Maminka.czŠkolák

Jak zvládnout dítě s ADHD...

Vzteká se, neposedí, je jako pytel blech, co nezavře pusu, a občas zaslechnete něco o nevychovanosti. Může to tak být, ale důvodem je třeba ADHD. Jak ji poznat?
, Časopis Maminka
24. 2. 2017
Jak zvládnout dítě s ADHD...

ADHD

ADHD je anglickou zkratkou neurobiologické poruchy s názvem Attention Deficit Hyperactivity Disorder, tj. syndromu poruchy pozornosti s hyperaktivitou, česky také specifické poruchy chování či hyperkinetické poruchy. Čtyři písmenka nahánějí hrůzu a představu „nenormálního“ či „hloupého“ dítěte.

Ale skutečnost je pravý opak, takové děti často mívají vyšší IQ a při soustavné péči klidně vystudují gymnázium. Jde JEN o to, vše včas odhalit, spolupracovat s odborníky a nestrkat hlavu do písku.

„Dceři je pět a od narození je absolutní nervík,“ vypravuje Katka. „Odmalička pořád kroutila nohama, věčně byla v pohybu, nespokojená, špatně spala. Nechtěla se kojit, oblékat, přebalovat, koupat, na všechno podrážděné reakce.

Jak se projevuje hyperaktivita?

Rychle se ale učila, mávání, paci paci, říkanky a písničky, rozumově mi připadá nad průměrem. Jenže se vzteká, stačí dlouhá fronta v obchodě a klidně se válí po zemi.“ 

Témata: Děti, Časopis Maminka, Předškolák, Školák, Chování a vztahy, ADHD, Zakladatelka, Speciální pedagožka, Paní učitelky, Pravý opak, Přemýšlení, Vývoj řeči, Oční kontakt, Opožděný vývoj, Deficit, Potřebné množství, Pravidelný interval, Rané dětství, Viník, Nejlepší vklad, Ivana Vlková, Prenatální období, Třídní šašek, Anamnéza, Kolektivní zařízení
Mohlo by vás zajímat
Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců
Maminka vydává pohádkovou knížku plnou krásných ilustrací Pohádky od Maminky
Gelové kapsle na praní do děských rukou nepatří. Děti nevidí rozdíl
Chodí k vašim dětem zoubková víla? Děti milují fantazii a imaginaci

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu