Jaká vyšetření vás čekají v těhotenství?

Monika 5. 8. 2017 16:54
Dobrý den, jen doplňuji né všechny ženy nad 35 let mají lékařem doporučem odběr plodové vody. Měla jsem 35 , když jsem byla těhotná a lékař v nemocnici na základě výsledků předešlých testů odběr plodové vody nedoporučoval. Takže záleží i na výsledcích předchozích testů.
Kája 2. 8. 2018 11:48
ahoj, to je blbost, me je 38 a nikdo mi to nedoporučil, je to fakt blbost - zaleží na předpokladech, prubehu těhotenství a dalsích xy vecech - ale povinnost to není a ani nutnost
Kris. 6. 2. 2018 16:09
No... V Německu dost slabota. Krevní testy (játra, ionty, leukocyty...). Ne, na co? Stafylokok (kolem 500 Kč)? Downův sy (to bylo několik tisíc...)? Když chcete, zaplaťte si to. Infekce v pochvě? Zaplaťte si antibiotika a léky na obnovení mikroflóry, to pojišťovna nehradí. Křeče v nohou, neklidné nohy? Kupte si magézko v drogérii, jestli chcete, tak v lékárně. Ne, žádný rozbor krve, na co. 35 týden, čípak 2cm, otevřená na dva prsty: No, asi už porodíte... Kdyžtak jeďte do uni-kliniky, né do normální porodnice. Magnézko berete? Jo, tak si ho kupte... Listovku si doufám kupujete. Ne, tu mi nehradíme.

Každá návštěva lékaře (ke konci ctg, a teda pohovor asi tak 5 min s vyšetením) je záležitost tak na tři hodiny, pokud máte schopného a dobře organizovaného gynekologa. Pokud ne, čekáte pět i více hodin. Ne, nedělám si legraci.

Důraz na porod? Jo, když si na to vzpomenete včas, možná se dostanete do předporodního kurzu. Sedíte na balóně a posloucháte velmi rozvláčné vyprávění o tom, jak porod vypadá. Možná si i jednou zacvičíte a ukážou vám alternativní porodní polohy. Pojišťovna to většinou i hradí, jinak to stojí tři tisíce na dva dny. Take home message: U porodu je potřeba se uvolnit, a taky je bezva, když dýcháte.

Důraz na poporodní péči? Ok, když si VČAS, seženete Hebammu (porodní bába), tak vám chodí kontrolovat a vážit mimino. Pokud ale hledáte Hebammu po 12 tt, tak ji taky nemusíte najít, moc jich tu není a jste v tom sami. Lékař vidí mimino do věku 5 let celkem 9x? + Očkování? Jinak né. Žádné návštěvy doma, žádné poradny. Pokud jdete s dítětem k lékaři, musíte být objednáni. I v případě akutních infekcí. Objednání - termín dostanete zřídka ten den, spíše druhý, třetí...

Je teda pravda, že mi z neznámých důvodů na každé prohlídce stanovovali hladinu hemoglobinu. Nikdy jsem nepochopila proč. Taky je pravda, že vás tu kór moc nestresují. Můj první gynekolog mi čípek nekontroloval NIKDY, ani na něho nesáhnul. Takže jsem jsem byla na 2 prsty od 35 tt, to netuším. Teď mi ho kontrolovali, naznali, že možná do týdne porodím, možná i dřív, ale... no šak uvidíte. No stress.

Ano, mám toho tak akorát.

3

Horoskopy

Býk Milí Býci, tento týden počítejte s profesním zklamáním a pochybením. I když se velice snažíte, prostě…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Františka, Rebeka, Francesca

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné