Maminka.czDětské boty

Jaké boty jsou vhodné pro první krůčky?

Reklama 6.  9.  2021
Začíná vaše dítě chodit? Obstarejte mu kvalitní a pohodlné botičky, které ho budou doprovázet při prvních nesmělých krocích. Co je potřeba brát v potaz při jejich koupi?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

První kroky patří k nejvýznamnějším událostem v životě dítěte. S nimi souvisí i výběr prvních bot, který je nesmírně důležitý a neměli bychom ho podcenit. Jestli hledáte kvalitní dětskou obuv, klikněte na Humanic.net nebo CCC, kde najdete široký výběr dětských botiček pro chlapce a dívky. Využijte při online objednávce Humanic slevový kód nebo CCC slevový kód a ušetřete.

 Čas na adaptaci

Většina dětí začíná chodit ve věku 7 až 18 měsíců. S koupí bot byste ovšem měli chviličku počkat a nekupovat je ve chvíli, kdy se dítě poprvé postaví na nohy. Pro děti je ze začátku velice náročné zkoordinovat svoje pohyby a udržet rovnováhu. Neměli bychom jim to dělat ještě náročnější a nutit je chodit v botách. Když vidíme, že se dítě už bez problémů udrží na nohách většinu dne, až pak bychom mu měli koupit botičky, které chrání jeho nohu před drsnými povrchy a zároveň mu při chůzi poskytnou dostatečnou oporu.

Správná velikost

Vybrat správnou velikost může být někdy těžký oříšek, jelikož děti v tomto věku rostou velmi rychle. Boty by neměly být příliš veliké, ale zároveň by je neměly při delším nošení tlačit. Měli bychom brát do úvahy i to, že noha během dne trošku oteče, proto je ideální zkoušet nové boty odpoledne. A jakou velikost tedy zvolit? Bota by měla být přibližně o 12–16 mm delší než nejdelší prst. Vzhledem k tomu, jak rychle děti rostou, doporučují odborníci přeměřit dětem chodidlo každých 6–8 týdnů a v případě potřeby jim koupit větší číslo.

Klepněte pro větší obrázek

Vhodný materiál

Při koupi dětských botiček bychom měli upřednostnit přírodní materiály, které lépe odvádí pot a nehrozí u nich riziko vzniku infekce. Zvláště vhodná je jemná kůže, která se při nošení dokonale přizpůsobí chodidlu.

Tkaničky, nebo suchý zip?

Každý typ zapínání má své výhody a nevýhody. Zapínání na suchý zip je mnohem rychlejší a pohodlnější, ovšem je třeba dohlédnout na to, aby si děti boty samy nesundaly. Vázání tkaniček je zdlouhavější a při ustavičném obouvání a vyzouvání může být otravné, ale je menší riziko, že si dítě boty samo sundá. Ujistěte se, že jsou tkaničky dostatečně dlouhé a dokážete je zavázat na dvakrát, aby se nerozvázaly a nedošlo k úrazu.

Na co ještě si dát pozor?

Botičky by měly být co nejlehčí, aby chůze v nich nebyla pro děti náročná. Abychom zabránili zbytečným pádům, měli bychom zvážit koupi bot s protiskluzovou podrážkou. Stejně tak se nedoporučuje kupovat obuv z druhé ruky. Používané boty se přizpůsobily chodidlu dítěte, které je nosilo jako první, a nošení těchto bot by mohlo způsobit při vývoji chodila problémy.

Témata: Prezentace klienta, Dětské boty, Reklama, Dětská obuv na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Ve dvou letech platila za nejkrásnější batole na světě. Jak vypadá a žije „živá panenka“ Aira Marie Brown dnes?
len
Životní příběh
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
PŘÍBĚH: Matýsek spolkl při porodu smolku a dostal otravu krve. Rodiče ale věří, že se jednou postaví na nohy
Brožová Lenka
Příběhy
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
GALERIE: Dvojčata jsou to nejlepší, co nás potkalo! 16 celebrit a jejich dvojnásobná radost i starost
Mrázková Dita
Galerie