Maminka.czZdraví

Jak zvládnout Vánoce bez nemocí a stresu? S vitamínovými infuzemi!

Komerční článek
6. 12. 2016
Jak zvládnout Vánoce bez nemocí a stresu? S vitamínovými infuzemi!
Už je to zase tady. Strašně se těšíme, sháníme dárky, pečeme, zdobíme, jsme ještě větší supermatky než jindy. Veškerý čas před Vánocemi trávíme tím, aby naši blízcí měli ty nejkrásnější svátky. A často to odneseme tím, že nakonec na Štědrý den padneme s chorobou. Letos to ale může být jinak a my víme, jak na to.

Jako bezkonkurenční podpora imunity a zároveň účinná pomoc proti stresu funguje vitamín C podávaný v infuzích přímo do krve.

Proč do žíly?

Možná užíváte vitamín C pravidelně v tabletách a říkáte si, proč to nestačí? „Při podávání vitamínů ústy se nám jich bohužel do krve dostane jen minimum,“ vysvětluje MUDr. Pavla Prandževová, praktická lékařka Asklepionu, která vitamínové infuze na klinice aplikuje. „Je to dáno omezenými transportními možnostmi střev. Abychom docílili léčivého účinku vitamínu C, musíme jeho koncentraci v krvi oproti ústnímu podání zvýšit až 15x, a to je možné pouze nitrožilně,“ dodává v ordinaci ve třetím patře kliniky dr. Prandževová. Podle nejnovějších výzkumů má vitamín C prokazatelně pozitivní vliv nejen z hlediska prevence, ale podle nejnovějších výzkumů i jako doplňková léčba některých alergií, autoimunitních onemocnění či únavového syndromu.

Příjem vitamínu C z potravy, ale i z tablet, pokryje jen naše běžné fyziologické potřeby, a i kdybyste snědli tuny citronů, tělo vitamín C nedokáže všechen vstřebat.

Klepněte pro větší obrázek

Vitamín C potřebujeme, aby v našem organismu mohly normálně probíhat biochemické reakce. Pokud ho máme nedostatek, neprobíhá správná jaterní detoxikace, vstřebávání železa, metabolismus tuků ani tvorba kolagenu. Díky vitamínu C dokážeme čelit oxidativním útokům způsobeným stresem, znečištěným ovzduším i špatnou životosprávou. Lékařka v Asklepionu doporučuje vždy sérií tří infuzí, kterou je vhodné za půl roku zopakovat.

Pozor na nedostatek vitamínu C!

Deficit vitamínu C v našem těle způsobuje kardiovaskulární problémy, poruchy imunity, psychické problémy, zejména ty vyvolané stresem, ale představuje i závažné riziko vzniku onkologických onemocnění.

Co umí vitamín C

 • Posílení imunity
 • Protialergický účinek
 • Zlepšení metabolismu
 • Léčba nespavosti
 • Zlepšení kvality zubů, kostí a chrupavek
 • Protizánětlivý účinek
 • Antioxidační účinek
 • Urychlení rekonvalescence
 • Zlepšení následků konzumace alkoholu
 • Léčba nechutenství
 • Dobití energie
 • Kvalita cév
 • Snížení krevního tlaku
 • Podpora produkce protistresových hormonů

Kde je infuze dostupná?

Infuzní terapie vitamínem C je vázána na lékařský předpis a předchází jí celkové lékařské vyšetření klienta. Ke konzultaci se objednejte k praktické lékařce Asklepionu MUDr. Pavle Prandževové a zvládněte letos předvánoční shon bez nemocí a stresu. Poukázka na vitamínové infuze může být také milým dárkem pro vaše blízké. V Asklepionu si můžete vybrat na kterékoli recepci kliniky nebo si je objednat online s doručením až domů.

Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Šmajdání: Kdy a jak ho řešit? A má doma dítě chodit v bačkorách?
Miminko po císaři mějte co nejvíce u sebe. Co vás po operaci čeká?
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu