[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]
Začněte postýlkou. Vyměňte ji za postel klasických rozměrů nebo se poohlídněte po rostoucí posteli. Některé děti si na standardní rozměry hůř zvykají, tak ocení právě přechodnou velikost. Nesmírně důležitý je výběr vhodné matrace, a pokud nemá postel zábranu proti spadnutí, raději jí dokupte.
Dítě, které se chystá do školky, si už víc samostatně hraje a potřebuje na to prostor. Pořád je nejlepší hra na zemi, ale je čas, pořídit mu do pokojíčku malý stoleček se židličkou, aby mělo místo hlavně na tvoření.
Pokud budete v pokojíčku myslet i na výstavku tvorby nebo tabuli na kreslení, uděláte dětem radost a o originální dekoraci máte vždy postaráno. Nebo jim rovnou vymalujte tabulovou barvou zeď nebo dveře a máte velkou šanci, že zbytek místnosti zůstane pastelkou nedotčen.
„Je třeba dát si pozor na kvalitu a nezávadnost materiálů i celkovou bezpečnost nábytku. Zároveň bych doporučila vyvarovat se stylu podřízenému aktuálně oblíbené filmové postavy, auta a podobně. Mohlo by se stát, že dítě bude do půl roku vyžadovat úplně jiný pokojíček…“ Hana Vaňková Votavová, Koleta
Úložné prostory na hračky umísťujte ve výšce dítěte. I když pořídíte úložný nábytek větších rozměrů, je lepší mít hračky pěkně po ruce. Dítě na ně líp dosáhne a zvládne si je po sobě uklidit. Pokud vám to prostor dovolí, můžete stejné pravidlo uplatnit i u oblečení.
Skvělou možností na ukládání hraček jsou i různé krabice, boxy, pytle, bedny, či úložné lavice. Na trhu existuje spousta variant, barevných kombinací a materiálů, se kterými snadno doladíte atmosféru pokojíčku.