Maminka.czPraktické rady

Jak zvládnout finanční náklady na Vánoce

Komerční článek
19. 11. 2012
Jak zvládnout finanční náklady na Vánoce
O Vánocích se mluví jako o svátcích míru a lásky. Tím bezpochyby stále jsou. Nicméně každým rokem víc a víc se z vánoc stávají komerční svátky, na které obchodníci čekají netrpělivě už od léta a snaží se z nich vytěžit co nejvíce. Jakmile je po Dušičkách, rozzáří se v mnoha obchodech vánoční stromy a předvánoční shon pomalu graduje. Není jednoduché nabízeným lákadlům odolat, proto se příprava na vánoce stává pro mnohé nejvýznamnější položkou v kolonce „výdaje“ domácího účetnictví.

Jak nejlépe zvládnout svůj rozpočet a zároveň se připravit pro sebe a své blízké kouzelné Vánoce?

1) Sepište si to

Chcete-li ušetřit, je nejlepší udělat si předběžně přehled o tom, co všechno musíte sehnat a kolik do toho můžete investovat. Ušetříte si tím nejen peníze, ale i spoustu času.

2) Vánoční slevy

Řada obchodů poskytuje svým klientům vánoční dárkové poukazy a poukazy na slevy, které obdarovaným pak dávají možnost vybrat si podle svého vkusu. Často jsou dostupné v různých cenových relacích, výběr tedy závisí na vás a na vašem rozpočtu. Dárkové poukazy na módu či kosmetiku jsou výbornými dárky pro ženy.

3) Hurá na internet

Nakupování na internetu se stalo již před časem samozřejmostí pro mnoho z nás. Řada obchodů navíc ve svých e-shopech nabízí speciální slevy, které v kamenné prodejně nenajdete. Stačí si vybrat ze sortimentu, několikrát kliknout a pak už jen počkat, až vám vybrané zboží doručí pošťák nebo kurýr.

4) Využijte slevové portály

Slevové portály jsou čím dál oblíbenějším místem, kde nakupujeme nejrůznější služby a zboží. Ať už hledáte konkrétní dárek nebo sháníte tip na dárky pro děti, pro partnera nebo známé, z bohatého výběru slevových portálů si určitě vyberete. Navíc např. slevový portál Amplion, provozovaný pod záštitou Centrum.cz, vám nabízí vánoční dárkové kupóny s možností vybrat si svou slevu z několika tipů.

A jedna rada na závěr: Vánoce jsou kouzelné proto, že se nad nimi vznáší atmosféra lásky a pohody. Vytvořit takovou atmosféru sami v sobě a pro své blízké nás nemusí stát ani korunu, a přesto je to k nezaplacení. Pokud se necháme ovládnout stresem z přípravy a z toho, že nemáme dost financí na drahé dárky pro všechny, stanou se z Vánoc opravdu jen komerční svátky. A to by byla škoda.

Témata: Praktické rady

Mohlo by vás zajímat
5 věcí, které můžete udělat pro lepší partnerský život!
Muž už nechce další děti. Studium mi ale nedopřeje. Co dělat?
Devět největších chyb, které dělají rodiče v prvním roce života dítěte
Úsměvné pověry babiček: Posviťte do pochvy, dítě půjde za světlem

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu