost barvám kupovaným.

U přírodních barev máte jistotu, že se žádná chemie nedostane skrze skořápku. Pro vyšší lesk můžete vajíčka pomazat na závěr sádlem nebo již při barvení přidat do vody ocet a sůl.

Jak vznikly kraslice?

Vejce je již od pradávna symbolem života, plodnosti a zrození. Dříve se dokonce věřilo v jeho magickou moc. Velikonoční kraslice je natvrdo uvařené nebo vyfouknuté prázdné vajíčko, které je ozdobené pomocí nejrůznějších výtvarných technik. Zdobení vajec je možné vysledovat až do dob starověkého Egypta a antického Říma, tehdy se barvila na červeno. S Velikonocemi jsou kraslice spjaty od dob raného křesťanství, přičemž křesťanství přejalo jejich barvení červenou barvou jakožto symbol Kristovy krve.

Znáte jiný trik, jak snadno vyfouknout vajíčka?

Hrnkový beránek: Paráda hotová za pár minut! Tady je video recept
Dílnička: Nabarvěte letos vajíčka pomocí papírové utěrky
Jarní tvoření, které zvládnete i s těmi nejmenšími. Vyrobte si skřítka nebo vílu!
Témata: Video, Rodina a vy, Váš domov, Velikonoce, Jak na to, Mateřská škola, Tvoření, Video recept, Volný čas, DIY, Špendlík, Stříkačka, Malování, Nejlepší trik, Barva, Egypt, Barvení, Vajíčko, Bílek, Injekční stříkačka, Krist, Jak, Fígl, Řím, Žloutek
Mohlo by vás zajímat
Císař není hanba, vzkazuje všem mámám tahle žena. A hrdě ukázala jizvu!
Kolinová Gabriela
Porod
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Procházková Simona
Mateřství
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina