Maminka.czCelebrity

Jaké bylo rodné jméno zpěvačky Miley Cyrus? Rodiče byli při výběru hodně kreativní

Vanda Stöckbauerová 21.  6.  2024
Vybrat jméno pro svého potomka je velký úkol. Někdy se rodiče jeho prostřednictvím snaží dítěti předat i nějaké poselství. A tak tomu bylo i u Miley Cyrus (31). Zpěvačka se v nedávném rozhovoru podělila o příběh svého skutečného rodného jména, a to Destiny Hope Cyrus.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Interpretka hitů jako Flowers nebo Wrecking Ball se objevila ve slavném pořadu Davida Lettermana, který je k vidění na Netflixu.  "Dovolte mi, abych se vás zeptal: Destiny Hope Cyrus. O co tam šlo?" zeptal se jí přímo Letterman.

"Je to velká bota," žertovala zpěvačka a pak prozradila, proč její otec s matkou vybrali takto vznešené jméno. "Moji rodiče si mysleli, že je mým osudem přinést světu naději," vysvětlila držitelka Grammy. Destiny totiž v překladu znamená osud a hope je naděje. 

"To je krásné. Ale na dítě je toho trochu moc," podotkl moderátor. A zpěvačka s ním souhlasila a dodala: "Myslím si, že jméno nám od začátku stanovuje určitý záměr, který ale ne vždy máme."

VIDEO:  Páry, které se daly dohromady během natáčení

Otec zpěvačky, country zpěvák Billy Ray Cyrus, už dříve při rozhovoru v Us Weekly z roku 2020 uvedl, že rodné jméno jeho slavné dcery vystihuje její "zvláštní" podstatu. "Ať jí říkáte jakkoli, pořád je to Destiny Hope," řekl. "Je to sluneční paprsek. Je to výjimečná lidská bytost. Má velké srdce."

Klepněte pro větší obrázek
Rodiče Miley Cyrus

A jak vzniklo jméno Miley?

Když byla zpěvačka malé dítě, její rodina jí říkala Miley, což je zkrácená verze slova Smiley (úsměv, smajlík), protože už od dětství se pořád smála a měla veselou povahu.  Z Destiny Hope Cyrus se na Miley Ray Cyrus nechala přejmenovat v roce 2008, když jí bylo 15 let.  Prostřední jméno Ray je odkazem na jejího otce.

Nejoblíbenější jména roku 2023: Na špici je stále Jakub a Eliška. Skokani roku vás překvapí!
Témata: Rozhovor, Rodiče, Celebrity, zpěvačka, jméno, Netradiční jména, Netflix, Miley Cyrus, dívčí jména, Rodné jméno, Grammy Awards, Ray, Miley, Miley Cyrusová