Jak zatočit s nudou doma a vybrat hru přiměřenou věku dítěte

Reklama 28.  5.  2020
Jak zatočit s nudou doma a vybrat hru přiměřenou věku dítěte
Některé děti zatím stále zůstávají doma a rodiče se mění v učitele. Děti však neustálé sezení nad knihami nebo u online výuky nebaví, a proto je vhodné zvolit i zábavnější formu učení. Nejlepší jsou hry, které nejen, že děti zabaví, ale dají jim také nové vědomosti do života.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zároveň jsou kreativní a dítě se při nich rozhodně nudit nebude. Přinášíme vám několik tipů na skvělou zábavu, do které můžete zapojit celou rodinu. Na své si přijdou malí kutilové, milovníci zvířátek či budoucí fyzikové.

Děti do 10 let by měly mít v tomto čase přesně určený harmonogram dne a vědět, kdy je čas na učení a kdy na zábavu. Šikovní rodiče mohou nenápadně do zábavy zapojit vědomostní a kreativní hry, které děti rozvíjejí a posouvají vpřed.

Pro ty nejmenší

Děti ve věku od 1 do 4 let nasávají vědomosti jako houba. Pro ně jsou nejvhodnější hračky na rozvoj motoriky, poznávání barev či tvarů. Skvělou volbou pro nejmenší umělce je řada „My First“ od značky SES, která obsahuje materiály na rozvoj tvořivosti. Patří mezi ně barvy, plastelína či malovací kulička. Pro trochu zručnější děti je vhodná novinka Moje první kreslicí korálky na šňůrce. Šňůrka drží pohromadě 6 barevných korálků, které jsou připraveny na kreslení. Tato hračka u dětí stimuluje kreativitu, fantazii a rozvoj motorických dovedností.

Klepněte pro větší obrázek 
Moje první kreslicí korálky na šňůrce za 192 Kč

Pro snílky

Malí předškoláci milují aktivity, při kterých mohou vytvářet něco skutečného. Pokud máte doma holčičku, vyzkoušejte zažehlovací korálky. Je to skvělá hra na rozvoj kreativity a koordinaci rukou a očí dítěte. Pomocí nažehlovacích korálků SES si děti mohou vyrobit veselé lamy a ozdobit je bavlněnými třásněmi, které přilepí na zažehlené korálky. Při tom je však nutná asistence rodičů.

Klepněte pro větší obrázek 
Zažehlovací korálky – alpaka za 192 Kč

Pro kluky je zase určená sada, pomocí které si sami mohou vytvořit jedinečného svítícího sádrového tyranosaura Rexe. Malý kreativec pomocí sádry a 3D formy sám vytvoří dinosaura, kterého může potom pomalovat barvou, která ve tmě svítí. O zábavu máte postaráno.

Klepněte pro větší obrázek 
Sádrový komplet – svítící kostra T-rexe za 333 Kč

Pro kreativní předškoláky

Do skupiny kreativních her pro předškoláky patří i novinka – společenská hra Připrav si svůj Hamburger. Díky této hře se nejmenší členové rodiny naučí poznávat různé přísady pro přípravu hamburgerů. Hra je vhodná i pro děti, které ještě neumějí číst.

Klepněte pro větší obrázek 
Hra Připrav si svůj hamburger za 357 Kč

Pro milovníky zvířátek

Každé dítě touží mít svého domácího mazlíčka. Pokud doma nemůžete mít živé zvířátko, vhodnou alternativou je vytvoření si zvířátka podle svých představ. V kreativní sadě Vytvoř si svého mazlíčka šikovné dítě od 6 let najde plastové tělo, nosík, oči, uši a různé šablony a látky. Výsledkem bude například krásná kočička vhodná do dětského pokoje.